Wheeler Pro Line Over Size 4400 - Uratowany przed śmiercią

#1
A więc tak ... przed wczoraj wracając do domu rowerem zobaczyłem panią w średnim wieku , która wywala rower kolo śmietnika.
Zagadnąłem do niej że jest SUPER :mrgreen: ... odparła że może się zamienić ze mną na Cannondale'a :lol:
Dojechałem do domu a że było nie daleko powziąłem brzemienną w skutkach decyzję - podejdę i zobaczę bo może się do czegoś nada :?:
Szczerze mówiąc był tak zasyfiony że nawet nie wiedziałem jakiego jest koloru że o marce nie wspomnę :mrgreen:
Dotarłem i zobaczyłem ... już wiedziałem że to nie jest najgorszy sort i jest zabytkowy.
Syf , który na nim zalegał był niesamowity - nigdy nie miałem do czynienia z czymś takim :shock:
Dopchałem go do domu i zacząłem oględziny - wydawał się być kompletnym.
No to bum do wanny :-P :-P :-P
Wymyłem i już wiedziałem dla czego wisiał kilka lat w garażu ... klamkomanetka padnięta - połamana , kapeć z przodu :-o
Dodatkowo tylne koło ze sporym biciem , sądziłem też że gwint w korbie zerwany ale jak się później okazało ... jest OK :-D
Powziąłem decyzję że nie będę nim jeździł bo po co mi szósty rower :!: :?:
Że wepchnę do niego najlepsze części , które mi leżą na półce ... w tym amortyzator :lol: :lol: :lol:
Siodło też wymienię .... generalnie WSZYSTKIE części z epoki bo muszę zmyć opinię co poniektórych że pomyliłem fora :lol: :lol: :lol:
Na razie pierwszy rzut fot i po powierzchownym umyciu.
PS - lampa rozjaśniła tak naprawdę był o wiele bardziej zasyfiony :-/
Ostatnio zmieniony 2015-08-23, 10:52 przez hit00r, łącznie zmieniany 2 razy.
Załączniki
Obraz 012.jpg
Obraz 009.jpg
Obraz 014.jpg
Obraz 017.jpg
Obraz 013.jpg
Obraz 011.jpg
Obraz 010.jpg
Obraz 008.jpg
Obraz 007.jpg
Obraz 006.jpg

#4
skolioza pisze:Taki Altus tylko przez rok w ofercie był - nieczęsty więc widok
Oooooo a to mnie zaskoczyłeś majster :shock:
Zdziwiła mnie jakość wykonania korby ... ona wygląda prawie jak XT a to 2 grupa od dołu :shock: i o dziwo jest dość lekka ... dzisiaj jak się patrzy na ten nowy syf z tej grupy to ciężko w to uwierzyć.
Tu cała grupa była ... wiadomo wymieniłem troszeczkę w tym suport LX i kasetę na LX + nowy łańcuch HG 31 o czym wcześniej chyba nie wspomniałem :mrgreen:
Dam foty jak będzie już cały czy może zrobić "in progress" :?:
Zapakowanie Zokes'a wiele zmienia bo nabrał rasowego wyglądu :lol: :lol: :lol:

#6
profaner pisze:lubię takie historie :-) jak filmy z happy endem
Postaram się aby wyglądał dobrze - podpicuję i artefakt gotowy , tylko że to mój rozmiar - aż korci żeby pojeździć :mrgreen:

#7
Mam całą tę grupę, klamkomanetki są rewelacyjne, zmiana biegów znacznie, znacznie lepsza niż w droższych przecież stx czy nawet lx. Te małpy po tylu latach wszystkie (a miałem ich z pińć) miały syndrom zawieszonej zapadki, a altusik cyk cyk, jakby nic. No i te obejmy mocujące, super patent moim zdaniem.
Ja na tym altusie wyprawówkę mam, i sobie chwalę.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#8
aldek pisze:Mam całą tę grupę, klamkomanetki są rewelacyjne, zmiana biegów znacznie, znacznie lepsza niż w droższych przecież stx czy nawet lx. Te małpy po tylu latach wszystkie (a miałem ich z pińć) miały syndrom zawieszonej zapadki, a altusik cyk cyk, jakby nic. No i te obejmy mocujące, super patent moim zdaniem.
Ja na tym altusie wyprawówkę mam, i sobie chwalę.
No u mnie to z tego Altusa zostanie jedynie korba bo wepchnąłem wkład LX , kasetę LX , klamkomanetki LX , łańcuch HG31 , hamulce CODA , przerzutkę tył XT , przerzutkę przód XT
Piasty to są Exage 50 czy jakoś tak.
Spędziłem sporo czasu aby to wszystko wyczyścić ... fajna walka była :lol: :lol:

