#16
Dzisiaj byłem się przejechać i rower jedzie super :-D :!: :!: :!:
Z wad to korba chodzi bocznie pod obciążeniem ... moja wspaniała tylna przerzutka XT nie chodzi idealnie ... ale o tym wiedziałem bo jest walnięta.
Nie założyłem do przedniego amora takiego pierdolnika do hamulca więc przedniego hamulca nie mam.
Gdzieś to chyba miałem ten element ... może znajdę.
Ten amor nawet coś tam wybiera - jest tępy jak [...] ale swoje zadanie spełnia :lol:
Cóż rower będzie artefaktem więc nie wiem czy jest sens aż tak się wczuwać :?:
Wizualnie zadbam natomiast technicznie nie będzie idealnie.
Ostatnio zmieniony 2015-08-25, 06:57 przez hit00r, łącznie zmieniany 1 raz.

#18
Poldku ? :-)

Why Poldku??

Jeszcze powiem tylko od siebie że ostatnio mam jakoś bardzo duże ciągoty do sprzętów wheelera i treka.
Nie mam pojecia dlaczego... nigdy nie miałem nic z tych rowerów i ogladając różne foty i katalogi stwierdziłem ze te rowery wygladaja mi porzadnie :)
Może niedlugo coś się trafi i sprawdze czy przeczucia mnie nie myla.

#19
No i zrobione!
Brak tylko tego elementu mocującego linkę hamulca przy amortyzatorze.
Trochę było grzebania i czyszczenia ale zrobiłem to dla sztuki i chyba nie jest źle.
Można sobie porównać z pierwszymi fotami w temacie :mrgreen:
Załączniki
Obraz 038.jpg
Obraz 039.jpg
Obraz 040.jpg
Obraz 041.jpg
Obraz 042.jpg
Obraz 043.jpg
Obraz 044.jpg
Obraz 045.jpg
Obraz 037.jpg

#24
byloby fajnie ale niestety :idea:
:

zdjecie 037 045 039 ...Marcok :roll:
zdjecie 044...koszyczek z pseudo karbonowymi dodatkami :oops:
zdjecie 040 038 FD Top swing :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#25
marcin74 pisze:byloby fajnie ale niestety :idea:
:

zdjecie 037 045 039 ...Marcok :roll:
zdjecie 044...koszyczek z pseudo karbonowymi dodatkami :oops:
zdjecie 040 038 FD Top swing :-?
A dla czego Marcok ciebie razi ?
To jest stare jak cholera ... i pasuje bo oryginalnie też to wsadzali do Wheelera :shock:
Koszyk można zmienić ... mam ich kilka :-)
Top swing wsadziłem żeby był komplet na XT :mrgreen: , mogę zamontować Altusa tego który był tylko że jest brzydszy ...
Mam XT 737 przód ale pod dolny ciąg :-|
A rower i tak nie będzie jeździł.

#26
hit00r pisze:Top swing wsadziłem żeby był komplet na XT
komplet :idea: nie komplet ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#28
Idąc za namową co poniektórych użytkowników forum zmieniłem przednią przerzutkę na tego Altusa co w nim był oryginalnie.
Założyłem też inny koszyk i chyba pasuje lepiej kolorem :?:
Zamontowałem też ten śmieszny patent do przedniego hamulca :mrgreen:
ubytki lakieru na ramie zostały zamalowane aczkolwiek robiłem to przy świetle jarzeniówki ... sam lakier jest wypłowiały i ciężko było mi wymieszać idealny odcień.
Ważne że jest lepiej niż było z czasem może się pobawię ,albo sprzedam cały rower :roll:
Co mnie zaskoczyło to te cantilevery CODA hamują całkiem przyzwoicie ... naprawdę jestem w szoku - przód staje dęba a tył blokuje bez problemu :!:
Tak na marginesie spytam - ile można wycenić za ten rower 600 zł :?:
U was też jest coś takiego że tylna przerzutka strasznie się ociąga na najmniejszej zębatce kasety aby wejść wyżej :?:
Tylko ten jeden bieg a reszta hula jak trzeba :-/
Może założę komplet zacisków z jednej parafii cięższych ale identycznych coś jak Shimano.
Będę musiał na nim gdzieś pojechać bo to trochę wstyd że coś uratowałem i nawet 500 metrów nie zrobiłem :roll:
Załączniki
Obraz 058.jpg
Obraz 057.jpg
Obraz 056.jpg
Obraz 055.jpg
Obraz 054.jpg

#30
focker pisze:Najładniejszy z Twoich rowerów :)
W sensie że najbardziej pasuje do tej strony :->
Starałem się zrobić wszystko zgodnie ze sztuką i nie ma w nim ani jednej nowej części :lol:
Miło że ktoś to docenia :mrgreen:

#31
hit00r pisze: Co mnie zaskoczyło to te cantilevery CODA hamują całkiem przyzwoicie ... naprawdę jestem w szoku - przód staje dęba a tył blokuje bez problemu :!:

U was też jest coś takiego że tylna przerzutka strasznie się ociąga na najmniejszej zębatce kasety aby wejść wyżej :?:
Tylko ten jeden bieg a reszta hula jak trzeba :-/
:roll:
Z dobrze ustawionymi canti spokojnie można stawać na przenim kole.
Z biegami ja mam zawsze odwrotnie - nie schodzi na najmniejszą (pewnie sprężyna wyciągnięta). Jak nie wskakuje to może kwestia regulacji - podciągnięcia linki?

no a biorac pod uwage twoją univege to w tym nawet amor nie razi;)
a serio to ta korba jest ladna.

#33
kapelusznik pisze: Z biegami ja mam zawsze odwrotnie - nie schodzi na najmniejszą (pewnie sprężyna wyciągnięta). Jak nie wskakuje to może kwestia regulacji - podciągnięcia linki?

no a biorac pod uwage twoją univege to w tym nawet amor nie razi;)
a serio to ta korba jest ladna.
No właśnie o to chodzi że jak podciągnę linkę to wtedy jest problem ze zrzucaniem ... tu wszystkie biegi chodzą poprawnie tylko ten jeden i tylko w górę kolejny już bez problemów :roll:
Przerzutka jest walnięta to ja wiem ale w RB gdzie mam XT 739 w super stanie mam podobne zjawisko :idea:
Amortyzator wcisnąłem do tego roweru widząc że katalogowo też montowano Zokesa ... który mi leżał :lol:
A Univega to rower do trzaskania kilometrów już bardziej RETRO jest RB ale Skolioza coś nie ma zamiaru przenieść wątku :-(
A odnośnie cantów to te zwykłe Shimano co mam w Mongoose są od tych CODA ze 2 razy słabsze :shock:

#38
Sądziłem że już więcej nie będę w nim grzebał ale ... przejechałem się 10 kilometrów i stwierdziłem że wkład dostał MEGA :shock: luzów :-/ - wywaliłem i wstawiłem inny LX :mrgreen:
Opony zostały wymienione na Bontrager Revolt X czy jakoś tak - ładnie się toczą :-)
Ale nie o tym - wybebeszyłem amortyzator raz jeszcze bo strasznie tempo chodził - zostały jedynie po 2 elastomery na goleń.
Jeden na początku skoku i drugi na samym końcu - sprężynki te same bo od Suntoura nie pasują średnicą :-/
Całość zaciapałem smarem Motorexa i olejem do amortyzatorów tej samej firmy.
Powstała taka fajna ciapka i wideł pracuje naprawdę super :lol: :lol: :lol:
Małe dziurki są nie wyczuwalne :mrgreen:
Aż mi się zachciało nim jeździć :roll: 8-) :-P
Załączniki
Obraz 068.jpg
Obraz 067.jpg

#40
Cóż , jakiś czas temu naszła mnie myśl żeby WEPCHNĄĆ to co zalega na półce i mi przeszkadza do ramy Wheelera.
Założenie było takie żeby ... rower stał i tyle :mrgreen:
Wszystkie części miałem sprzedać i ostatnio kolega z naszego forum nabył korbę wraz z hamulcami.
Była to ostatnia okazja żeby uwiecznić rower na tych częściach.
Jedyne co nie jest w nim stare to klamki - Accent :-P ale odwróciłem je aby nie było widać :lol:
Zamieszczam to jako ciekawostkę bo można zobaczyć 3 wcielenia tego roweru.
Zapewne nasi dyżurni hejterzy nie zostawią na tym suchej nitki ale ... NA TO LICZĘ :!:
Przynajmniej będzie się coś działo 8-)
Załączniki
IMG_20180108_130242.jpg
IMG_20180108_124132.jpg
IMG_20180108_124034.jpg
IMG_20180108_124103.jpg
IMG_20180108_123947.jpg
IMG_20180108_124023.jpg

#41
Wyszło bardzo ciekawie. Drugie życie lub trzecie życie tego roweru.
Właśnie dlatego też lubię te pancerne ramy. Można iść w oryginał, można też zrobić na tej bazie fajnego custom`a. Kolorystyka bardzo przyjemna. Warto zwrócić uwagę na to jak dobrze prezentuje się ta rama, akurat w tym kolorze gdy jest czyściutka.
Wheeler Cross Line 3000 `93 -RESPAWNED
Alpinestars Cro-Mega LX `92 -IN PROGRESS
Breezer Thunder `92 -RESPAWNED
DB Axis `91 -IN PROGRESS

#42
90s_fan pisze: Warto zwrócić uwagę na to jak dobrze prezentuje się ta rama, akurat w tym kolorze gdy jest czyściutka.
Teraz to już jest jedynie cień tego koloru :-|
Przez tyle lat STRASZNIE wyblakł.
Widać to doskonale pod naklejkami gdzie kolor został tak jak w oryginale.
To jest różnica kilku odcieni.
A odnośnie roweru - to na tym secie na pewno nie pojeździ bo wszystko idzie na sprzedaż.
Ot taka pamiątka na forum.