#3
Dodo kiedyś temat rozkminiał - możesz podpytać
generalnie dość specyficzne pedały - ciężkie i z tym łatwo zapychającym się (podobno) systemem (choć ja na takim caly czas jeżdżę i nie widzę aby się zapychał)

Mam ich bliźniaki Wellgo - fajna sprawa, jak roweru używa więcej niż jedna osoba - nie trzeba kombinować buty spd czy nie spd, nie trzeba myśleć o tym aby pedał ustawić właściwą stroną do buta jak ma to miejsce w pedałach jednostronnych
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
skolioza pisze:Dodo kiedyś temat rozkminiał - możesz podpytać
generalnie dość specyficzne pedały - ciężkie i z tym łatwo zapychającym się (podobno) systemem (choć ja na takim caly czas jeżdżę i nie widzę aby się zapychał)

Mam ich bliźniaki Wellgo - fajna sprawa, jak roweru używa więcej niż jedna osoba - nie trzeba kombinować buty spd czy nie spd, nie trzeba myśleć o tym aby pedał ustawić właściwą stroną do buta jak ma to miejsce w pedałach jednostronnych
Oke dzięki Ojcze w takim razie je wybiorę bo nie chciałem do kony kupować nic nowego bo by to brzydko wyglądało ;)

#6
Nowych już nie kupisz chyba że ktoś jeszcze bedzie miał i wystawi gdzie niegdzie ja uzywki kupiłem lecz zabiorę się za renowację bo jest sens zawsze o nich marzyłem :roll:

#7
zasadniczo PD-M636 (1997-2001) to pedały z grupy DEORE XT .... ale w tej formie z dużą platformą należały do grupy DEORE DX dedykowane do rowerków BMX ...

DX nie mylić z DEORE DX 1993 to był ostania grupa dedykowane do MTB

w 2001-2004 grupa pod nazwą MX66 było to oznaczone jako DX grupa osprzętu dla BMX

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-04-16, 16:03 przez arx67, łącznie zmieniany 2 razy.

#10
PD-M636 to chyba najcięższe pedały SHIMANO w historii tej firmy ponad 680g
miały być dla BMX ...ale najczęściej widziałem takie pedałki w rowerach DH

jak wyszło to DX to był 1998r hamulce plus klamki śłiczne czerwone to przymierzałem się do kupna ... ale cena wygórowana jak kolega wcześniej pisał ... ale to jeszcze można było przełknąć ... tyle że masa tego zestawu mnie przeraziła choć teraz nie pamiętam ile to cudo ważyło ...

#12
YvesMoi pisze:ciekawe czy taki komplet klamki-hample DX czymś sie różnił od bliźniaczego zestawu deore LX/STX race - M600 :?: :?:
Z tego co wiem to poza kolorem niczym.
Lodzermensch

#14
no własnie chodzi mi dokładnie o jakies parametry poza kolorem. inny stop czy jakaś konstrukcja insza czy jak,,,

a taka ciekawostka. kiedyś jak wiadomo bmx był bardzo polularny to była jedny rowerowa dyscyplina w pogranicza extremum, sportów grawitacyjnych na rowerach wiec i shimano pchało tam biznes.
w polsce jednak bardzo krótka historia i praktycznie bez żadnych gwiazd dlatego retro bmx nie istnieje w ogóle, za to na zachodzie jest jeszcze bardziej odjechany i tętniący niż mtb, a ebayowe ceny za zwykłe numery startowe wielkich gwiazd osiągają zawrotne $$$$
wracając do grupy DX - stara sprawa :D

Obrazek
[/img]

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#16
Ja mam pełną grupę DX w swoim Hot Chili i faktycznie te pedałki do najlżejszych nie należą, ale mi tam na wadze aż tak nie zależy. Z pewnością znalazłyby się współczesne komponenty dużo cięższe... Co do praktyki to bardzo ciasno się wpinają i sprawiają wrażenie bezpieczeństwa podczas jazdy - nawet gdy się na wepnie to nadal można kręcić i mieć kontrolę jak na zwykłych platformach. Hamulce od grupy deore LX nie różnią się za dużo, ale zdecydowanie ciekawiej prezentują się na rowerze. Zależy czy chcemy zwracać uwagę czy nie. Mi czerwone akcenty ładnie komponują się z papryczkami i wspomnę, że troszkę upgreade'owałem osprzęt w X-Rage'u - co oczywiście zaprezentuję na zlocie :-)
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I