#46
Kopara mi opadła :shock:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#49
hit00r II, :mrgreen:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#50
Sprawa sterów póki co jest nierozwiązaną zagadką, ale pojawiły się nowe poszlaki ;-) .
Światło na sprawę może rzucić korek o którym wcześniej zapomniałem:


Obrazek


Skoro korek to prawdopodobnie także stery są od Tiogi.
Idąc tym topem trafiłem na artykuł z kwietnia 1993 na temat sterów ahead od tego producenta:

Obrazek


Kształtem bardzo przypominają metalowe stery z Cinelli, ale są częściowo plastikowe. Tym niemniej nie znalazłem żadnych sterów żadnego innego producenta które miały by podobny kształt.

Poza tym nie znalazłem żadnego producenta, który pokazałby rower ze sterami Ahead w katalogu na 1992 rok.
Znalazłem informację, że pierwszymi odbiorcami sterów ahead były firmy Norco, Rocky Mountain i Raleigh. O ile w przypadku Rocky Mountain rzeczywiście coś jest na rzeczy, to w przypadku Raleigh jest to dziwne dlatego że ani w katalogu na 1992 ani na 1993 nie mieli roweru z takimi sterami. Rocky Mountain co prawda w 1992 też nie miał, ale w katalogu na 1993 chwalili się, że jaki jedni z pierwszych zaczęli używać Ahead'a w 1992

Obrazek


Tu można zanleźć ciekawy artykuł w którym opisano historię wynalazku jakim były stery bez gwintu:
https://cyclingtips.com/2017/08/origins ... s-forever/
Ostatnio zmieniony 2017-12-06, 12:23 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 2 razy.

#51
Identyczny korek mam w DB i sterach Tioga Alchemy.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike