Specialized Stumpjumper Comp '96

#1
Witam.

Jak już zapewne wiecie, przypadkowo stałem się posiadaczem setu Stumpjumper-a, którego to wypatrzyłem w naszym aukcyjnym dziale dzięki koledze Kapelusznikowi . Jeszcze raz Kapelusznikowi za to dziękuję bo w ostatnim czasie wcale nie rozglądałem się za Specami, nawet tak z ciekawości to pewno bym przeoczył :-)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zdjęcia poglądowe z aukcji.

Rama została wylicytowana przeze mnie za śmieszną kasę bo całe 12 złotych i 50 groszy. Do dzisiaj zastanawia mnie dlaczego trzech pozostałych licytujących nie biło się o nią ale pewno zapomnieli... Sprzedawca w opcjach dostawy zaznaczył, że możliwy jest tylko i wyłącznie odbiór osobisty w Warszawie a aukcja kończyła się w sumie w godzinach pracy więc może i to był powód odpuszczenia jej przez pozostałe osoby. Mniejsza z tym. Ważne, że rama trafi do mnie.
Set został odebrany przez mojego kolegę i obecnie czekam aż do mnie przyjedzie. Prawdopodobnie już w tą niedzielę będę ją miał u siebie ponieważ znajomy jedzie ze swoją dziewczyną na rozmowę kwalifikacyjną o pracę do Warszawy więc mi ją przywiezie jak będzie wracał.

Jeżeli chodzi o plany co do tego setu, nie ma jeszcze nic konkretnego. Chodzą mi po głowie dwie opcje:

1. Zrobienie roweru katalogowego czyli takiego trochę nudnego.

2. Zrobienie roweru ze znaczną ilością części sygnowanych logiem Toma Ritchey-a.

Co Wy na to?

Bardzo fajnie Yves kiedyś zrobił swojego Rockhopper-a. Jego Spec był i zawsze będzie dla mnie ideałem jeżeli chodzi o estetykę, kolory i dobór części z takim smaczkiem. Zawsze chętnie wracam do Yves-a galerii aby sobie na niego popatrzeć i nacieszyć oko. Pokusa odwzorowania jego roweru jest bardzo duża ale nie chcę wyjść na ściągacza i raczej Yvesowi takiego psikusa nie zrobię :-)
Tak dla przypomnienia, chodzi o Speca w tej odsłonie:

Obrazek


Moja rama niestety posiada wgniotę w miejscu, które jest dosyć newralgiczne więc mam przede wszystkim nadzieję że strzał w wyniku którego zrobiło się to wgniecenie nie zmienił geometrii. Na tę chwilę jest to moja największa obawa bo fajnie by było na tej ramie złożyć coś co by jeździło i cieszyło właściciela. Speca Stumpjumpera zawsze chciałem mieć w kolekcji i gdyby rama miała mocno trafioną geometrię rozczarowanie i smutek byłby bardzo duże.
Jeżeli jednak okaże się że geometria ramy nie została uszkodzona a rozmiar tej ramy mi odpowiada to na pewno będę dążył do tego aby przywrócić ramie pierwotny wygląd czyli zostanie wysłana do malowania, naprawienia wgnioty (kolega mcn uświadomił mnie wczoraj że jest to możliwe i bardzo mnie tym ucieszył) oraz odnowienia grafiki. Później będę myślał nad resztą.

Na forum jest kilka osób które mają w posiadaniu Spece więc chciałbym aby pomogły mi określić rocznik tej ramy na bazie aukcyjnych zdjęć. Wiem, że zdjęcia są kiepskie ale na razie mamy tylko takie do dyspozycji. Na pewno zamieszczę zdjęcia własnej roboty jak ramę otrzymam. Patrzyłem w katalogach i najbardziej z wyglądu rama podeszła mi pod 1996 rok. Ciężko jednak to stwierdzić jednoznacznie ponieważ w którymś z katalogów było napisane, że dostępny kolor to czerwień a jak patrzyłem na Spece w necie to mają również inne kolory więc ten rocznik nie pasuje mi tak do końca. Na razie jednak przyjąłem że jest to 1996 rok.

Pytanie numer dwa.... Na moje oko wielkość ramy oscyluje w okolicach 19 cali. Ma ktoś pomysł na rozmiar tej ramy? Może widząc swoje własne rowery możecie przybliżyć mi jej rozmiar? Wiem, że po zdjęciach ciężko określić a niestety sprzedający nie był w stanie podać mi dokładnej wielkości. Nie chciałem za te 12.5 złotego też męczyć go przez telefon bo był tak samo mocno zaskoczony ceną co i ja. Bałem się że się rozmyśli jeżeli zacznę zadawać za dużo pytań :-)

Na tę chwilę to wszystko ode mnie... Jak rama dojedzie to będziemy wiedzieć i widzieć coś więcej.

Pozdro!
Ostatnio zmieniony 2015-02-03, 23:26 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#3
Skeevo pisze:Pytanie numer dwa.... Na moje oko wielkość ramy oscyluje w okolicach 19 cali

jesli juz to yvesa wyglad na 19 a ta twoja wyglada na duzo mniejsza :idea:

Adamello mowi 18 ....a ja bym dal jeszcze mniej
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#5
Faktycznie Adamello. O takim sposobie nie pomyślałem :-) Czyli już wiadomo, że rozmiar będzie mi odpowiadał. Lubię małe ramki.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#7
Dawno temu 73 napisał, że prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo, spłodzić syna i mieć stumpjumpera i ja się z tym w pełni zgadzam.. ;-)

trochę Ci znowu zazdroszczę i to nawet nie chodzi o cenę, ale że jest to fajny punkt wyjściowy do stworzenia czegoś ciekawego, może to nawet lepiej że jest odrapany...

a ten rockhopper Yvesa to mi do złudzenia się kojarzy z Twoją Koną, więc kolego Skeevo nie idź tą drogą.... wybierz inną... zaskocz nas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a co do rocznika to poszukam w swoich papierach
Scott Pro Racing W/C 99' -----> galeria flickr
Specialized Stumpjumper M2 FS 95' -----> galeria flickr

#8
kapelusznik pisze:z ciekawości - ile masz wzrostu?
Niski jestem. Ledwo 170cm wzrostu ale wbrew pozorom dobrze jeździ mi się również na większych ramach.
snack pisze:Dawno temu 73 napisał, że prawdziwy mężczyzna powinien zbudować dom, zasadzić drzewo, spłodzić syna i mieć stumpjumpera i ja się z tym w pełni zgadzam..

trochę Ci znowu zazdroszczę i to nawet nie chodzi o cenę, ale że jest to fajny punkt wyjściowy do stworzenia czegoś ciekawego, może to nawet lepiej że jest odrapany...

a ten rockhopper Yvesa to mi do złudzenia się kojarzy z Twoją Koną, więc kolego Skeevo nie idź tą drogą.... wybierz inną... zaskocz nas


a co do rocznika to poszukam w swoich papierach
siedem3 dobrze to wymyślił :-)

Co do roweru to drogą Yves-a nie pójdę bo nie chciałbym powielać czyjegoś autorskiego pomysłu. Z resztą nikomu innemu jak jemu taki rower nie pasowałby bardziej :-)

Co masz na myśli z tym obdrapaniem? Zrobiłbyś z tego coś w stylu jakiegoś Rat Bike-a? :-) Jeszcze na żywo nie widziałem tej ramy a kumpel mi mówił że jakiejś wielkiej tragedii nie ma ale chyba jest to coś co zostawiłbym sobie ewentualnie na dłużej więc bardziej skłaniałbym się w stronę renowacji ramy. Z drugiej strony oryginał to oryginał.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#11
Skeevo, juz drugi czerwony rower budujesz :!: no chyba że dasz coś w kolorze tytanowym (?) jak napisy,,,,nie ładuj się w żółty, ale wiadomo że o extra kolory do czerwonego. zrób go po swojemy ale ze srebrnymi rurkami, taka klasyka z chromowanymi kołami, mogą być stalowe ;)
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#12
YvesMoi pisze:Skeevo, juz drugi czerwony rower budujesz :!: no chyba że dasz coś w kolorze tytanowym (?) jak napisy,,,,nie ładuj się w żółty, ale wiadomo że o extra kolory do czerwonego. zrób go po swojemy ale ze srebrnymi rurkami, taka klasyka z chromowanymi kołami, mogą być stalowe ;)
Hehe akurat lubię czerwień :-) to jeden z moich ulubionych kolorów w rowerach mtb. Powielać Twojej maszyny nie zamierzam :-)
Stalowe koła hehe :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#14
Ale nie wiem czy stalówki nadają się do wyczynowego roweru. Tak do wożenia się po mieście może i tak ale w teren to już nie za bardzo. A jeżeli chodzi o wygląd to znajomy ma takiego mieszczucha z bagażnikiem i błotnikami od Rometa.
Tam ma stalowe obręcze, zawsze traktuje je pastą polerską, zwykły rower ale wygląda po prostu pięknie, wszystkie chromy się błyszczą, całość zadbana... miło się patrzy nawet na taki ot zwykły sobie rower.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#17
Czerwony jest szybszy od innych :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#20
Jeszcze nie wiem Panowie bo kumpel mi jej jeszcze nie podesłał niestety :-(
Jak tylko będę ją miał to porobię dokładne zdjęcia, sprawdzę co i jak i napiszę. Sam jestem mega ciekawy ale nie chcę poganiać kumpla bo od niedawna w Warszawie mieszka i pracuje więc pewno musi sam się tam jakoś ogarnąć.

No chyba, że ktoś z Was jest z Warszawy i mógłby go wyręczyć w pakowaniu i wysyłce :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#22
No muszę mu delikatnie zasugerować bo chciałbym ruszyć z miejsca z tą ramą :-).
Jestem totalnie uziemiony bo nie widziałem jej na żywo, nie sprawdziłem czy prosta, nie znam średnic ażeby zacząć dobierać części... no w czarnej d***e wszystko póki co.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#24
Nic w temacie się nie ruszyło ale dzisiaj przyszły od Corrado Wildgrippery :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#27
snack pisze:po co Ci opony jak nie masz rowera??
Wszystko mam do złożenia roweru poza ramą :-) Trza ją z Warszawy sprowadzić i rower będzie.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#28
No i rama trafiła do domu :-)

Jeszcze nic przy niej nie robiłem, cyknąłem na szybko fotki bez czyszczenia ale na 1-szy rzut oka można o niej powiedzieć, że lekkiego życia to ona nie miała. Wszystko z resztą widać na fotkach. Coś z niej będzie ale raczej wymaga pracy lakierniczej. No taki stan to nie mój klimat i złożenie roweru na niej w obecnym stanie to raczej tylko do tyrania w zimę i nic poza tym a myślę, że warto o nią powalczyć bo jest na prawdę fajna i lekka.

Obrazek


Więcej fotek tutaj: https://picasaweb.google.com/1054066855 ... mpjumper96
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#30
Nawet gdyby odpuścić sobie koszty renowacyjne to sam widelec jest spoko i za 12zł nie do kupienia :-) Support też bardzo ładnie się kręci ale nie wiem jeszcze co to jest.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900
cron