#16
Wiesz, widziałem już sporo fajnych gratów i rowerów na tym forum i wydaje mi się że te są tak pośrodku. Fakt, Bombowce lubię najbardziej, ale ramka tez ma bardzo fajną, sloopingową geometrię. Też miałem zajawkę na coś kolorowego i chyba tak będzie. Projekt i ja jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Odnośnie tras w okolicach Riese (Walim itp) czasem się tam zapuszczamy, ale to druga strona gór więc raczej nie często. Poza tym kilka razy jak się ściemniało widzieliśmy jakieś tajemnicze istoty błądzące w mroku. Ale potem zazwyczaj okazywało się że to jacyś wieczorni turyści albo grzybiarze, choć nie wszystkich zawsze udało się zidentyfikować :roll: Na bikowanie jasne że można się spiknąć, u nas jest sporo fajnych ciekawych tras. U Ciebie chyba jeszcze więcej. Ze trzy lata temu miałem okazję zaliczyć maraton w Janowicach Wielkich, rano zapomniałem butów SPD ale na miejscu chłopaki z Lincolna z Bielawy poratowali mnie pedałkami i poszło gładko. Bardzo fajna traska. I takie tam zdjątko:
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 10:17 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!
Załączniki
DSC_0505.JPG
Janowice Wielkie Bike Maraton 2012

#18
Ryś Stepowy pisze: Na bikowanie jasne że można się spiknąć, u nas jest sporo fajnych ciekawych tras. U Ciebie chyba jeszcze więcej.
Możemy się wybrać na moją ulubioną traskę - podjazd na Przełęcz Karkonoską :lol:
Coś wspaniałego :!: :!: :!:

#20
Ryś Stepowy pisze:Spoko, bywa 29% nachylenia a tylko 12,5km. Wpier...ol jest zapewne słuszny.
Nie byłeś tam :!: :?: :shock:
A jaki czadowy zjazd jest heheh :!:
Dał bym ci Octanem polecieć to by było mniej więcej tak :

http://www.pinkbike.com/video/367866/

A to tylko 88 było na tym filmie :mrgreen:
Wjedziemy 2 razy to może pobijesz moje 93,2 - wtedy stawiam flaszkę Wyborowej :lol:
Zabierzemy ze sobą kogoś z forum kto jest aspołeczny żeby nas dopingował ... pytanie tylko kogo :roll: ... skoro tutaj wszyscy są do rany przyłóż :mrgreen:

#22
hit00r pisze:Wjedziemy 2 razy to może pobijesz moje 93,2 - wtedy stawiam flaszkę Wyborowej
Chłopie, Ty nick sobie zmień na Kamikaze Boski Wiatr, albo Trumna Szliff lub coś w ten deseń. Ja mam żonę, dzieci i jeszcze kilka planów na przyszłość, a w ogóle to Ricza muszę skończyć ;-)
A serio to bardzo lubię zjazdy, ale raczej nie po asfalcie. Mam kilka ulubionych u nas, ale tam jest teren i max jaki tam osiągam to okolice 60-65km/h. Poza tym zauważyłem że z wiekiem nabiera się "Bojaźni bożej" i o ile kiedyś darło się ile wlezie, teraz czasem trzeba klamkę wcisnąć.
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 21:01 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#23
Ryś Stepowy pisze: Chłopie, Ty nick sobie zmień na Kamikaze Boski Wiatr, albo Trumna Szliff lub coś w ten deseń. Ja mam Żone, dzieci i jeszcze kilka planów na przyszłość, a wogule to Ricza muszę skończyć ;-)
A serio to bardzo lubie zjazdy, ale raczej nie po asfalcie. Mam kilka ulubionych u nas, ale tam jest teren i max jaki tam osiągam to okolice 60-65km/h. Poza tym zauważyłem że z wiekiem nabiera się "Bojaźni bożej" i o ile kiedyś darło się ile wlezie, teraz czasem trzeba klamkę wcisnać.
Nie przesadzaj ;-)
Tam owszem jest asfalt i to miejsce gdzie jest kręcony filmik jest najrówniejsze z całego zjazdu.
A z moich obserwacji wynika że większą prędkość osiągam tam wyżej gdzie jest nie równo ...
To nie jest normalny asfalt - bardzo zdradliwa nawierzchnia , koleiny , dziury (SPOOORE) oraz luźny asfalt.
W tym sezonie byłem tam 36 razy i jakoś się nie rozbiłem a hamowania 0 tylko dokręcanie :lol:
Skoro ty 65 ciśniesz w typowym terenie to tam też byś sobie poradził heheh :mrgreen:
Można by wziąć Piotra jako woziwodę albo woziwódę :-P
Swego czasu zdarzało mi się tam po pijaku podjeżdżać a potem zjeżdżać :roll: no ale to było dość nie odpowiedzialne :-P
Piotr zrobił by nam filmiki heheh - miał byś na pamiątkę i może trenującego "Kwiatka" byśmy spotkali na podjeździe 8-)
A odnośnie twojego roweru bardzo mnie intryguje jak będzie wyglądał.
Miałem gripy Sachs Power Grip Extreme z żółtymi chwytami ... pięknie by tu pasowały :-|

#24
Miałem gripy Sachs Power Grip Extreme z żółtymi chwytami ... pięknie by tu pasowały
No byłoby git, ale chyba ich już nie masz?

