#16
HEHEHEHE, hamulce majabyc po to zby zwracać uwage :mrgreen: z daleka.
Ale raczej chyba zostanav-ki, albo Magury Tomaca.
Zreszta myslałem nad dodatkami czerwonymi , typu stery, nyple, szpilki-zapinki.
Piranie są za grube do chydych rurek, mnie nie pasują :-/ , za grube na taki delikatny image, czarna rama wyglada sporo chudziej.
A w sumie to nie wiem jak końcowo będzie, bo coś może znajde w jakimś zakamarku ciekawego :lol:
www.velotech.pl

#17
No i tak przeszperałem szpeje i ukazała się przerzutka tył Sach Quartz, no to sobie myśle, a co mi tam , przykręce i będzie hulała.
Szukam teraz coś ciekawego na przednią przerzutke, może jakiś LX czarny by spasował, gdzieś był w którymś kartonie :-D

Obrazek
www.velotech.pl

#19
skolioza pisze:
Piotr pisze:No i tak przeszperałem szpeje i ukazała się przerzutka tył Sach Quartz,
plasma :-P w zasadzie to samo, tyle że rozbieralna (dostań tu części do niej....)
No tak, myślałem o Quartzu, a przecie to Plasma.

Całkiem rozbieralna, przerzyła już pare rowerów i mam ja od nowości jak były w sprzedaży.
www.velotech.pl

#23
Raczej nie, ale ciekawe jest to iż z tym widelcem zrobiła siebardzo komfortowa, wysoki przód, czego nie lubie za bardzo, potrzebna mi sztyca z jarzemkiem centralnym typu offset "0", albo offset typu jak w Syncrosie i to czarna, za mini kase.

Po prostu musze ograniczyć wielkosć zapasów bo będzie to leżało w nieskończonosć nieprzynosząc niczego w zamian, a znalazłem nawet canti motylki nastepne, chyba Exage i korby biopace nawet.

Zastanawiałem sieczy by nawet nie obudować tej ramy w stare szpeja z okolicy 90 lat, ale nie pasowałoby mi to epokowo, nawet canti mi do niej nie apsują, do wersji Murraya by pasowały jak znalazł, tylko skąd taką starą Kone znajde , chyba na ebayu , a tam ceny że hej.

A propo, przyniosłem kierownice Azonica 560 mm, troche bardziej kultowa niż ZOOM , któremy nic nie ujmując takze ciekawy jest.

Co do Centuriona, denerwuje mnie krótka główka i dużo podkładek pod tym, nie wiem ,wusze odpocząć, popjeździc, jak wpdaniesz to sobie na obydwu przejedziesz bo są na chodzie.
www.velotech.pl

#24
No zeby nie było ze się o...pierniczam, bo ostatnio to segreguje odpady - stare szpeja jak to mówią, to zrobiłem małe przemeblowanie bo jednakże ta korba lepiej się prezentuje i lepiej siada na tym pakiecie.

Obrazek


Hm, tak sobie myśle że warto by było mieć przerzutke przód z serii takiej jak tylna , może się znajdzie cosik gdzieś.
www.velotech.pl

#26
skolioza pisze:cytat z shoutboxu
[Czw 22:01] skolioza: white + sram - nie będzie to osprzętowy przeciętniak, rower jakich wiele
Choć raz mnie posłuchałeś i popatrz jaki od razu piękny efekt :-P
Ja tam słucham swojego wewnetrznego głosu, który podpowiada mi że jezeli znajde czarną korbe np Race Face, albo coś ciekawego w ciemnym kolorze to chyba bedzie zamiana , bo ta bardzo razi estetycznie, no i wyrzuciłem czerwony koszyk bo takze raził w oczy, za to mam czerwone pedałki Ritcheya :-)
No chyba że czarne blaty ładne znajde .
www.velotech.pl

#27
Majac na względzie tylną przerzutke w sumie rzadko spotykaną dołącze do niej manetki obrotowe , które już niejedno przejecahły, ale sa w doskonałej kondycji, takzę do Kony założe.
Kolor rączek mam czerwony, albo czarny ewentualnie jak mi nie spasuje coś w ogólnej koncepcji.
Obrazek
www.velotech.pl

#29
No jest szansa że pare części zmieni miejsce pobytu z roweru do szafy albo do ludzi, bo koncepja wykańczania powoli sie klaruje.
Dosyc długo zastanawiałem siejakie koła w końcowym etapie załozyć-zmontować i padło na piasty LX czarne paralax, jako najblizej zbliżone rocznikowo.
W poczatkowej wersji miłay być cinekie LX-y , ale jakoś mi to nie grało z resztą, także pralaxy zostają, do tego koła są złożone na szprychach - przód 1.8, tył 2.0, 2.0/1.8 i obręcze Alexrims AC 18 czarne bo takie mi imitowały Mavica, zresztą i tak pozbawione naklejek bo naklejki bedą firmowe i RetroMtb także na obręczach zaprojektowane specjalnie.
Przednia piasta, ze złotym paskiem jest az za ładna, no i waga kół przyzwoita, przód 797 g , tył - jak skończe to zwaze.
Kaseta idzie XT 11-28, przerzutka tył i korbowód - no tu jest jeszcze koncepcja nie zakończona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#30
No to kółka stoją w rowerku, ładne czarnule, ale są w zanadrzu piasty XT srebrne jedyne słuszne paralxy i koncepcja kół peweni pójdzie w strone tych piast ale niekoniecznie, za to LX-y pójdą do projektu X o którym myśle od .......... 10 lat conajmniej albo do sprzedania jak komuś się spodobają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Poza tym nowy model kokpitu, zamiast gripów - manetki tak siezastanawiam czy tak czy siak, gripy Sachsa lżejsze, ale za to z tymi klamkami manetki lepiej pracują , bo z gripami za bardzo oddalone od palców.
Moze gripy ożenie z magurą JT do projektu X. eeeeeeeeeeee nie wiem.

No i teraz w międzyczasie poszukamy kierownicy srebrnej, najchętniej cr-mo, Trek takie robił fajne.
www.velotech.pl

#31
W dobrym kierunku rozwijasz tą Konę ;-) . Powiedz mi Piotrze, czy te śruby co masz przy korbie White'a to są tylko zaślepki, czy to śruby do mocowania do suportu?

Pzdr
Łukasz

#32
ooo dawno nic nie było i jest tak.
Kona poskładana przerobiona lekko i będzie taka jak jest na zdjeciach i specyfikacji, którą za chwile podam .

Specyfikacja :

Rama : - Kona Lava Dome 18 "
Widelec - Kinesis
Stery - Wtb Momentum
Mostek - Syncros
Kierownica - Ritchey PRO
Chwyty - Boplight pianka
Klamki - Avid 5
Manetki Deore XT ( bez wskazników )
Hamulce - Avid 3 R z klockami od Avid 5 ( wkładki )
Rogi - Onza
Sztyca - Kona srebrna ( szukam Syncrosa , albo podobnej na 27.0 czarnej )
Zapinka podsiodłowa - Kona
Przerzutka prżód - Deore LX
Przerzutka tył - Plasma
Wkład suportu Shimano BB50
Korbowód - Deore LX
Pedały SPD Ritchey czarne
Piasta przód - Deore LX z wzmocnioną osią paralax ( złoty pasek )
Piasta tył - Deore LX paralax
Szprychy - przód - 1.8 nierdzewne
tył - 2/1.8 nierdzewne
Obręcze Alexrims AC-18 32 otw
Dętki Kenda lite
Opony Maxxis Mimi Larsen ( zmiana na IRC Mythos będzie )
Siodełko Selle Italia Flite czerwone gel.
Łańcuch - Shimano srebrny HG 92
koszyk bidonu - Specialized ( tworzywo )
www.velotech.pl

#37
projekt nie jest jeszcze sfinalizowany, wpadłem na pomysł jego uzdatnienia ze wzgledu na posiadane szpeja.
Na poczatku z mostkiem Kore , ale coś mi nie pasowało za długa baza jezdna, no chyba ze sztyce centralną dostane , oponki dostał Conti i dobrze , są lekie i nie drażnią mnie nawet kolorem.

Przemontowałem mostek i kierownice na Roox-a te co miałem używane z dawnych lat , niekoniecznie mi optycznie podchodzą, jeszcze zastanowie sie co i jak , no i dobrze by było widelec trafić P2 w ciemnym kolorze, sztyce czarną 27.0, korbe czarną nie wiem jeszcze , o... szprychy zmienie na 1.8 w kołach będzie lżej , nyple alu , choć już jest lekko .

https://picasaweb.google.com/1104808309 ... 2174482514
www.velotech.pl

#42
wczoraj siedziałem, patrzyłem po kątach i taka konwersja widelca aby uniknąć tego czerwonego koloru
Obrazek


są teraz 3 elementy srebrne, sztyca, korby i widelec, no wolałbym P2 , ale brak w pobliżu.

Siodełko czerwone też sie zmieni na czarne .

No a widelczyk jest słuszny, alu lekkie ok 750 g jak coś spamiętam
www.velotech.pl