#1039
focker pisze:Jakby ktokolwiek był ciekawy ile jest oringów w jednej tylko goleni amora Specialized Future Shock Brain E100, to jest ich dokładnie tyle :)
Obrazek
W życiu bym tego nie poskładał do kupy.
Lodzermensch

#1043
mam pytanie co to za patent shimano

wolnobieg 6 rzedwo szosowy lecz kazda zebatka ma swój wolnobieg kreci się niezależnie, było to polaczone z korba shimano fe która sama w sobie ma wolnobieg i tu moje zaskoczenie gdyż w tylnim kole spodziewałem się ostrego, a tu wolnobiegi na kazda zebatke

#1057
Nie, nie masz racji i nie wprowadzaj czytających wątek w błąd. FC-M571 to korba, która była dostępna w grupie LX, a dokładnie pierwszym 9 biegowym LX. Wcześniej w wersji na kwadrat te ramiona nosiły symbol FC-M570, octalink to już FC-M571, zastąpione przez FC-M572, które w dalszym ciągu miały mocowanie na octalink, ale miały inne, szersze ramiona. W tej ostatniej była dostępna wersja gold.

A co do ramion FC-M571 z dużym napisem shimano i bez oznaczenia lx to na ADFC mają oznaczenie dodatkowe po typoszeregu -TDM, a po wejściu w literowy link do googla ukazują się jako tandem. Sprawa całkowicie rozwiązana. W tej z allegro nikt nie dołożył tego małego blatu, to po prostu jedna z korb do tandemu.

zdjęcie z ADFC Fachausschuss Technik: http://www.fa-technik.adfc.de/Herstelle ... C-M571.jpg

wyniki z google (mam nadzieję, że ufasz im bardziej niż mi): https://www.google.de/search?as_oq=FC-M ... gws_rd=ssl

#1058
Faktycznie ma inny pająk. Sporo tych korb jest w rowerach z zachodu, nigdy nie czytałem ich oznaczeń.
Masz problem ze swoim rowerem. Serdecznie zapraszam Serwis rowerowy Łódź ul Zapolskiej 31

#1059
Gerenalnie shimano robi różne "podgrupy" na różne kraje. Ta korba wygląda mi na jakis oem na konkretny rynek(i jest to pewnie poziom deore -co jest ok). Co lepsze takie grupy są czasem niekompatybilne z typowym(box owymi korbami i )i zębatkami shimano ,np. ta korba może mieć rozstaw 104,9mm i nie spasuje typowa zębatka ze sklepu.. warto to sprawdzić przed zakupem
p.s. mz nie warto się pakować w octalink, słaby system(chyba ,że jest to w pełni serwisowalny DA)ale i tak nie ma to przyszłości .. :-/

#1060
To jest korba z grupy lx. Udowodniłem to w sposób ostateczny i skończony. Ma oznaczenie FC-M571 i dokładnie takie miały te same korby w grupie lx i z napisem lx właśnie. Korba jest do tandemu. Ta na zdjeciu to przednia korba, korba tylna miała takie samo malowanie, lecz inne blaty, były 3 i pisałem wcześniej jaki miały rozstaw (miałem wtedy hipotezę jakoby były to korby trekkingowe). I proszę nie wyskakujcie już z mądrościami typu: ,,wydaje mi się, że to deore”, bo te korby mają tożsame oznaczenie z korbami z grupy lx (piszę to celowo już po raz trzeci). Oznaczenia shimano są cudownie logiczne, nie próbujcie tego zmieniać na siłę.

#1061
Nie zawsze są logiczne, bo w historii były przypadki, że to samo oznaczenie występowało później w niższej grupie, albo było wspólne dla dwóch. Zresztą nieważne - faktem jest że to rozwiązanie jest słabe w użytkowaniu jak wspomniał rurokura.
No i jeszcze pozostaje pytanie czy to nie jest czasem lewa strona korby...
Bo to w końcu z tandemu, a tam ten napęd jakoś zagmatwany jest.
https://www.facebook.com/evobikesycow

#1062
Dokładnie, choćby hamulce M600 były wspólne ale dla dx i lx. Jednak ta korba z tematu nigdy w grupie deore nie była.

Dla mnie cała akcja opiera się o to, że nigdy nie widziałem jej na żywo nie mówiąc już o tym, że nie widzialem tandemu z taką. Była cała masa takich dziwnych komponentów shimano jak klamki 739 w grupie 750 ale już bez napisu xt na korpusie tylko samym shimano czy korby fc-m762 znane ze speców enduro... ale to wszystko miałem okazję widzieć.

Octalinka nie będę raczej próbował, bo od 2008 roku jeżdżę na ht2 i nie widzę alternatywy ;-)