#76
nie doczytales tylko ze ta nowosc w specu dotyczyla ostergo kola na takiej ramie (a wlasciwie single speeda), a sam patent ramy spec robi od roku 2009 , sa to ramy s-work na sezon 2010, ale to tak na marginesie :)

#78
no dobrze , dyskusja schodzi znowu na dziwne tory, spec to syf i niech tak zostanie , a ja na tym syfie z radoscia bede nadal jezdz\il :) i nikogo bron Boze do tego nie namawiam, bo kto by chcial na syfie jezdzic ;)

#79
nigdy nie powiedziałem że syf i nie powiem, bo ramy robi dobre, sam się zastanawiam nad nabyciem (dokładniej zbieram fundusze), tylko politykę mają słabą i ona nie zmieniła się mimo już zagruntowanej pozycji na rynku.

#80
no w/g mnie to wlasnie jest mocna polityka a nie slaba, dzieki swej polityce przez tyle lat jest w scislej czolowce o ile nie nr 1, a czy ona sie komus podoba czy nie , to juz kwestia osobistego podejscia, to jest twardy biznes i rachunek ekonomiczny, tu nie ma miejsca na jakies sentymenty, bo ci co je mieli juz nie istnieja bo zbankrutowali, spec jak sama nazwa wskazuje od marketingu tez maja specow i chwala im za to, bo wciaz istnieje marka na moje szczescie...a czu ktos popiera moje zdanie czy nie to juz mniejsza o to :)

#82
co ma obecne gt wspolnego z faktycznie gt? no wydaje mi sie ze niewiele, poza znaczkiem , gdzie jest yeti, gdzie jest wiele cacnych marek??? ano zbankrutowalo im sie , a na rynku sa jakies kellysy, crossy i inne cuby... i w tym wszystkim na cale szczescie jeszcze kilku weteranow zyje i jakos oddych, a nieliczni maja sie dobrze , dzieki wlasnie takiej a nie innej polityce...wiec bede zawsze taka moze i niezbyt czysta polityke popieral, bo cel uswieca srodki, taki swiat :), a odnosnie zdjec ktore dales, jakie tgradycje i doswiadczenie w rowerach mtb ma look ? no kilka lat juz rowery gorskie buduje ;) ...wiec nigdy nie wiadomo kto gdzie byl wczesniej, szpiegostgwo przemyslowe etc, do tego jak cos nie jest zabronione to jest dozwolone, skoro nie pylo zastrzezonych praw patentowych , to wolno byulo zrobic cos podobnego, do tego wychodze z zalozenia ze niewazene kto wymyslil wazne kto dopracowal i lepiej wykonal... i spec to jakos odosobnionym przypadkiem nie jest, bardzo powszechne zjawisko

#84
E tam OT ;) ale taka smutna jest niestety prawda ze dobre gt to stare gt I z wieloma zacnymi markami tak jest , a akurat speca zdecydowanie wole nowego, a stare mam inne ulubione, zajefajne marki

#85
myślę że i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu :-d
niemniej jedno Twoje zdanie Andriu wymaga doprecyzowania
ANDRIUBIKER pisze: jakie tgradycje i doswiadczenie w rowerach mtb ma look ? no kilka lat juz rowery gorskie buduje ;)
brzmi to tak, jakby Look zaczą robić rowery MTB całkiem niedawno Tymczasem MTBiki mieli w ofercie na bank na początku lat 90 jeśli nie pod koniec 80 - nie zgłębiałem dokładnie historii marki, niemniej jest to firma która i w MTB ma już swoją historię
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#86
no look jako firma jest stara gdzies z lat 50-tych , ale robila narty podajze lub wiazania, w 80-tych jak piszesz znana z wymyslenia zatrzaskow typu spd, ale szosowych , look robi tez ramy ale szosowe, a w mtb to tylko swoje naklejki daje na ramach, jakies moze max 10 lat robi swoje ramy mtb

#89
Panowie - ten temat wzbudził wiele kontrowersji, zaprezentowanych było wiele poglądów
Nie sądzę aby kolejne rozbudzanie go do życia w tej formie cokolwiek zmieniło - w tym temacie wszak z góry można powiedzieć że każdy zostanie przy swoim! ;-)

jeśli ktoś ma ochotę na kontynuowanie wątku to proszę o konkrety na temat marki, rozwiązań
pozostałe komentarze proszę sobie darować
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#90
snack pisze: Swoją drogą, że znajomemu się opłaca 4 sklep ze specem otwierać w dzisiejszych czasach skiteam chyba się wycofał z tej marki, za drogo dla przeciętnego Polaka

No bo to się nazywa właśnie M A R K E T I N G przez duże S. Byleś ostatnio na jakichś dużych zawodach, maratonach - tych molochach po 1000-1500 osób. Myślę że jakby zrobić ankietę i zliczyć te rowery, które tam jeżdżą to "S" byłby na pierwszym miejscu. Podobnie z zapytaniem o rower marzeń. Po prostu wśród nowobogackich stal się modny, wręcz kultowy jak VW Passat albo Golf II. Zapłacą każdy pięniądz...

