#19
@Lukanio
Jeśli chcesz polerować aluminium to polecam Autosol. Jeśli natomiast nie chcesz wydawać 20 złotych na 75 ml pasty, to możesz kupić zieloną pastę, którą może Ci posłużyć do polerki stali/aluminium/mosiądzu itd. Koszt tej pasty to +/- 10 złotych na Allegro, a efekty podobne.

#20
Lukanio pisze:Ładny ten Bf-109 C-1 :-P czy ta pastą można polerować aluminium typu ramiona korb kierownice klamki itp ?
To nie jest C-1 tylko E-4 Adolfa Gallanda 8-)
Ta pasta nadaje się tylko do lakieru.
Przez wielu jest uznawana za najlepszą jeśli chodzi o stosunek - cena/wydajność.

#21
Retro Marek pisze:@Lukanio
Jeśli chcesz polerować aluminium to polecam Autosol. Jeśli natomiast nie chcesz wydawać 20 złotych na 75 ml pasty, to możesz kupić zieloną pastę, którą może Ci posłużyć do polerki stali/aluminium/mosiądzu itd. Koszt tej pasty to +/- 10 złotych na Allegro, a efekty podobne.
Mam taką ale troche mało bo w zestawie z Dremlem była i do niej mam końcówki do polerowania tylko nie wiem którymi zaczynać itp :p
To nie jest C-1 tylko E-4 Adolfa Gallanda 8-)
Ta pasta nadaje się tylko do lakieru.
Przez wielu jest uznawana za najlepszą jeśli chodzi o stosunek - cena/wydajność.
E-4 nie miała zółtych części ?

#22
@Lukanio
Jeśli chodzi o alu, to Ja nakładam kroplę wielkości ziarnka grochu na polerowaną powierzchnię, następnie rozprowadzam i poleruję, potem inną szmatką (szmatką bawełnianą lub mikrofibrą) czyszczę pozostałości po paście nadając połysk.
Ręcznie też może wyjść super efekt, ale zależy jakie aluminium polerujemy.

#23
[quote="Lukanio"
E-4 nie miała zółtych części ?[/quote]
Japrd ... nie rób bajzlu :-/
Jakich kufa ŻÓŁTYCH części :!: :?:
Jeśli ci chodzi o malowanie z Barbarossy albo bitwy o Anglię to rozumiem ale co ma kamuflaż//oznaczenia jednostki do modelu (produkcyjnego właściwego ) samolotu :?:
W 1945 roku też miały żółte wstawki , które były oznaczeniami danego pułku.
Od kiedy to model produkcyjny jest uzależniony od maskowania!?
Normalnie masakra :O to tak jak byś twierdził że skoro Cannondale jest zielony to musi być Super V1000 ...
Koniec offtopa 8-)

#24
Ładne koła - założyłem je po reanimacji żeby sprawdzić czy dobrze się spisują :-)
Doszedłem do wniosku że czarne jest piękne :mrgreen:
Załączniki
Tempo 033.jpg

#29
skolioza pisze:Nie wiem czemu, ale ten widelec nie pasuje mi do tego roweru...
Mi też za bardzo nie podchodzi ale nie mam P-bone więc musi być to co jest.
Przynajmniej jest od Cannondale a nie jakaś sztuka.
Jedno jest pewne - to najsztywniejszy i najbardziej bezlitosny dla nadgarstków widelec na jakim jeździłem :shock:

#30
Podsumowując Twoją twórczość Hitek :-) Sory ale musiałem, te Twoje sprzęty już mi się zaczynają śnić po nocach :-)

Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#32
focker pisze:A nie chcesz Headshoka? Mam jedego Fatty D na zbyciu. Tylko niebieski jest 😉
Pytanie tylko ZA ILE :?: (PM)
Kolejna sprawa ... nie mam mostka więc koszt się zwiększa , dodatkowo łożyska sterowe , które są cholernie drogie i ciężko je dostać od ręki :-/
No i bym miał przynajmniej pół kilo więcej na rowerze ... czy nasze dziury w asfalcie są tego warte :mrgreen: :?:
Niebieski ... jeden z moich ulubionych kolorów tyle że tu wszystko jest CZARNE :roll:
Ten fioletowy Pepperoni w realu nie jest aż tak odstający kolorystycznie bo lampa wyolbrzymia ten kolor.
Z przodu jest zadymiony na czarno i po bokach przechodzi w fiolet :-P

#33
focker pisze:Masz tu porównanie Fatty z 1999 r. i współczesnej Reby 100mm. Możesz mu więc zapodać amora 100 mm ale z płaskimi sterami. Jeśli dasz podwyższoną redukcję, to skok powinien wynosić 60mm. Generalnie eFki z taką redukcją wyglądają średnio. Szczególnie ze sztywnymi widelcami.
A co sądzisz o takim amorze jak ten z linka ?

http://www.mtbr.com/cat/older-categorie ... 25crx.aspx

Skok 100 mm.
Redukcja będzie niska tyle że stery zewnętrzne też dodadzą od dołu z centymetr.
Wpadł mi w łapy taki właśnie Black , który ma blokadę.
A ten rower tylko na asfalt ale z takiego Odrodzenia bez amora to można dłonie stracić :-/
Dlatego musi być amor.
Headshok na razie odpada - montuję to co mam na miejscu.
cron