#31
BikePedia podaje, że Response '97 miał ramę aluminiową. Ciekawe jak to jest naprawdę.
Podaje też rozmiary 14, 16, 18 itd. a wiem, że Ascent '95 mojej żony to bardziej 17. Długość górnej rury to ok. 540, nie pamiętam dokładnie.
Chętnie bym zweryfikował te dane, skoro już nadarza się taka okazja.

#32
Szczerze to szukalam nazwy modelu po wyposazeniu i po wygladzie, bo rama jest zamalowana, a ja durna cos tam pamietam, ale nie do konca bylam pewna.
Rower byl na pelnym STX, piasty ma Alivio, amor waglada dokladnie na Rock Shox Quadra 5 (oczywiscie tez go zamalowalam). Pomierze te rury bo teraz juz nie jestem pewna niczego. Cale zycie myslalam ze mam 17 calowy rower. Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje, ale napewno ciezsza od alu.
KOlor napewno byl ciemno czerwony- bordowy, to pamietam na 100% :roll:

#33
Tina pisze:Szczerze to szukalam nazwy modelu po wyposazeniu i po wygladzie, bo rama jest zamalowana, a ja durna cos tam pamietam, ale nie do konca bylam pewna.
Rower byl na pelnym STX, piasty ma Alivio, amor waglada dokladnie na Rock Shox Quadra 5 (oczywiscie tez go zamalowalam). Pomierze te rury bo teraz juz nie jestem pewna niczego. Cale zycie myslalam ze mam 17 calowy rower. Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje, ale napewno ciezsza od alu.
KOlor napewno byl ciemno czerwony- bordowy, to pamietam na 100% :roll:
No to stawiam na tytan:)
Lodzermensch

#34
Tina pisze:... Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje...
To może złota.. Biorę bez względu na rozmiar.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomiary.
Wysokość (c-t) i długość (c-c) przynajmniej.
c-t - odległość od środka suportu do końca podsiodówki
c-c - odległość od środka podsiodłówki do środka główki.
Nie pali się. Przede wszystkim zajmij się przekładką.

Aha, goła rama Ascenta, o której pisałem (ok. 17) waży 2030g.

#35
Ladnie to sie tak nabijac z biedaczki ? Moja skleroze moge tylko tlumaczyc tym, ze rama byla ponad 10 lat temu przemalowywana.
Juz nic nie pisze, bo mi wstyd za moja wiedze i znajomosc tematu:(
Pomierze ta rame poprostu i dam znac co mi wyszlo.

#37
To żadne nabijanie, a ledwie odrobina humoru. Zresztą niezbyt wyszukanego w moim wykonaniu.
Pomiary będą przydatne, ale nie rozwiążą kwestii identyfikacji, a niebezpiecznie mnie to zaczyna wciągać.
Mamy tu paru fachowców od Diamondów, ale mam nadzieję, że nie zepsują mi zabawy w zgadywanie :) Muszę pomyśleć.
Na dzisiaj kończę, żegnając się z Państwem wylewnie :)

ed.
Cholera, wykrakałem to psucie zabawy.
A to powyżej, to jest '97?
Ostatnio zmieniony 2017-04-05, 22:33 przez RS, łącznie zmieniany 1 raz.

#40
Tina pisze:Rama ma wielkosc 17. Nie wiem czy oplaca sie wysylka, bo zostaje tylko rama. Do tego w czasach mlodosci uleglam chwilowej slabosci i dalam ja przemalowac na niebiesko, wiec spod poobijanego niebieskiego wylazi czerwony . Zwloki jak juz mowilam :)
Na forum dzieją się takie rzeczy, że możesz mieć tego Dejmonda jak nowego :-) Na dole masz przykład trupka, który odzyskał drugie życie. Także nic straconego :-)

Obrazek


Obrazek


Więcej zdjęć tutaj: http://fotos.mtb-news.de/s/83762 Miłej lektury :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#43
Widze, ze to ja zle wklikalam rok 97, ale po wyposazeniu i zdjeciu na 95 mi to wygladalo. To napewno nie jest ten szary rower ze zdjecia z 97, tylko raczej ten czerwony z 95.

#47
skolioza pisze:ciemno czerwony, w wersji o ile dobrze wiem z amorem bądź sztywniakiem był jeszcze Ascent...
Mnie się wydaje, że Ascent był fabrycznie bez amora.
Oprócz tego, Tina wspominała o piastach Alivio, a Ascent miał STX. Alivio miał Response Sport z '95 i to chyba właśnie błąd w podaniu rocznika stanowił problem w identyfikacji.
Jeśli uda mi się Tinę nakłonić do sprzedaży tej ramki, to postaram się dowiedzieć co to jest.
Myślę, że będzie jednak to coś takiego jak pokazał Maciek.
Response Sport to chyba taki Ascent na innych piastach, ale z amorem.

#49
Podrzucam zdjecie mojego rumaka, moze rozwiaze ktos zagadke co to za model :)

Hamulce i manetki sa nowe, wczesniej byly manetki STX i hamulce STX - jak cala prawie reszta z wyjatkiem korby i piast Alivio.
Ostatnio zmieniony 2017-04-06, 19:42 przez Tina, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
IMG_20170406_173941151p.jpg
IMG_20170406_174002113p.jpg
IMG_20170406_173954488p.jpg
IMG_20170406_174008675p.jpg

#51
skolioza pisze: ... ale czy nie było tak że Ascent był na sztywno a Ascent -coś tam z widelcem?
Rzeczywiście był jeszcze Ascent EX, ale on mi się kojarzy z osprzętem wyższej grupy i chyba wcześniej dostał napęd 8s.
Nie kojarzę go z amortyzatorem, ale też nie zamierzam twardo stać na swoim stanowisku :)

Tutaj, to raczej Response Sport, czyli Tinę niezupełnie pamięć zawiodła (tylko rocznik inny).
cron