Azonic DS1 + Shiver SC + hope'ish style

#1
Dawno mnie tu nie było, ale dzięki Gerwazemu zalogowałem się ponownie.

Przy tej okazji chciałbym się podzielić z Wami projektem, który popełniłem w zeszłym roku. Wszystko zaczęło się od przypadkowego wylicytowania Shivera SC. Po zrobieniu remontu widelca, który na szczęście ograniczył się do wymiany oleju oraz uszczelek. Ślizgi były robione przez poprzedniego właściciela. Blokada o dziwo działa a sam wideł jest w zaskakująco dobrym stanie jak na swój wiek i domniemaną przeszłość.

Kontynuując, po zakupie Shivera zastanawiałem się jak go powiesić na ścianie i uznałem, że najlepiej będzie powiesić go na rowerze. Zatem zacząłem poszukiwania odpowiedniej ramy. Chciałem, aby była to nietuzinkowa rama godna widelca. Ciągle marzy mi się Foes, tutaj pasuje Intense Tazer FS, jakieś fajne Sintesi. Niestety przez parę miesięcy nie znalazłem żadnej ciekawej ramy, aż natknąłem się na nową ramę (leżak magazynowy) Azonic DS1. To ciekawa, kultowa rama o dosyć wygodnej geometrii i w absolutnie nie dirtowym rozmiarze 18". Zatem zapadła decyzja o budowie. Potrzebna była jeszcze myśl przewodnia, jest nią Hope Demo Bike. Co tylko można było upchnąć marki Hope zostało upchnięte (poza sztycą i kierownicą). Pare elementów nie jest z epoki, ale mam nadzieję że wybaczycie te drobne nieścisłości.

Generalnie to jeden z lepszych rowerów na jakich jeździłem! Pozycja to wypisz wymaluj obecny gravel, do tego to singiel który sakramencko wkręca sie na obroty. Zdecydowanie wolę jeździć na Azoniku niż na pełnoprawnym mtb 29".
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,
Załączniki
IMG_9608.jpeg
IMG_9608.jpeg (1.93MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9607.jpeg
IMG_9607.jpeg (2.46MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9606.jpeg
IMG_9606.jpeg (2.23MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9604.jpeg
IMG_9604.jpeg (2.82MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9603.jpeg
IMG_9603.jpeg (2.81MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9601.jpeg
IMG_9601.jpeg (2.75MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9600.jpeg
IMG_9600.jpeg (2.76MiB)Przejrzano 143 razy
IMG_9599.jpeg
IMG_9599.jpeg (2.69MiB)Przejrzano 143 razy