#10
snack pisze:To jest altus A10, dobrze widzę? Ja na altusie A20 w birii zrobiłem w latach 90tych pierdylion kilometrów. Sprzęt niezniszczalny!
Tak to taki dziwny A10 - z zielonymi napisami.
Może jak się uda to właduję go do mojego parcha zakupowego Mongoose'a :lol: :lol: :lol:
Tu jest foto poglądowe jak rower wygląda z Zokesem :->
Załączniki
Obraz 020.jpg

#11
Super,
przebiłeś moje nabytki za flaszkę -dwie.
Co to się porobiło, teraz u nas panie widać dobrobyt ..
wielki....
NIech no tylko ktoś zacznie narzekać !
Ps. wheelerki całkiem miłe , ja mam 6600 , niezła ramka.
Ale wywal amora !
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#12
dovectra pisze:Super,
przebiłeś moje nabytki za flaszkę -dwie.
Co to się porobiło, teraz u nas panie widać dobrobyt ..
wielki....
NIech no tylko ktoś zacznie narzekać !
Ps. wheelerki całkiem miłe , ja mam 6600 , niezła ramka.
Ale wywal amora !
A dla czego mam go wywalić ?
On pasuje tylko tutaj :shock: bo ma bardzo krótką sterówkę :-/
Pasuje bo jest z epoki i przeglądałem katalogi to też montowano ten model do Wheelera :lol:
Jeździć tym rowerem i tak nie będę :-P
Ale zasyfiony to fajnie był co :lol: :lol: :lol: :?:

#13
Podoba mi się ten Wheeler, fajnie że nie skończył w śmietniku :). Swoją drogą zawsze zastanawiało mnie jak można tak tragicznie zapuścić rower.

#14
Jaro pisze:Podoba mi się ten Wheeler, fajnie że nie skończył w śmietniku :). Swoją drogą zawsze zastanawiało mnie jak można tak tragicznie zapuścić rower.
Bo ludzie NIE DBAJĄ O ROWERY.
Kiedyś pracując w serwisie nie raz widziałem że ludzie nie mają wstydu i nawet im do głowy nie przyjdzie że można czasem umyć.
W śmietniku by pewnie nie skończył lecz w szponach jakiegoś żula , który by go spieniężył na złomie ... :-/
Patrzyłem to ta rama jest podwójnie cieniowana więc nie jest z najgorszego sortu :-o

#15
co jak co ale takich pochwał dla altutusa to się na tym forum nie spodziewałem - raczej umiłownie dla najwyższych grup ale to tylko dobrze swiadczy i o Was i o altusie :-)

Czy to nie jest ta sama grupa (ten altus) na której edyś był zbudowany rower 10.5 (ten taki browarny -czarno złoty )?

#16
Dzisiaj byłem się przejechać i rower jedzie super :-D :!: :!: :!:
Z wad to korba chodzi bocznie pod obciążeniem ... moja wspaniała tylna przerzutka XT nie chodzi idealnie ... ale o tym wiedziałem bo jest walnięta.
Nie założyłem do przedniego amora takiego pierdolnika do hamulca więc przedniego hamulca nie mam.
Gdzieś to chyba miałem ten element ... może znajdę.
Ten amor nawet coś tam wybiera - jest tępy jak [...] ale swoje zadanie spełnia :lol:
Cóż rower będzie artefaktem więc nie wiem czy jest sens aż tak się wczuwać :?:
Wizualnie zadbam natomiast technicznie nie będzie idealnie.
Ostatnio zmieniony 2015-08-25, 06:57 przez hit00r, łącznie zmieniany 1 raz.

#18
Poldku ? :-)

Why Poldku??

Jeszcze powiem tylko od siebie że ostatnio mam jakoś bardzo duże ciągoty do sprzętów wheelera i treka.
Nie mam pojecia dlaczego... nigdy nie miałem nic z tych rowerów i ogladając różne foty i katalogi stwierdziłem ze te rowery wygladaja mi porzadnie :)
Może niedlugo coś się trafi i sprawdze czy przeczucia mnie nie myla.

#19
No i zrobione!
Brak tylko tego elementu mocującego linkę hamulca przy amortyzatorze.
Trochę było grzebania i czyszczenia ale zrobiłem to dla sztuki i chyba nie jest źle.
Można sobie porównać z pierwszymi fotami w temacie :mrgreen:
Załączniki
Obraz 038.jpg
Obraz 039.jpg
Obraz 040.jpg
Obraz 041.jpg
Obraz 042.jpg
Obraz 043.jpg
Obraz 044.jpg
Obraz 045.jpg
Obraz 037.jpg

#24
byloby fajnie ale niestety :idea:
:

zdjecie 037 045 039 ...Marcok :roll:
zdjecie 044...koszyczek z pseudo karbonowymi dodatkami :oops:
zdjecie 040 038 FD Top swing :-?
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#25
marcin74 pisze:byloby fajnie ale niestety :idea:
:

zdjecie 037 045 039 ...Marcok :roll:
zdjecie 044...koszyczek z pseudo karbonowymi dodatkami :oops:
zdjecie 040 038 FD Top swing :-?
A dla czego Marcok ciebie razi ?
To jest stare jak cholera ... i pasuje bo oryginalnie też to wsadzali do Wheelera :shock:
Koszyk można zmienić ... mam ich kilka :-)
Top swing wsadziłem żeby był komplet na XT :mrgreen: , mogę zamontować Altusa tego który był tylko że jest brzydszy ...
Mam XT 737 przód ale pod dolny ciąg :-|
A rower i tak nie będzie jeździł.

#26
hit00r pisze:Top swing wsadziłem żeby był komplet na XT
komplet :idea: nie komplet ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#28
Idąc za namową co poniektórych użytkowników forum zmieniłem przednią przerzutkę na tego Altusa co w nim był oryginalnie.
Założyłem też inny koszyk i chyba pasuje lepiej kolorem :?:
Zamontowałem też ten śmieszny patent do przedniego hamulca :mrgreen:
ubytki lakieru na ramie zostały zamalowane aczkolwiek robiłem to przy świetle jarzeniówki ... sam lakier jest wypłowiały i ciężko było mi wymieszać idealny odcień.
Ważne że jest lepiej niż było z czasem może się pobawię ,albo sprzedam cały rower :roll:
Co mnie zaskoczyło to te cantilevery CODA hamują całkiem przyzwoicie ... naprawdę jestem w szoku - przód staje dęba a tył blokuje bez problemu :!:
Tak na marginesie spytam - ile można wycenić za ten rower 600 zł :?:
U was też jest coś takiego że tylna przerzutka strasznie się ociąga na najmniejszej zębatce kasety aby wejść wyżej :?:
Tylko ten jeden bieg a reszta hula jak trzeba :-/
Może założę komplet zacisków z jednej parafii cięższych ale identycznych coś jak Shimano.
Będę musiał na nim gdzieś pojechać bo to trochę wstyd że coś uratowałem i nawet 500 metrów nie zrobiłem :roll:
Załączniki
Obraz 058.jpg
Obraz 057.jpg
Obraz 056.jpg
Obraz 055.jpg
Obraz 054.jpg

#30
focker pisze:Najładniejszy z Twoich rowerów :)
W sensie że najbardziej pasuje do tej strony :->
Starałem się zrobić wszystko zgodnie ze sztuką i nie ma w nim ani jednej nowej części :lol:
Miło że ktoś to docenia :mrgreen:
cron