#16
Nowy to nowy, a nie z 2007 roku na wyższej klasy osprzęcie. Dziś pierwsza dalsza trasa Ostróda-Kretowiny. Jestem w szoku jak ten rower się prowadzi po mazurskich krętych drogach. Nim się płynie... powiem więcej, tym rowerem się żegluje. Banan na twarzy cały czas. Biegi chodzą idealnie, hamulce supyer (mimo że na takie wyglądają). Rozmiar ramy L wybrałem w ciemno, ale trafiłem idealnie.

Obrazek
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#21
Bart pisze:Dwa lata temu kupiłem CUBE 29er nowego, teraz ma przebieg prawie 9000 km. Żaden używany 10 letni rower za te pieniądze nie dotrwał by do takiego przebiegu bez naprawy.
I nic w tym Cube nie wymieniałeś? Napędu itd? Bo aż nie mogę uwierzyć że nic.
Lodzermensch

#22
corrado1111 pisze:
Bart pisze:Dwa lata temu kupiłem CUBE 29er nowego, teraz ma przebieg prawie 9000 km. Żaden używany 10 letni rower za te pieniądze nie dotrwał by do takiego przebiegu bez naprawy.
I nic w tym Cube nie wymieniałeś? Napędu itd? Bo aż nie mogę uwierzyć że nic.
Wymieniłem wiele rzeczy, ale nie z konieczności. Co z resztą aktualizowałem w temacie.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#23
Bart pisze:
corrado1111 pisze:
Bart pisze:Dwa lata temu kupiłem CUBE 29er nowego, teraz ma przebieg prawie 9000 km. Żaden używany 10 letni rower za te pieniądze nie dotrwał by do takiego przebiegu bez naprawy.
I nic w tym Cube nie wymieniałeś? Napędu itd? Bo aż nie mogę uwierzyć że nic.
Wymieniłem wiele rzeczy, ale nie z konieczności. Co z resztą aktualizowałem w temacie.
Aha. luz.
Lodzermensch

#27
Chyba czegoś nie rozumiem. Na forum starych rowerów próbujesz ludzi przekonać, że nowe jest lepsze? Ciekawe.
Jak dla.mnie jak się ma dwie lewe ręce to lepiej kupić nowy rower. Ja dwóch lewych rąk nie mam, dlatego wolę jeździć ośmiokilową szoską na Campie Record za którą dałem 1.100 zł plus parę złotych nakładów i którą w ciągu jednego dnia doprowadziłem do w stanu pełnej używalności niż nówką ważąca 1x kg. To jest kwestia wyboru. A co do ulepów. Jak się nie potrafi/nie ma czasu szukać fajnych używanych rowerów, to pozostają ulepy. Zupełnie jak przy zakupie samochodu. W takich przypadkach rozumiem zakup nowego roweru. Ja jednak bym się na taki nie zdecydował.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#29
Trzeba po prostu wiedzieć gdzie szukać i czego szukać. No i i najwazniejsze, wykazać się odrobiną cierpliwości.
Trzeba też pamiętać, że używany rower zwykle wymaga jakichś nakładów na początek. Jak potrafisz sam wszystko zrobić, to nie problem. Jak zdajesz się na serwis, to już, koszty rosną.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#32
w punkt
Bart, wyobraź sobie, że to jest forum starych samochodów. No wiesz, polonezy, maluchy, syrenki bosto, golfy jedynki, te klimaty.

A Ty wrzucasz tam post za postem, że kupiłeś se dacie logan, i mało pali oraz olej z miski nie cieknie, a szybki nie som na korbe.

no-ja-prdolę

wiesz, co by Ci tam zrobili?
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#33
Spokojnie Panowie. Wiem co to za forum, jestem tu od 2011 roku. Założyłem tylko temat z prośbą o pomoc w wyborze. Mam do tego forum i do Was szacunek i zaufanie. Wolę założyć temat tu (nie koniecznie związany z retro MTB ) niż na jakimś innym forum gdzie siedzą ludzie w wieku chrześniaka mojej żony.
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#34
Nie odbieraj mojej wypowiedzi jako jakiś atak czy coś. Tylko przekonywanie użytkowników , że nowe jest lepsze akurat na tym forum nie ma najmniejszego sensu . A po co robić gównoburzę na 10 stron!

Ja akurat allegro sobie chwalę bo jest to jedyne miejsce , gdzie tak naprawdę może trafić okazje . Trzeba tylko konsekwencji i cierpliwości.

#38
koledze Bartowi ewidentnie się fora pomyliły, ma dwa nowe rower bo z retro chyba zrezygnował (problemy z serwisowaniem ;) ) i szuka uznania i poklasku dla swoich decyzji zakupowych. Zobaczycie to będzie kolejny wątek gdzie raz na 2 tygodnie będzie zdjęcie tego samego roweru ze zmienioną śrubkę ;) taki urok użytkownika, poza tym on wie lepiej bo nowe to nowe :lol: :lol: :lol:

ps. :roll:
cron