#31
Kurcze ,szczerze mowiąc rowerek powala. Poziom ,który raczej mi nie grozi ,prezentuje się naprawde świetnie .Do samego koloru napisów -również mam sentyment -gdzie robiłeś napisy ? Sam je projektwałeś w rastrach ?
Wideł niebieski + flite -całkiem fajnie pasują i też osobiście uważam ,ze czynią ten rower dosyć charakterystycznym ,co jest jego zaletą. Gripy ,moze faktycznie jakieś oury albo coś :>

#32
Naklejki, część oryginalna (góra i przednie loga) a część (dolna rura) reprodukcje (nie moje) ale nawet dobre. No niebieskie gripy dobrze by mu zrobiły ale Suntour tak fajnie mi leży :-)

#33
skolioza pisze:
wracając do osprzętu - kto miał okazję pomacać wie jaka to klasa Zapytam tylko czemu zmiana U-braka?
Podpytałem na RB i zajrzałem do historii na MOMBAT.org i 990 były najwyższe w klasie Dia Compe do MTB a nie tylko BMX jak poprzednio sądziłem. Wiem także od byłego sprzedawcy GT że Dia Compe 990 było opcjonalne w 91 jako zestaw z Suntourem.
To po pierwsze. Po drugie 990 przyjmuje klocki canti a ja kupiłem ładny komplet cool stopów z tą samą mieszanką jaka była stosowana do hamulców scott-matthauser czyli najlepszą ;-)

#37
skolioza pisze:hmm katalog podaje różne wagi - paradoksalnie niższą dla Compa
w Compie kółka są na łożyskach, tylna część wózka aluminiowa?
wlasnie wlasnie - gdzie mozna znalesc katalog z wagami tego (93) rocznika suntoura?

strasznie mnie to ciekawi;) a z autopsji wiem, ze niektore szpejka sa super-lekkie (inne za to zupelnie nie-standardowe, wiedzieliscie ze w tym roczniku zebatka 20z miala jeszcze inny rozstaw srub!!?? pozniejsze stalowe 20ki sa na stanadrdowe 58mm, a te ladniejsze starsze hmm 54mm?)


ps. Rad-> wiem ze fish-ki sa wybajerzone - ale szczerze - przyciezkawe i kiepsko sie je obsluguje...

ps2. Wiecie cos wiecej o wspolpracy WTB z Suntourem?

ps3. czy korby XC Pro maja od wew strony duzo nadlanego alu? Czy ladna forme tak jak shimano z serii M737, M563 ?

ps4. czy Twoje klamki Rad - maja servo/krzywke ?? widze, ze rowniez zrezygnowales z typowych dla XC Pro (lzejszych...) dlatego, ze pod fishki?

dzieki z gory;)

#38
zimny pisze:
skolioza pisze:hmm katalog podaje różne wagi - paradoksalnie niższą dla Compa
w Compie kółka są na łożyskach, tylna część wózka aluminiowa?
wlasnie wlasnie - gdzie mozna znalesc katalog z wagami tego (93) rocznika suntoura?

strasznie mnie to ciekawi;) a z autopsji wiem, ze niektore szpejka sa super-lekkie (inne za to zupelnie nie-standardowe, wiedzieliscie ze w tym roczniku zebatka 20z miala jeszcze inny rozstaw srub!!?? pozniejsze stalowe 20ki sa na stanadrdowe 58mm, a te ladniejsze starsze hmm 54mm?)


ps. Rad-> wiem ze fish-ki sa wybajerzone - ale szczerze - przyciezkawe i kiepsko sie je obsluguje...

ps2. Wiecie cos wiecej o wspolpracy WTB z Suntourem?

ps3. czy korby XC Pro maja od wew strony duzo nadlanego alu? Czy ladna forme tak jak shimano z serii M737, M563 ?

ps4. czy Twoje klamki Rad - maja servo/krzywke ?? widze, ze rowniez zrezygnowales z typowych dla XC Pro (lzejszych...) dlatego, ze pod fishki?

dzieki z gory;)
Do ps 1. Pozwolę się nie zgodzić z twoją opinią na temat wishbonów, ja się w nich zakochałem, chodzą precyzyjnie i jakkolwiek na początku miałem obawy co do ich działania a wręcz byłem pewien że to niewypał ze względu na krótką produkcję i szybkie wycofanie produktu z rynku, wcale nie uważam że ciężko chodzą, naprawdę. Może mam mocniejsze paluchy czy co?
ad. ps2 Z tego co mi wiadomo, WTB nie współpracował z Suntourem, to Suntour wykupił jedynie patent WTB.
ad ps3 nie mogę porównać w tym momencie z tymi korbami Shimano, nie zauważyłem jakiegoś nadlanego alu, korby są pozaokrąglane i dosyć spłaszczone naprawdę ładna robota, postaram się zrobić fotkę jak będę miał odpowiednią chwilę.
ad ps4 może ktoś bardziej kompetentny się wypowie, ja tam żadnej krzywki znanej z patentu shimano się nie dopatrzyłem. I tak te klamki lepiej pasują do fish i też są jak najbardziej typowe dla XC Pro/Comp również tylko że starsze, te ze złotymi klamkami były klepane od 93 roku.

#39
Radziej pisze:ad. ps2 Z tego co mi wiadomo, WTB nie współpracował z Suntourem, to Suntour wykupił jedynie patent WTB.
patrze na ten katalog z rb - strona 8, uzywaja okreslenia "WTB/Suntour Greas Guard System"
stad domniemywam, ze moglaby to byc ich wspolna konstrukcja (?)
Radziej pisze:ad ps3 nie mogę porównać w tym momencie z tymi korbami Shimano, nie zauważyłem jakiegoś nadlanego alu, korby są pozaokrąglane i dosyć spłaszczone naprawdę ładna robota, postaram się zrobić fotkę jak będę miał odpowiednią chwilę.
chodzi mi o np. material laczacy kominki z mocowaniem sredniej/blatu.

tak jak na tym zdjeciu - z plaszczyzny korby "wyrastaja" kominki i gniazdo kwadratu. W korbach MD XC Expert wszystkie te elementy tworza niemal zrownany poziomem blok aluminium (czyli paskudnie i ciezko)
Obrazek

#40
Radziej pisze:ad ps4 może ktoś bardziej kompetentny się wypowie, ja tam żadnej krzywki znanej z patentu shimano się nie dopatrzyłem. I tak te klamki lepiej pasują do fish i też są jak najbardziej typowe dla XC Pro/Comp również tylko że starsze, te ze złotymi klamkami były klepane od 93 roku.
tzn, ze lebek linki jest zamocowany bezposrednio w otworze klamki?
Radziej pisze:Do ps 1. Pozwolę się nie zgodzić z twoją opinią na temat wishbonów, ja się w nich zakochałem, chodzą precyzyjnie i jakkolwiek na początku miałem obawy co do ich działania a wręcz byłem pewien że to niewypał ze względu na krótką produkcję i szybkie wycofanie produktu z rynku, wcale nie uważam że ciężko chodzą, naprawdę. Może mam mocniejsze paluchy czy co?
zauwazylem po prostu, ze np. najzwyczajne thumby XC Expert - proste i chyba dosc tanie - dzialaja ladniej niz thumby shimano. Fishki przy nich wypadaja blado.

aha - nie wiem czy juz to pisalem - thumby suntoura swietnie dzialaja z RD shimano, ale na razie nie jestem w stanie ustawic ich na 8s. ;( (dzialaja na 7, lub 8 w plynnym/mikroindeksie) -masz jakis pomysl jak zrobic to 8s Radoslawie? (kaseta 8ka M737)
Obrazek

#42
skolioza pisze:MTB-kataloge.de ;-)
jaja - tyle razy go przegladalem i zawsze mi jakos umykala tabela z danymi tech. pod koniec...

chyba juz rozumiem, dlaczego napedy Suntour'a padly - okropnie ciezkie kasety, kowadlaste piasty, to samo RD i BB....

brak sensownej alternatywy dla RF shimano, czy kardridge'owych osiek suportu...coz chyba nie wystarcza fachowe wykonanie - ludziska ciagnie do nowinek...
Obrazek

#43
wiem, ze Radek nie jestes weight weenie, ale moze wazyles swoj widel 3D ??? przypuszczam, ze jest grzechu wart, bo bardzo podobny, z 94r typu "Bologna Lite" z rura 21cm to .... (tu budowa napiecia)....... 813g !!! dla mnie szok!
Obrazek

#44
Przykro mi Zimny, ponownie muszę wykazać się swoją niewiedzą. Bologna jest lekka, jeśli 3D ma podobną wagę to jest ciut lżejszy niż Tange Struts i Switchblade oraz Accu-trax ale ciut cięższy niż topowe widelce z epoki takie jak Koski, Ritchey, czy Syncros-Powerlite.
Będę musiał zainwestować w wagę aby podtrzymywać konwersację w temacie :-D