#16
Na poczcie to jeszcze cena zależy od tego na jakim kwicie wysyła się paczkę. Ostatnio wysyłałem FD a że nie miałem w domu kwitów to juz na Poczcie wypisałem taki duży biały druk. FD zawinietą w karton i strecz, więc niezbyt duży gabaryt. Pani w okienku mów że paczka przekracza gabaryt i będzie drogo, wtf jak FD przekracza gabaryt. Kupiłem kopertę z bąblami i w kopercie już nei przekraczało. Zapłaciłęm ponad 20, już nie pamiętam ale dużo. Ale wziałem takie stare kwity zółto-niebieskie i jak wyysłam na nich to paczka do 1 kg priorytet kosztuje 14 pln i nie marudzą o gabaryty. Także Pozcta to jest jeszcze stary twór z przeszłości, zależy jaki humor ma Pani w okienku.
Lodzermensch

#17
No właśnie obecnie w DPD płacę 14 zł do 0,5kg i 15 zł do kilograma. Przy cięższych paczkach DPD wychodzi już taniej niż PP. Paczka jest zawsze na drugi dzień i nie muszę kupować koperty bąbelkowej - bo strecz, taśmę i koperty mogę sobie wziąć w cenie. Poza tym nie muszę wypełniać durnych kwitków po milion razy, bo moje dane są zapisane w systemie DPD i muszę jedynie podyktować dane odbiorcy (podyktować, a nie wypisywać). Do tego zazwyczaj bez kolejki (nawet jeśli jakaś się trafi, to obsługa jednej osoby trwa o wiele krócej niż na PP - więc ogonek szybciutko się rozładowuje).

Jak tu korzystać z PP?
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#18
Ja mam pocztę blisko domu, małe paczki tam nadaję. Jak mam większą to przez ścianę w pracy mam firmę kurierską, tam u chłopaków mam każdą paczkę za 20 pln, wysyłałem juz ramę rowerową, oponę 17 cali do samochodu itd.
Lodzermensch

Re: Poczta Polska ?

#21
Poczta polska przebiła absurdem juz wszystko !!! Pracuję sporo w delegacji i czesto zabieram ze soba fanty do wysłania . Spakowalem w karton zakrecilem strechem i ide do agencji PP do ktorej mam 20m z hotelu . Nowa polityka PP paczki musza być spakowane w idealnie rowne prostokątne kartony , inaczej ida jako ponadgabarytowe 200% wiecej . Mila Pani mówi że paczki nie przyjmie bo dopłaci z własnej kieszeni . Wszystko owieniete streczem , klejone kartony czy spinane opaskami idzie jako ponadgabaryt. PATOLOGIA

Re: Poczta Polska ?

#22
sztopi17 pisze:
2019-10-23, 18:03
Poczta polska przebiła absurdem juz wszystko !!! Pracuję sporo w delegacji i czesto zabieram ze soba fanty do wysłania . Spakowalem w karton zakrecilem strechem i ide do agencji PP do ktorej mam 20m z hotelu . Nowa polityka PP paczki musza być spakowane w idealnie rowne prostokątne kartony , inaczej ida jako ponadgabarytowe 200% wiecej . Mila Pani mówi że paczki nie przyjmie bo dopłaci z własnej kieszeni . Wszystko owieniete streczem , klejone kartony czy spinane opaskami idzie jako ponadgabaryt. PATOLOGIA
Wysyłałem kiedyś FD, zawinięte w rulonik z tektury, strecz i taśma. Małe toto jak to FD w tekturze. Pani Zdzisia mówi mi że won z tym, że ponadgabaryt przecież. I że mam kupić takie spore pudełko ichniejsze i w tym pudełku nie będzie gabaryt. A nie było już nigdzie tych żółto-niebieskich kwitków na paczki w urzędzie, na nich nic nie jest gabaryt. A na tych białych duże pudełko nie jest a mały rulonik jest. Tak więc tego.
Lodzermensch

Re: Poczta Polska ?

#28
Już kilka miesięcy temu zdjąłem z aukcji na allegro możliwość wysyłki za pośrednictwem tej pogrzanej instytucji po tym jak kilka razy musiałem dopłacić sporo do przesyłki. Kilkadziesiąt gramowy przedmiot zapakowany w kopertę bąbelkową a cena 18zł. To bez łaski - zamawiam kuriera, przyjeżdża pod dom i odbiera dużo większe paczki za 15zł i nie muszę stać w tych tasiemcowych kolejkach na PP.
Poczta Polska, Telewizja Polska, jedno wielkie dziadostwo. Na szczęście jest wybór (jeszcze) - czy to na pilocie, czy wśród przewoźników.
https://www.facebook.com/evobikesycow

Re: Poczta Polska ?

#30
Niedaleko domu mam punkt kurierski, trochę już tam wysyłam i od długiego już czasu liczą mi 20 zyli za paczkę, praktycznie bez względu na wagę i rozmiar. Wysyłałem już dwie opony samochodowe, ram bez liku i wiele innych pierdół.
Lodzermensch

Re: Poczta Polska ?

#31
Absurdy na poczcie jak u Barei. Dwa przykłady dla porównania:
1. List polecony priorytetowy : Przesyłka w kopercie, waga 50g, grubość koperty 2,1cm czyli nie mieści się magicznej ramce w które są wyposażone teraz panie w pocztowych okienkach. Dojdzie jak dojdzie, można zdajesie reklamować jak nie dojdzie w ciągu 4 dni roboczych. Cena 18,30zł ( zwolniona z VAT bo to usługa powszechna)
2. Allegro Pocztex kurier 48 (trza mieć firme i umowe z pocztą ). Karton 150x70x30cm waga 20kg Gwarantowane doręczenie w 3 dni. Cena 9,90zł (8,05 netto)
Zatem koszt wysyłki małej koperty jeśli tylko grubość przekroczy 2 cm jest ponad 2x większy niż paczki z np. rowerem.

Jak kiedyś nie lubiłem paczkomatów to teraz wybieram je jeśli tylko jest możliwość. A paczkomaty smart! na allegro to już wogóle genialna sprawa

Re: Poczta Polska ?

#33
Kolejny absurd: Kurier jest podatnikiem czynnym podatku VAT. Oznacza to, że od każdej przesyłki jego przychód jest zmniejszany jeszcze o 23%.
Przesyłki Poczty Polskiej są zwolnione z VAT, więc dla PP przychód to kwota brutto (pełna cena usługi). Poczta cały czas biadoli, że jej usługi są nieopłacalne. Firmy kurierskie muszą odprowadzić VAT, mają niższe ceny i jakoś im się to opłaca.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

Re: Poczta Polska ?

#34
ale w czym problem, Poczta zwiększyła ceny za listy bo wszyscy wysyłali listami paczki do 2 kg co obciążało listonosza nadmiernie, trzeba zrozumieć drugą stronę i system, ale to Wy jako wysyłający zamiast pakować paczkę to kilo śmieci do koperty i jazda, a listonoszowi torbę urywało.
Dzięki temu idą paczki , które wożone są autami, a listonosz nareszcie nosi listy a nie kupę złomu.
Cena jest zaporowa dlatego.
www.velotech.pl

Re: Poczta Polska ?

#35
No spoko jeszcze mam miec wyrzuty sumienia za listonosza i jego ciężką torbę. Przypominam , że za wysyłkę paczki płaci się pieniędzmi a nie uśmiechem . Ta firma to relikt przeszłości i mam nadzieję , że w końcu zniknie z rynku.

Re: Poczta Polska ?

#37
Czyli co nadając małą paczkę ( podkreślam słowo paczkę) mam jeszcze ubolewać nad losem listonosza , któremu pracodawca zleca jej dostarczenie ? Sam wykonuję mega odpowiedzialną pracę i nie oczekuję od nikogo szacunku za to , że do niej przyjeżdżam . Na szacunek zapracowałem sobie jakością swojej roboty i tego samego oczekuję od PP . Przyjmują moje ciężko zarobione pieniądze i niech przestaną mnie dymac że karton nie jest idealnie prosty !

Re: Poczta Polska ?

#38
Piotr pisze:
2019-10-24, 18:11
ale w czym problem, Poczta zwiększyła ceny za listy bo wszyscy wysyłali listami paczki do 2 kg co obciążało listonosza nadmiernie, trzeba zrozumieć drugą stronę i system, ale to Wy jako wysyłający zamiast pakować paczkę to kilo śmieci do koperty i jazda, a listonoszowi torbę urywało.
Dzięki temu idą paczki , które wożone są autami, a listonosz nareszcie nosi listy a nie kupę złomu.
Cena jest zaporowa dlatego.
Nieprawda
- Od zawsze w regulaminie poczty widnial zapis ze listonosz nie musi gabarytu B listu poleconego pobierac do doreczenia, moze od razu zostawic avizo Czyli przyjmowana i kasowana byla usluga, ktora z zalozenia mogla byc niewykonana Tylko od listonosza zalezalo czy bedzie mu sie chcialo twoj polecony gab b dzwigac pomimo ze za to placisz
- wymiary i wagi listow to przeciez wytyczne narzucone przez poczte - nie rozmawiamy o nadawaniu niewiadomoczego, tylko przesylek mieszczacych sie w zadanych limitach
- problem zawyzonej taryfikacji nie dotyczy tylko listow - paczek rowniez

Tak jak napisalem - chodzi tylko o napedzenie sprzedazy uslug dodatkowych, kartonow i kopert
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA