#17
Tina pisze:... szczerze to mi sie juz nie chce go reanimowac.
Juz pare rzeczy pokupillam do nowej ramy i ciesze sie na male dlubanko szczerze mowiac :)
To całkiem zrozumiałe.
Jaki rozmiar zwłok? Może byłbym chętny na ich przejęcie.

#18
Rama ma wielkosc 17. Nie wiem czy oplaca sie wysylka, bo zostaje tylko rama. Do tego w czasach mlodosci uleglam chwilowej slabosci i dalam ja przemalowac na niebiesko, wiec spod poobijanego niebieskiego wylazi czerwony . Zwloki jak juz mowilam :)

#20
Scott zostaje w orginale, zmadrzalam :)

Podrzuce w weekend zdjecia do watku. Troche jest zdarty/przytarty bezbarwny lakier ale ogolnie wyglada dla mnie ok. Napisy sa nieruszone. Nie wiem czy mozna cos z tym zrobic? przemalowac miejsca gdzie jest czyste aluminium bez powloki?

#21
Jakieś drobne ubytki można zamaskować, rozumiem że rower będzie używany na maxa w mieście więc całkowita odnowa u naszego Mistrza jest zbędna.
Lodzermensch

#26
Tina pisze:Rama ma wielkosc 17. ... Zwloki jak juz mowilam :)
Wielkość wyjątkowo wredna. Musielibyśmy się przyjrzeć konkretnym wymiarom.
Dla jednego zwłoki, dla innego wyzwanie...
Właśnie mam w bagażniku jakieś zwłoki, które zamierzam zawieźć do piaskowania.
Jedne zwłoki już zostały reanimowane (też Diamond) i maja się wyśmienicie, więc nie byłaby to dla mnie pierwszyzna.
Nie napisałaś skąd jesteś.

#28
No właśnie obawiam się, że to ta sama wielkość, co uratowanego Diamonda mojej żony. Musiałbym ją jakoś przekonać, że jest jej niezbędny kolejny rower.
Jak żyć? Co robić?
:)

#29
oj to masz ten sam problem co ja z moja polowka :)

Tak szczerze to mala ta rama jest troche, przynajmniej dla mnie do miasta (166cm mam). No i ciezka. Scott jest alu wiec dlatego tak sie na niego napalilam.

#30
W kazdym razie masz czas na zastanowienie: Jak pozbieram czesci to mam nadzieje w pare dni to wszytko przelozyc, do maja moze sie uda. W razie czego moge ja przezimowac dla Ciebie, tfuuu dla twojej kobietki chcialam powiedziec :mrgreen:

#31
BikePedia podaje, że Response '97 miał ramę aluminiową. Ciekawe jak to jest naprawdę.
Podaje też rozmiary 14, 16, 18 itd. a wiem, że Ascent '95 mojej żony to bardziej 17. Długość górnej rury to ok. 540, nie pamiętam dokładnie.
Chętnie bym zweryfikował te dane, skoro już nadarza się taka okazja.

#32
Szczerze to szukalam nazwy modelu po wyposazeniu i po wygladzie, bo rama jest zamalowana, a ja durna cos tam pamietam, ale nie do konca bylam pewna.
Rower byl na pelnym STX, piasty ma Alivio, amor waglada dokladnie na Rock Shox Quadra 5 (oczywiscie tez go zamalowalam). Pomierze te rury bo teraz juz nie jestem pewna niczego. Cale zycie myslalam ze mam 17 calowy rower. Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje, ale napewno ciezsza od alu.
KOlor napewno byl ciemno czerwony- bordowy, to pamietam na 100% :roll:

#33
Tina pisze:Szczerze to szukalam nazwy modelu po wyposazeniu i po wygladzie, bo rama jest zamalowana, a ja durna cos tam pamietam, ale nie do konca bylam pewna.
Rower byl na pelnym STX, piasty ma Alivio, amor waglada dokladnie na Rock Shox Quadra 5 (oczywiscie tez go zamalowalam). Pomierze te rury bo teraz juz nie jestem pewna niczego. Cale zycie myslalam ze mam 17 calowy rower. Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje, ale napewno ciezsza od alu.
KOlor napewno byl ciemno czerwony- bordowy, to pamietam na 100% :roll:
No to stawiam na tytan:)
Lodzermensch

#34
Tina pisze:... Rama nie jest aluminiowa, ale i nie stalowa chyba, bo nie rdzewieje...
To może złota.. Biorę bez względu na rozmiar.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomiary.
Wysokość (c-t) i długość (c-c) przynajmniej.
c-t - odległość od środka suportu do końca podsiodówki
c-c - odległość od środka podsiodłówki do środka główki.
Nie pali się. Przede wszystkim zajmij się przekładką.

Aha, goła rama Ascenta, o której pisałem (ok. 17) waży 2030g.

#35
Ladnie to sie tak nabijac z biedaczki ? Moja skleroze moge tylko tlumaczyc tym, ze rama byla ponad 10 lat temu przemalowywana.
Juz nic nie pisze, bo mi wstyd za moja wiedze i znajomosc tematu:(
Pomierze ta rame poprostu i dam znac co mi wyszlo.

#37
To żadne nabijanie, a ledwie odrobina humoru. Zresztą niezbyt wyszukanego w moim wykonaniu.
Pomiary będą przydatne, ale nie rozwiążą kwestii identyfikacji, a niebezpiecznie mnie to zaczyna wciągać.
Mamy tu paru fachowców od Diamondów, ale mam nadzieję, że nie zepsują mi zabawy w zgadywanie :) Muszę pomyśleć.
Na dzisiaj kończę, żegnając się z Państwem wylewnie :)

ed.
Cholera, wykrakałem to psucie zabawy.
A to powyżej, to jest '97?
Ostatnio zmieniony 2017-04-05, 22:33 przez RS, łącznie zmieniany 1 raz.

#40
Tina pisze:Rama ma wielkosc 17. Nie wiem czy oplaca sie wysylka, bo zostaje tylko rama. Do tego w czasach mlodosci uleglam chwilowej slabosci i dalam ja przemalowac na niebiesko, wiec spod poobijanego niebieskiego wylazi czerwony . Zwloki jak juz mowilam :)
Na forum dzieją się takie rzeczy, że możesz mieć tego Dejmonda jak nowego :-) Na dole masz przykład trupka, który odzyskał drugie życie. Także nic straconego :-)

Obrazek


Obrazek


Więcej zdjęć tutaj: http://fotos.mtb-news.de/s/83762 Miłej lektury :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#43
Widze, ze to ja zle wklikalam rok 97, ale po wyposazeniu i zdjeciu na 95 mi to wygladalo. To napewno nie jest ten szary rower ze zdjecia z 97, tylko raczej ten czerwony z 95.