Trochę jeszcze pociągnę OT...
Nasze społeczeństwo jest wybitne pod jednym względem. No bo niby Polacy tacy biedni (uśredniając). Problem jest w tym że wększość kupuje sprzet nie na swoje zamiary i możliwości tylko znacznie lepszy. W branży rowerowej, narciarskiej, sportowej i wielu innych bardzo to widać.
Moje spostrzeżenia po kilku latach pracy w dużym salonie sportowym są takie, że BARDZO DOBRZE sprzedają się najdroższe rzeczy - typu rowery za 25tyś zł, okulary za 1200, kurtki za 2500. Jak ktoś ma kasę i wchodzi do takiego sklepu to nie kupi modelu drugiego od góry, tylko zawsze najlepszy aktualnie dostępny - serio! To się nazywa snobizm po prostu i głupota jednocześnie. I później jeżdżą takie lamery czy na ścieżkach, czy na stokach narciarskich... Ba - żeby tylko jeździli - zwykle noszą na plecach albo wchodzą z tym czymś do knajpek.

Ostatnio jeszcze ten nasz wygrał te mistrzostwa kolarskie czy cos tam. Na Specu rzecz jasna - no bo teraz wszsyscy prawie z Protoura maja coś ze Speca - jak nie rower, to buty, rękawiczki, kaski, okulary.....
I to jego zwycięstwo w naszym kraju z pewnością nakręci jeszcze bardziej koniunkture. Więcej to dla dla firmy "S" niż dla mercedesa zwycięstwo w F1.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#91
Jakby na potwierdzenie anegdota- czekalem ostatnio wieczorem na przystanku na autobus (rzadko mi się to zdarza) Jedzie jakiś pan w wieku ok 60 lat na rowerze W świetle ulicznych latarni z kilkunastu metrów - full z marketu Wielkie siodło, rzeźba z kierą żeby była wysoko, drutowany koszyczek na bagażniku i wszystko w czarnym macie
Kiedy podjechal bliżej rzuciła mi sie w oczy podkowa widelca - Bomber!
Przeleciałem cały rower wzrokiem - Santa Cruz, hydraulika, XT M750....
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#92
Adamello pisze:To się nazywa snobizm po prostu i głupota jednocześnie.
jedna z wielu przywar nowobogackich polaków, podpisuje się obiema ręcyma pod tym co napisałeś powyżej Adamie, choć sam jeżdzę na xtr/xt (co prawda retro) a spokojnie starczył by nowy slx :oops:

#93
głupich nie sieją , tylko sie rodzą i dają omamaiać na forach int ze Sepc to wogóle jest ....cos ...żałosne , kumpel ukpił fula speca za absurdalne pieniadze ... nic ta mnie było, koła 2,5 kg, osprzet deore z alivio coś , ogólnie syf definitywnie, ale magia ??
www.velotech.pl

#94
cardamon, nie zawsze nowobogackich
Pan starszy być może padł ofiarą sklepu rowerowego. Ze mną pociągiem podróżuje taki jeden biedaczek, któremu wcisnęli dość wysoki model meridy. W życiu nie zjedzie z asfalta, a opony 2,1. Przerzutek ze 30. Amor z goleniami jak koński ch.
No i bagażnik, i stopka rzecz jasna. I tak się w sklepie zlitowali, i dali panu regulowany mostek, więc chociaż kręgosłup mu nie siadł.

Złapałbym takiego sklepikarza za twarz, i za drzwi. Gość ma ze 60 parę lat, i się po prostu męczy.
Doradziłby mu ktoś jakiegoś mieszczucha, za te pieniądze to miałby rower 9 kg max. Ale nie, w pl grajdole sklep ma górale meridy, i musi sprzedać. Gnoje.

To samo dotyczy dzieci. Staruchów to w sumie nie żal, ale dzieci to jest po prostu groza. Chciałem kiedyś bić takiego skwysyna, który drobnej 9-letniej dziewczynce wciskał opony 2,1, taki chiński traktor hujczeng czy tam jak to się nazywa, po parenaście zeta sztuka. Rodzice nie kumaci, pewnie mieli kiedyś maks składaki, błysnął im przerzutkami, i wyprowadził czołg.
Mówię mu, człowieku, przecież to dziecko jest, jak możecie taką siarę robić. Prawie do bitki doszło.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#95
Odświeżę temat polityki czerwonego S, przypomniała mi się dość głośna afera.
Dwa lata temu się to działo, poszło o to że facet chciał nazwać swój malutki lokal "Cafe Roubaix", a spec się przysrał o to, że kradnie im znak handlowy.

http://calgaryherald.com/news/local-new ... pecialized

Okazało się jednak, że to Fuji jest właścicielem praw do tego znaku. Mieli w ofercie model roubaix od 1992 roku.
Dziwne, że wcześniej nie pozwali Francji, albo wyścigu :mrgreen:
Akcja się zakończyła, z tego co pamiętam, przeprosinami i wycofaniem ze strony molocha.

Niesmak pozostał, zwłaszcza kiedy sami robią takie rzeczy -
http://drunkcyclist.com/2014/02/07/seri ... ing-right/
i krótka historia spraw sądowych speca
http://drunkcyclist.com/2014/03/12/now-know/
Obrazek

Scott Superamerican 1994
Alpinestars Cro-Mega DX 1991[/b]
Alpinestars Al-Mega 1991