Z Przełeczą bardzo chętnie, dziury w tym asfalcie są takie że szook, potrzebny byłby dobry Rock Shox albo coś co je połknie ;-) najlepiej na przednim i tylnym kółku. Ale to raczej już chyba na wiosnę? Zresztą teraz mam dużo pracy i czasu niewiele. Chyba że w jakiś weekend byłoby ładnie. Ale to już na PM.
Ostatnio zmieniony 2015-11-16, 21:15 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#25
hit00r pisze:Swego czasu zdarzało mi się tam po pijaku podjeżdżać a potem zjeżdżać
puknij sie w lee... w czolo :-|
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#31
Jaaaa Cieeeee! ale siodło :shock: :!:
Mam okropne wspomnienia z Turbo. Ewidentnie moje kości kulszowe się z Turbinką nie dogadały. Życzę Ci, by Twoja anatomia była inna od mojej bo siodło zacne, szkoda by było niewygodne.

btw. czy w tym całym retro kulcie zakładanie współczesnych opon jest akceptowalne przez miłośników retro czy ortodoksi spluną na nas widząc ten współczesny produkt?

#35
cass pisze:Mam okropne wspomnienia z Turbo
ale to jest Turbo matic 2 a nie clasyczne Turbo :idea:
jezdzilem na "pierwszym" maticu i bylo OK
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#37
'To te z Rumunii ?
Tak
skolioza pisze:pikne!
Gerwazy pisze:Paczka piękna, zawartość jeszcze piękniejsza
Dzięki, ale pręty wymagaja pewnych zabiegów.
Korzystając z możliwości łatwego rozebrania siodła i wyjęcia stelaża zabrałem się do pracy:

P.S. Ciekawie wyglądaja elemetny amortyzujące stelaż - to te gumki. Nawiasem mówiąc cieżki ten stelaż przeokrutnie.
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 21:39 przez Ryś Stepowy, łącznie zmieniany 2 razy.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!
Załączniki
IMG_20160216_201537.jpg
Poler
10.jpg
Demontaż

#38
Piękne to siodło.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#41
snack pisze:Ooo czyli komuś się przydał mój link z rumuńskiego olxa :-) fajnie, pisałeś osobiście do sprzedającego? Czy ktoś pośredniczył?

Swoją drogą, rozumiem że to nie jest oryginalne obszycie, raczej robota tapicera
Ja tego linka nie widziałem, ale diora mi go zapodał, jak zwykle czujny. Marcin Wielkie dzięki!
No i koledze snack również dziekówa duuuża!

Na początku miałem dużą zagwozdkę jak skontaktować się ze sprzedającym, bo był tylko telefon, a mój rumuński pozostawia wiele do życzenia, dawno nie byłem u wujka w Transylwani ;-)
Drogą dedukcji doszedłem że sprzedajacy podał numer komórki. Dodałem kierunkowy, napisałem po angielsku i... NIC!
Już temat odpuściłem, kiedy w 7 czy 8 dzień dostałem odpowiedź z adresem e-mail.
Potem poszło gładko.

Obszycie mam wrażenie, graniczące z pewnością że jest oryginalne.
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!

#42
Wreszcie znalazłem chwilę żeby puzzle poskładać do przysłowiowej "kupy". Niestety, podczas oblotu próbnego, jeszcze bez hamulców, coś poszło nie tak i potraciłem przyjaciela z warsztatu. Żyje, ale wymagał interwencji medycznej ;-)
Cannondale SM2000
Ritchey OMC
Specialized Camber Comp Carbon
Ciocc - czas na szosę!
Załączniki
IMG-20160503-WA0019.jpg

#43
Smigalem na tych oponach niedawno. Na asfalt lipa straszna) W terenie jak przyklejony)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#44
Ryś Stepowy pisze:Wreszcie znalazłem chwilę żeby puzzle poskładać do przysłowiowej "kupy". Niestety, podczas oblotu próbnego, jeszcze bez hamulców, coś poszło nie tak i potraciłem przyjaciela z warsztatu. Żyje, ale wymagał interwencji medycznej ;-)
Przejechałeś Diorę? Bandyta.
Lodzermensch
cron