#46
arx67 ...nie masz czasem na imie hit00r ? moze na drugie albo trzecie ???
albo ktorys z kuzynow ???
sorki za ciekawosc i brak dyskrecji ale jakos tak mi sie skojarzylo :oops: :oops: :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#47
zapomniałem dodać że musiało troszkę czasu minąć .....:)
ale fakt ciekawostka na dużą skalę
praktycznie wszędzie używam tylko "ARX67" .... a w szczególnych okolicznościach (tymczasowy) nick "tylkobeznerw" żadnych innych


dodam że tylko że likwidowałem mojego HOOGER BOOGER COMP LX z 1994 roku :(
pozostało mi troszkę osprzętu tzn głównie LX 560 ( hamulce jeszcze canti) i ta nieszczęsna FC-M739 którą zabudowałem mojej starej :)


już nie będę zawracał gitary ... Hoogerek skasowany osprzęt rozdany więc do zobaczyska za jakieś 15 lat :)

#48
Dziękuję bardzo Panowie za podrzucenie linków. Chciałem wsiąść tą korbę z olx-a, ale niestety poszła. Sugino z reichu w cenie bardzo przystępnej i nowa, ale przesyłka do PL-u kosztuje tyle co sama tarcza więc stwierdziłem że nie kupie jej (do tego wygląda na płaską tarczę). Ta specialites cenowo już mniej przystępna, ale też wygląda jakby była płaska więc mam wątpliwości czy by dobrze współgrała z moją korbą. Blat 42 w STX RC FC - MC33 jest wypukły co widać na poniższym zdjęciu, a Sugino wygląda na płaski:

Obrazek


Obrazek


Wydaje mi się że mogłoby to nie zadziałać.
Lubię stare rowery

#49
Gerwazy, milionerze Ty nasz ;-)
Teoria że korba którą masz to prototyp M750 mnie zupełnie nie przekonuje...
Obstawiam od początku wypust niewielkiej partii pod specjalne zamówienie -drobne różnice w samej korbie wymusiła pewnie konieczność dostosowania ramion do pająka 110/74

Nie zapominajmy w naszych rozważaniach o czynniku ekonomicznym - przecież za taki wypust zleceniodawca majątku nie chciał płacić a i producentowi przy sprzedaży we w miarę normalnych pieniądzach operacja musiała się opłacać
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#50
Pobuszowałem trochę w internetach i ... tadam :
https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
Tłumaczenie translatorem z japońskiego, oryginalny link niczego nie wniesie - same krzaczki ;)

A tu ktoś przerabia 739 na singla:
http://nikanornw.livejournal.com/24710.html

Korba w powiększeniu:
http://ic.pics.livejournal.com/nikanorn ... iginal.jpg

Być może ściął dodatkowe frezy na korbie, ale patrząc na powiększenie jakoś za ładnie i równo krawędź wygląda.

Jak widać - istniały 739 w nietypowej wersji.

#51
Gerwazy wyjaśnił już absolutnie wszystko, ale ja cały czas się zastanawiam po co ktoś zamawiał taką korbę? Chodziło o piasty 135 w trekkingach i potrzebę szerszego q-factoru (o ile dobrze zrozumiałem z japońskiej strony)?

#52
"Czas strzelania, (coś jak czczenia ręki), które zgodnie z lewej i prawej korby na osi, który Chciałabym Kurere pokazują stan zakrzywiony, i myślę, że ludzie, którzy podejmują takie dziwne zdjęcie, które kiedykolwiek widziano nie nie podjąć sam. "
Zaprawdę głęboka myśl :roll: :-P Jestem pełen podziwu jeśli dacie rade cokolwiek z tego zrozumieć :-)

No nic, tak czy inaczej moja korba nie jest jedyną, więc plan na zostanie milionerem poszedł się paść ;-)

#53
marcin74 pisze:arx67 ...nie masz czasem na imie hit00r ? moze na drugie albo trzecie ???
albo ktorys z kuzynow ???
sorki za ciekawosc i brak dyskrecji ale jakos tak mi sie skojarzylo :oops: :oops: :oops:
LOL :!: