SG czy SGS

#1
witajcie
muszę wymienić swoją RD-M950 SGS na inną
wiadomo, nie jest prosto w miarę tanio i w niezłym stanie dorwać identyczną
rower trekking, korba 48-36-26, kaseta 11-28, rama 21", pojemność wychodzi na pograniczu SG i SGS

chciałbym poznać Waszą opinię na temat użycia w tym przypadku SG zamiast SGS ?

#2
założyłem małemu małą korbę 42-32-22 z kasetą 7 13-28 i do tego XT 73? z krótkim wózkiem
fajnie wygląda, ale co się nakombinowałem z długością łańcucha... nawet myślałem o półogniwie

fakt, że nie jeździ się na skrajnych zębatkach, ale
na 42-28 wózek do korby prawie w poziomie, a na 22-13 złożony do tyłu prawie na lince

myślę, że nie dobierzesz długości łańcucha, żeby z krótkim wózkiem ogarnąć w całości 48-26 / 11-28
na dwublatowej korbie pewnie do zrobienia by to było
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#5
skolioza pisze:SG będzie dłuższe niż wózek o którym pisze Czarek (krótki w 732/5)
Jeśli nie planujesz zmiany kasety na większą rozpiętość to spokojnie SG - łańcuch będzie bardziej napięty przy jeździe na mniejszych koronkach więc nie będzie tak "latał" na dziurach jak przy dłuższym SGS
SG to mid cage, Czarek pisał o short http://www.mijnalbum.nl/Foto-OUHO3M74.jpg ?
co masy na mzsli (krótki w 732/5) ?

dlugosc lancucha dobiore wg zasad, obecnie jest 116 ogniw na SGS wiec bylby do skrocenia

kaseta zostaje bez zmian, mam ich na zapas do konca zycia :)
dzieki za porade

#6
Nie nie
przerzutka do której link dałeś to tzw XTR DH - szarak z ciut zmodyfikowanym wózkiem Dura Ace - ta przerzutka z biedą obgania przy górskiej kasecie 2 blaty z przodu i to z przesuniętym ogranicznikiem (dedykowana była do jednego i nie mieści się w ramach długości wózków krótki/średni/długi nijak To kategoria sama dla siebie w takim zestawieniu)
Obrazek


Czarek jak mniemam pisał zaś o krótkim wózku występującym w Deore XT serii 732 i 735 - on jest dłuższy od tego Dura Ace i ma inaczej wwiercony ogranicznik wychyłu, przez co przerzutka obskakuje napęd 3x7/8 ale przy dość zwartej kasecie, a i przy tym trzeba się przyłożyć do dobrania długości łańcucha
Obrazek


kolejny etap długości wózka to właśnie SG
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
teraz zakręciłeś :)
SG to 67 mm pomiędzy osiami kółek w RD-M950 ? to jest mid czy short ? :)
SGS ma 87 mm
w sumie interesuje mnie czy na blatach 48-36-26 i kasecie 11-28 da radę ta z rozstawem 67 mm, częściej pojawiają się na ebay

#10
XTR RD-M950 SS
w zestawie 36-22 vs 11-28 działa bardzo dobrze - mocna sprężyna - w sumie tylko do grawitacji - bo na dwie tarcze z przodu na korbie należy zastosować napinacz, bo przy krótkim wózku łańcuch będzie po prostu ,,wisiał''

Długość wózka taka jak w nowym Saint i Zee - lub starym Dura -Ace.
Generalnie pod 28T
remik76
Załączniki
WP_20170420_013.jpg

#11
Ja jeżdżę na klasycznym napędzie 3x9 z mocno modyfikowaną przerzutką XTR M951 z krótkim wózkiem od dwóch grup Dura Ace:

Obrazek


Zębatki w korbie mają rozstaw 22-32-42 (aktualnie zmieniam na 22-32-40 + przerzutka XTR Side Swing), a kaseta 11-32. Da się używać wszystkich biegów oprócz 3 najniższych trybów kasety gdy łańcuch jest na małej zębatce korby (wówczas wisi ale to i tak przekosy). Trzeba było pokombinować aby główna oś obrotu przerzutki była właściwie napięta, a górne kółko odsunięte od kasety przy kombinacji 22-32 ale po wszystkim działa perfekcyjnie.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#12
skolioza pisze:Czarek jak mniemam pisał zaś o krótkim wózku występującym w Deore XT serii 732 i 735
dokładnie - specjalnie wziąłem "małą" korbę, ale gdybym wiedział, że tak się namęczę żeby to ustawić...
jednak teraz chodzi jak zegarek
Punkxtr pisze:Ja jeżdżę na klasycznym napędzie 3x9 z mocno modyfikowaną przerzutką XTR M951 z krótkim wózkiem
ten wężyk to układ centralnego smarowania ?
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#15
Cypis pisze:Wg. na przykład http://rowery.zbooy.pl/shim1997.html nie da się -
GS ma pojemność 33t,
SGS - 38t,
a Ty potrzebujesz 39t ;-)

w innych źródłach
https://bicycles.stackexchange.com/ques ... derailleur
SG jeśli przyjąć że trekking bliższy road niż mtb daje 37, dla SGS 45
u mnie jest 39
stąd moje zapytanie do Was praktyków jak Wy to widzicie, zdania jak widać są rózne ...
wyrzucić 300 zeta na SG z którą będą problemy niekoniecznie dobry pomysł, stąd mój dylemat

#16
skolioza pisze:
Cypis pisze:Wg. na przykład http://rowery.zbooy.pl/shim1997.html nie da się -
GS ma pojemność 33t,
SGS - 38t,
a Ty potrzebujesz 39t ;-)
nie pamiętam jakie były dedykowane pojemności, ale nie wydaje mi się aby taki napęd był poza zasięgiem przerzutki nawet z SGS, zwłaszcza że w takiej konfiguracji działa ;-)

też myślę że masz rację, wg poniższego SG dla road obsłuży 37, ja mam 37
https://bicycles.stackexchange.com/ques ... derailleur

BTW wózek można przecież przekręcić ze starej jeśli GS okazałby się za krótki...
to jest myśl :) dużo roboty z przekladką ? jakieś niespodzianki w stylu coś gdzieś specjalnym kluczem ?

na wymianie wózka też mi zależy, przerzutka ma ponad 70 tyś km spokojnej jazdy, nadal działa ale wyglada jak wygląda, wózek zardzewiał, ciekawe jakim cudem skoro miał być alu :)
wymienić i tak muszę bo jeszcze trochę pojeździmy i wolałbym nie mieć problemu w trasie gdzieś na wschodzie od Polski ...

podsunałeś mi pomysł kupienia dwóch złomów tanio i złożenia jednej, złomów wiele na ebay'u
dzieki za sugeste :) wątek chyba do zakończenia :)
cron