RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebezpiecznie wyprzedzające samochody
Autor Wiadomość
cocolino 

Wysłany: 2014-08-16, 22:46   Niebezpiecznie wyprzedzające samochody

Ciężko mi opisać to co się dzieje na naszych drogach w tym temacie, zwłaszcza tu, na wschodzie naszego kochanego. W tamtym roku byłem na Chorwacji i tam jechanie 5 km za rowerzystą z powodu takiego, że jest ciągła linia przez środek jezdni nie jest dla nikogo problemem, nawet jeśli za rowerkiem jedzie np 50 aut. Sam jechałem jednym z tych aut więc nie jest to przykład z kosmosu.
Królowie szos w ulepionych ze szpachli bmw e36 z oponami łysymi jak kolano i trzema magicznymi literkami LCH na tablicy potrafią mnie wyprzedzić 50-100 cm obok. Że któryś kiedyś mnie potrąci wiem o tym już teraz-wynika to z czystej statystyki ale mam do Was pytanie-wiecie może czy i jak można temu zapobiec albo chociaż jakoś to zmienić/zminimalizować ? Niestety dojeżdżam do pracy rowerem, jakieś 4 km, z czego połowę przejeżdżam chodnikiem a połowę muszę ulicą. Brak jest akurat w tym miejscu pobocza i chodnika po obu stronach. Na wiosnę widziałem w bikeboardzie promocję akcji 1.5m dla rowerzysty czy coś takiego :arrow: http://blog2kolka.pl/wp-c..._1359724899.jpg
Ale gdzie szukać tych naklejek pojęcia nie mam. Poza tym naklejki naklejkami, większość wyprzedzających w ten sposób, nawet jeśli zobaczy taką naklejkę to ich reakcja na nią będzie w najlepszym przypadku żadna. Bardziej chodzi mi o jakiś sposób-może ktoś ma na po prostu bezpieczne jeżdżenie.
Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej "inteligentnie wyprzedzających".

Hubert 

Wysłany: 2014-08-17, 07:43   

Kiedyś wymyślono takie coś http://pl.tinypic.com/vie...=5#.U_BN4JB7bbU
Nie wyśmiewajmy BMW może i e36 jest cienkie ale bmw jest jedną z najważnijszych marek w historii motoryzacji. Nabijajmy się z golfów pasków b5 audi itp.
Wracając do tematu to boje się po ulicach jeździć z tego powodu dlatego jestem chodnikowym terrorystą :-P

cocolino 

Wysłany: 2014-08-17, 08:21   

Nie nabijajmy się z żadnych samochodów, bo czemuż one są winne ? Tak na marginesie-BMW to jedna z moich ulubionych marek, także spokojnie. Piętnujmy ich użytkowników.

suchy1704 

Wysłany: 2014-08-17, 08:59   

Hubert masz coś do AUDI? Twoje posty to poprostu żenada...

marcin74 
repartocorse

Wysłany: 2014-08-17, 10:40   

Cytat:
Piętnujmy ich użytkowników.

i niech na tym zostanie ;-)

nie robic obory !!!
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2014-08-17, 11:25   

Koleżanka woziła kiedyś na bagażniku widły - w poprzek, kolcami skierowane w kierunku środka jezdni, wystające tyle co wspomniana chorągiewka Nikt na gazetę jej nie wyprzedzał :mrgreen:

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Hubert 

Wysłany: 2014-08-17, 19:25   

Dobre z tymi widlami :lol:

Suchy domyślam się że audi to twoja ulubiona marka.

Bart 

Wysłany: 2014-08-17, 19:34   

Hubert napisał/a:
Nabijajmy się z golfów pasków b5 audi itp.

I z Ciebie... :mrgreen:

Sorki za OT...

lukas 

Wysłany: 2014-08-17, 21:43   

Może to co ja robię nie jest szczytem kultury ale zdecydowanie wolę żyć i wdać się w pyskówkę z jakimś narwanym kierowcą niż wylądować na asfalcie jako mokra plama. Najzwyczajniej w świcie jadę środkiem pasa. Kierowca musi zwolnić aby mnie wyprzedzić, zwłaszcza w sytuacji kiedy jedzie drugi samochód z przeciwka. Oczywiście nie zawsze to stosuję, jedynie w momentach kiedy uznam to za dobre rozwiązanie na dosyć ruchliwej drodze, po której gnają wariaci w samochodach wszelakich marek, zwłaszcza w nowych modelach klasy wyższej, buraki.

cocolino 

Wysłany: 2014-08-17, 22:11   

Też tak czasami robię ale tylko na przejazdach kolejowych, gdzie są duże kałuże i wiem, że muszą zwolnić, żeby swojej rakiety nie pobrudzić. W innym wypadku ryzyko, że mnie nie zauważą bo są zajęci odpalaniem jointa/zmianą bayer fulla na akcent/zastanawianiem się czy wystarczy mu paliwa do cpnu(niepotrzebne skreślić) jest zbyt wysokie więc wolę/muszę ocierać oponą o krawężnik.

duczeWW 

Wysłany: 2014-08-18, 07:41   Re: Niebezpiecznie wyprzedzające samochody

cocolino napisał/a:
byłem na Chorwacji

I rozumiem, że wróciłeś "na Polskę"? Sorry za OT, ale zęby bolą jak się czyta to "na Chorwację"...

cocolino 

Wysłany: 2014-08-18, 10:41   

Myj częściej to nie będą boleć. I tak z wątku o bezpieczeństwie przechodzimy do wątku dentystyczno-turystyczno-informacyjnego, wszak to jest to akurat najbardziej istotne :roll:
Uprzedzając Twojego kolejnego, mundrego posta-pierwsza i ostatnia moja odpowiedź do Ciebie.

duczeWW 

Wysłany: 2014-08-18, 11:08   

Kurde, jakoś ostatnio wysyp młodzieży agresją reagującej na wszelaką krytykę... Trzymam za słowo, że nie odpowiesz :)

Co do odstępu, to jak mnie jadący normalną prędkością osobowy wyprzedza z odstępem w okolicy metra lub trochę mniej to nie czuję większego dyskomfortu. Na to, że niektórzy wyprzedzają bliżej wiele się nie poradzi.

cocolino 

Wysłany: 2016-10-01, 23:28   

aktulizacja :arrow: http://www.dziennikwschod...1000187511.html

Coraz bardziej zastanawiam się nad odstawieniem roweru podczas dojazdu do pracy, gdzie ostatnim odcinkiem jest prosta 2000m. Co tam się dziej przed 6 rano na tygodniu to sobie wyobraźcie :-(

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2016-10-02, 19:29   

Niewiele jest napisane, ale skoro rowerzysta wyjeżdżał z posesji to może wcale nie być wina kierowcy samochodu...

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Odpowiedz do tematu