Chłodne dni a Ocieplanie butów SPD

#1
Witam miśki :D Jak że przychodza już do nas chłodniejsze dni dzisiaj zacząłem rozglądać się za odzieżą ocieplającą. Co ciekawego przyszedł mi pomysł a mianowicie "Co myślicie o foli ratunkowej pod wkładkę do buta?" Bo jak wiecie w spd zbytnio podeszwy nie są zabezpieczone przed utratą ciepła :-/

#2
Podeszwy jak podeszwy, zazwyczaj są twarde i grube przez co dosyć dobrze izolują od zimna. Gorzej, że z górą nie lepiej. Miałem już kilka par butów spd (northwave, shimano, lake) i z tego co zdążyłem się zorientować to wszystkie były głównie zaprojektowane pod wentylację ... Dlatego przy temperaturach poniżej +10 koniecznie musisz posiadać tego typu urządzenie :arrow: http://bikestory.pl/niskobudzetowa-ochr ... ed-zimnem/
Wbrew temu jak zatytułowany jest artykuł - ocieplacz raczej niskobudżetowy nie jest ale na pewno zdecydowanie lepiej poradzi sobie z niską temperaturą niż wkładka z folii ratującej życie.
Do tego tu masz kilka słów o tym co robić, aby było ciepło jesienią :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=24YQeYARiPs
dosyć fajnie tłumaczy problem pocenia się nie tylko jesienią ;-)

#4
Lukanio pisze:Akurat takie ocieplacze odpadają bo one raczej pasują do wyścigowych spd a ja mam Shimano AM5 ;p
Mało się na tym znam ale te szosowe ocieplacze za moich czasów były neoprenowe i dało się je naciągnąć na buty mtb z tego co pamiętam.
Lodzermensch

#7
Ja ocieplacze odpuściłem, bo każde się prędzej czy później rozpadały, do tego wieczne zsuwanie się, brak ocieplenia od dołu itp. Cztery lata temu szarpnąłem się na buty Specialized Defroster i od tej pory mam spokój. Jak sobie policzyłem, to w tym samym czasie wydałbym więcej na ocieplacze. Do tego moja Marta ma wkładki ocieplane do butów o takie: http://www.pablik.pl/index.php/29611/po ... butow.html Dla zmarzlucha z wiecznie zimnymi stopami to idealne rozwiązanie. Mi wystarczają moje buty zimowe i na większe mrozy dwie pary zimowych skarpetek do turystyki górskiej.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#8
focker pisze:Ja ocieplacze odpuściłem, bo każde się prędzej czy później rozpadały, do tego wieczne zsuwanie się, brak ocieplenia od dołu itp. Cztery lata temu szarpnąłem się na buty Specialized Defroster i od tej pory mam spokój. Jak sobie policzyłem, to w tym samym czasie wydałbym więcej na ocieplacze. Do tego moja Marta ma wkładki ocieplane do butów o takie: http://www.pablik.pl/index.php/29611/po ... butow.html Dla zmarzlucha z wiecznie zimnymi stopami to idealne rozwiązanie. Mi wystarczają moje buty zimowe i na większe mrozy dwie pary zimowych skarpetek do turystyki górskiej.
Te podkładki kosztują prawie tyle co nowe buty i nie ma w moim rozmairze (44) :lol: Lecz przydały by się bo najwięcej na rowerze przebywam zimą i przy -15,20 już jest ciekawiej z ociepleniem i wychodzi gdzie trzeba ulepszyć. Co do tych podkładek to widze różne są ceny http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... o-1-4-0812 ciekawią mnie te za 40 złociszy tylko te baterie u nogi... Czuł bym się jak bym miał policyjną bransolete jak w areszcie jakimś domowym :-P

#9
Mi się udało te wkładki kupić za 80zł od jakigoś handlarza powystawowym towarem z Reichu. Nowe, tylko bez pilota (da się je programować bez pilota za pomocą przyciski z tyłu wkładki). Także jak się trochę poszuka, to się znajdzie. Obawiam się, że na takich wkładkach za 50 zł długo się nie pojeździ. Ja ich nawet nie brałem pod uwagę.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
Ja ich nie używam. Ale moja Marta jest bardo zadowolona. Masz kilka poziomów grzania ciągłego albo przerywanego. Przy umiarkowanym grzaniu dają kilka godzin ciepła - no ale wiadomo, że na całodniowej wycieczki nie wytrzymają na jednym ładowaniu (z tego co kojarzę tak do 4 godzin max trzyma bateria).
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#12
Dzięki mistrzu namówiłeś mnie na jakiś czas ogarne sobie skarpetki brubecka i zobaczę czy wytrzyma jesień i początki zimi jak nie inwestuje w podkładki i zrobię recenzję dzięki ! ;-)

#15
Kiedyś jeździłem z podgrzewanymi wkładkami SIDI. To nie jest tak, że po włączeniu czuje się ciepło. Z reguły nie czuje się nic, na szczęście także marznących palców u stóp ;-) Żeby poczuć grzanie takich wkładek niestety trzeba kupić model z zewnętrznym akumulatorem.

W sumie może przetestuję przez zimę coś "na czasie", bo SIDI przestali produkować coś koło 2010 roku. Może teraz technologia poszła nieco do przodu ;-)
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#16
Czyli nie miałeś tych wkładek ale jakieś inne, już nieprodukowane? Chyba więc ich ocena nijak się ma do tych, które ja opisuję. Przetestuj te opisywane przeze nie i wtedy podziel się wrażeniami - bo generalizowanie na podstawie doświadczeń z czymś, czego już nawet nie można kupić jest trochę bez sensu.
To jedna sprawa. A druga - czy wkładki mają robić saunę w bucie, czy sprawiać, że stopa nie marznie? Bo jeśli to drugie, to chyba nawet te Sidi są lepsze niż skostniałe palce, czyż nie?
Po trzecie - po to są trzy tryby pracy we wkładkach które opisuję, żeby ustawić grzanie do własnych potrzeb. Bo przecież inne powinno być grzanie przy +5 (gdzie we wkładkach Marty minimalne grzanie daje komfort cieplny a maksymalne tworzy saunę w bucie) a inne przy -10 (gdzie minimalne grzanie zapobiega marznięciu palców, a maksymalne daje komfort cieplny).
Wkładki z zewnętrznym zasilaniem? Mogą się sprawdzić na nartach czy u wędkarzy - na rowerze to jest absurd. Nie wyobrażam sobie akumulatorów dyndających w czasie jazdy przy stopie. Takim samym absurdem jest ciągnięcie kabli po nogawkach.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#17
Focker, wyluzuj. Na rowerze dziś jeszcze nie byłeś? Ja właśnie wróciłem, to i świat wydaje się lepszy :lol:
SIDI były dużo bardziej zaawansowanymi wkładkami 6 lat temu (są produkowane do dziś ale już nie brandowane jako SIDI) niż ThermaCell teraz. Większość komentarzy za granicą (nawet na oficjalnej stronie producenta są takie, sic!) mówią, że niestety jest to produkt wadliwy i kiepsko działający. Dlatego ich nie testowałem i dalej nie chcę. Niestety dla większości osób (a przez kilka lat testów i poszukiwań zdążyłem sobie wyrobić dość miarodajne prywatne statystyki) 43 stopnie w opcji maksymalnego "grzania" biorąc pod uwagę to, że jest to tylko 6 stopni (sic!) więcej niż temperatura ciała zdrowego, dorosłego człowieka nie jest zadowalające. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego wiatr lub panujące dookoła zimno.

SIDI dawały ciut mniej ciepła, ale za to panel grzewczy był daleko lepiej rozwiązany niż w ThermaCell - rozłożono go na dużo większej powierzchni. W zimie wyglądało to tak, że po prostu palce nie marzły, natomiast uczucia ciepła brakowało. Potwierdzał to także znajomy posiadający drugą parę z tym, że długo się nimi nie nacieszył. Jedna zepsuła się po krótkim czasie i były jeszcze problemy z gwarancją jak to u nas bywa.

Za najlepsze na rynku wkładki uchodzą Hotronic, które rozgrzewają się do 70 stopni i trzymają rzeczywiście kilka godzin, bo u innych producentów to pobożne życzenie. I w nich rzeczywiście jest ciepło, ale z kolei mają zewn. akumulator. I choć niewielki to przeszkadza - coś za coś.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#18
Ponawiam pytanie - po co się rozpisujesz na pół strony o wkładkach, których nie używałeś? Wiem jedno - kiedyś nie mogłem jeździć w zimę z moją Martą bo marzły jej palce przy +5 stopniach. Teraz ma komfortowa temperaturę w butach nawet na sporym mrozie - chce ze mną jeździć w każdej temperaturze. Wkładki mają za sobą trzy lata używania - nic złego się z nimi nie dzieje. To jest dla mnie najlepszy test - dlatego z mojej strony to koniec dyskusji, bo chyba nie ma sensu dalej zestawiać własnego doświadczenia zasłyszanymi komentarzami.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#19
Dlatego się rozpisuję, bo mamy wolność słowa i komentarze innych użytkowników są tak samo cenne jak moje własne. A te są jednoznaczne - ten produkt jest słaby i jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nowsze modele tej firmy mogą być ok, ale kosztują już trochę więcej. Twój komentarz zalatuje tu hipokryzją, skoro jak sam napisałeś też nie używasz tych wkładek tylko bazujesz na zasłyszanym komentarzu (sic!) Marty .
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#20
Doświadczenie mam takie - kiedyś miałem zmarzlucha, teraz jej jest ciepło i mogę z nią jeździć w zimę. Ale to może z moją połówką coś jest nie tak, bo nie czyta fachowej literatury ;). Produkt słaby to produkt niespełniający oczekiwań. Ja dzięki niemu mogę jeździć w zimie (wierz mi - gdyby palce w nich marzły, to nie byłoby mowy o żadnej jeździe). Do tego od trzech nie było żadnej awarii - więc chyba o to chodzi. Jeśli nie wierzysz - kup i przetestuj. Z mojej strony to już naprawdę koniec dyskusji - szkoda mi już polemizować z opiniami branżowym (za dużo sam zlecałem "dyskretnie sponsorowanych artykułów" żeby wszystko łykać bez sprawdzenia jak pelikan). Pisz co chcesz, ale odpuść sobie proszę to niepotrzebne sic!owanie - jest naprawdę nie na miejscu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#21
Focker miej litość... Piszesz z pozycji człowieka, który o podgrzewanych wkładkach nie wie nic, bo sam w nich nie jeździłeś. I chcesz mnie pouczać co działa lepiej. Miałem SIDI, testowałem Hotronic'a i jeszcze jakieś tanie termo cośtam z pilotem. Gdybym całe życie jeździł na TY-40 i nagle dostałbym Alivio to zapewne też pisałbym peany pochwalne na jego temat.

Stare ThermaCell jakie posiada Marta to właśnie takie Alivio i do droższych, podgrzewanych wkładek z prawdziwego zdarzenia mają się nijak. Wystarczy spojrzeć na pojemność baterii, "zaawansowanie technologiczne" panelu grzewczego czy zakładane przez producenta (sic!) czasy grzania. Komentarze użytkowników tego produktu, którzy mieli okazję testować również inne wkładki mówią same za siebie.

Także potestuj szeroką gamę, albo w ogóle cokolwiek (!), a później się wypowiadaj. A to, że ja w nich nie jeździłem? Hotronic'a czy wspomnianą taniochę również mogłem ustawić na 43 stopnie, gdzie w Hotronicu panel jest znacznie lepiej rozwiązany i wiem, czego mogę się spodziewać po takim poziomie "grzania". Nowe produkty tej firmy wyglądają obiecująco, ale tamten nie jest niczym szczególnym.

Na koniec wierzę, że Marcie jest ciepło w tych wkładkach. Jestem jednak przekonany, że gdyby pojeździła z lepszym produktem to miałaby zupełnie inne spojrzenie na tę kwestię.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#22
Punkxtr pisze:Na koniec wierzę, że Marcie jest ciepło w tych wkładkach. Jestem jednak przekonany, że gdyby pojeździła z lepszym produktem to miałaby

jeszcze cieplej ???

Radziles ostatnio zeby focker zaczal jezdzic ;)
sadzac po tym co pierd(..)..... piszesz wnioskuje ze dzisiaj nie zrobiles nawet kilometra ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#23
Panowie kurde spokojnie ja się tylko o wkładki zapytałem :lol: a wy od razu gardła zdzierać :-P Focker dobrze mi dopowiedział bo nie widzę jazdy z przyczepionymi akumulatorami u nogi bez sensu już lepiej zainwestować 100-200 więcej i miec coś lepszego i komfortowego.

#24
marcin74 pisze:
sadzac po tym co pierd(..)
Prostackie odzywki spod budy z piwem zostaw proszę dla tych, którym chamstwo nie przeszkadza. Po 40-stce jest zdaje się kryzys, ale kultury brakować nie powinno?
Ostatnio zmieniony 2016-09-26, 20:02 przez Punkxtr, łącznie zmieniany 1 raz.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl

#26
skolioza pisze:Kombinowałem wiele sposobów - pomogły dopiero dedykowane ocieplane buty kupione nowe (acz stare) za parę dyszek na allegro
Też tak myślę ojcze że będe w zimowych po prostu jezdził na platformach ale zobacze jak będzie w spd

#27
Łehehehe widzę, że nie tylko ja mam gorzkie żale :mrgreen:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#28
skolioza pisze:Kombinowałem wiele sposobów - pomogły dopiero dedykowane ocieplane buty kupione nowe (acz stare) za parę dyszek na allegro
U mnie osobiście to rozwiązanie też się sprawdziło - tak jak pisałem wcześniej. Możesz sie szarpnąć do tego na skarpety z wełny merynosa, ale u mnie grube skarpety trekkingowe Wisport też świetnie dają radę. Taki zestaw pewnie wystarczy na dłużej niż wkładki - mimo wszystko. No i nie musisz pamiętać o ich każdorazowym ładowaniu :)
Jeszcze jest taka pora, że dobre buty mogą być w rozsądnej cenie - np. model sprzed roku. Mi się udało kupić rzeczone Specializedy Defrostery za 400 zł w najdroższym sklepie w Łodzi (Corrado - Ty wiesz w którym :) tylko dlatego, że właśnie im przyszedł nowy model i wietrzyli magazyny. Może więc warto połazić trochę po sklepach - jeszcze jest czas.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#30
Punkxtr pisze:
marcin74 pisze:
sadzac po tym co pierd(..)
Prostackie odzywki spod budy z piwem zostaw proszę dla tych, którym chamstwo nie przeszkadza. Po 40-stce jest zdaje się kryzys, ale kultury brakować nie powinno?
uwierz lub nie ...... kultury mi nie brakuje
a jesli chodzi o samo slowo ktore cie tak oburzylo to

Według Etymologicznego słownika języka polskiego Andrzeja Bańkowskiego słowo pierdolić było przed XIX wiekiem „słowem całkiem «przyzwoitym», używanym i w salonach (dla eufonii swojej)”

W ESJP został powtórzony przykład z Lindego, gdzie interesujące Pana słowo ma definicję „pierdoły prawić, bzdurzyć” *



*SLOWNIK JEZYKA POLSKIEGO PWN
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
cron