Schauff Highvoltage

#1
Yoł .... jak zobaczyłem brudasa w stercie złomu ....

Wygrzebałem, przytuliłem......

Jest piękny, majestatyczny jak poranna różowa pianka, a jednocześnie sztywny i mocny.

Z racji tego iż nie zbieram rowerów bo to już mnie nudzi a koronnym jest do tej pory Kuwahara Jaguar, ten będzie jednak drugi w kolekcji, jako rarytas i ciekawostka, gdyż stan jego jest po prostu ....świetny.
Oczywiście dopóki się nie sprzeda dobrze :lol: .

Na razie fotki z biegu, rower będzie dokładnie oczyszczony, przesmarowany, zrobiony na błysk, jak wymieniona wcześniej Kuwahara.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#5
Patrząc na pogode to już jesień.

Ciekawostke jaką można zauważyć w rowerach z tamtych czasów to bardzo szerokie obręcze ok 30 mm , które teraz wracają do łask, czyli co ? wszystko już było, nic nas już nie zaskoczy w rowerówce, no chyba ze rower bez kół ramy i osprzętu .

A propo mam nadzieje że zwróciliście uwagę na ramę, bo tylko dlatego ten rower zwrócił moją uwagę, a nie tylko że ma oszprzęt komletny XCT i nie można go znaleźć w internecie co jest tym bardziej ciekawostką .

No i oczywiście wiecie dlaczego rurki są tylko po prawej stronie podgięte .
www.velotech.pl

#9
skolioza, Wazy podobnie jak sredniej klasy 29er)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#10
Miałem kilka schauffow na handel i każdy bez względu na osprzęt ważył gruubo ponad 13 kg. Chyba Soro miał elevatora schauffa . Pisał na forum , że rama straszny kloc.

#12
"Różowowy" fajowy :-)

Zawsze jak zobaczę taki sprzęt z adnotacją " znalazlem w stercie zlomu" to się zastanawiam gdzie są te sterty :-)
Ale mam widocznie za maly forumowy staż żeby wiedzieć :-)

#17
swojego czasu ...parę lat dobrych temu w Stanach był trend na rózowe rowerki do sportow extremalnych.
Mnie jakoś kolor ten nie razi, no powiedzmy jesli by to była damka miejska to ok , babski rower, ale w tym przypadku jestem na tak !.
www.velotech.pl

#20
Wiecie że w okresie przedwojennym, kolor różowy nalezał do dżentelemenów, a niebieski do panienek ? więc mocne chłopaki śmigają na różowych, a panienki . . . . jak kto woli . . . . . .

Dzisiaj spojrzałem na rower i pomału zaczynam sie przyzwyczajać. :mrgreen:
www.velotech.pl

#23
Prezentuje sie solidnie, ma charakter ten mtb. Czuc retro na kilometr.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#24
Odgrzewam temat.
Sprawa dojrzała do tego iż zaczęło się doklejanie komponentów.
Części będą plus minus w epoce pasujące do ramy, nie koniecznie homologicznie, ale to co mam po prostu, żeby grało ze sobą .
Rower będzie służył? ale to się okaże, jak rower będzie się sprawował w terenie, jeśli podjazdy będą na nim sprawnie szły to być może będzie to rower na maratony, na które mam ochotę . . .wrócić - no jest taka szansa, ale w duchu retro.
Takie są plany , co wyjdzie , się okaże . . . .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#26
skolioza pisze:szukaj różowo-seledynowej lycry dla pełnego retro looku :-)
Pewnie wiecie, ale ja wczoraj na aliexpress widziałem stare retro stroje ( grup kolarskich z lat 90 tych, ale nie tylko ). Oczywiście wzór stary - stroje nowe ;) Od wyboru do koloru. 15 dolców ( np. góra ) 30 dolców max komplet. ( Banesto, Morotola, Mercatone Uno - fajny różowy ;) itp itd )

#27
skolioza pisze:szukaj różowo-seledynowej lycry dla pełnego retro looku :-)
Mam koszulkę wpadającą w fiolet.

Już kiedyś pisałem, przed wojną różowy kolor był dla gentelmenów, a niebieski dla panienek zarezerwowany, a ja stary jestem wiec mi to nie przeszkadza :mrgreen:
www.velotech.pl
cron