Scott - tego w katalogu nie zobaczycie

#1
Co jakiś czas w różnych miejscach w sieci pojawiają się fotki modeli, malowań pozakatalogowych Postanowiłem zebrać je w jednym miejscu "dla dobra nauki" ;-) opatrzając krótkim komentarzem - może się komuś z Was ta wiedza kiedyś przyda
Zaczynamy:

Scott Pro Only
, najprawdopodobniej rocznik 89 (wnioskuję z grafiki) - wersja dealerska, przeznaczona dla pracowników sklepów i serwisów Scotta, nie występująca w oficjalnej sprzedaży
Zdjęcie zrobione przez Christiana z Amsterdamu (tego co ma 300 rowerów ;-) ) kiedy był jeszcze w jego posiadaniu Kilka słów o biku TUTAJ
Obrazek


Scott Montana 90, malowanie nie ujęte w katalogu, zdjęcie pochodzi z aukcji Allegro
Obrazek


Scott Boulder 90, malowanie nie ujęte w katalogu
Obrazek


Scott Boulder 90, malowanie katalogowe, wersja dla hamulców Ubrake niewystępująca w katalogu
Obrazek


Scott Pro Evolution, najprawdopodobniej rocznik 91, prawdopodobnie kolejna wersja dealerska
foto z aukcji eBay
Obrazek


Scott Boulder 91, malowanie nie występujące w katalogu
Foto z aukcji eBay
Obrazek


Scott Boulder 93, malowanie nie występujące w katalogu
Foto z aukcji Allegro
Obrazek


Scott Pro Challenge, najprawdopodobniej rocznik 94, wersja dealerska
zdjęcie pochodzi z aukcji Allegro
Obrazek


jak coś nowego wypatrzę, będą update-y :-D
Ostatnio zmieniony 2010-05-14, 07:47 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
powyżej masz 2 rodzaje rowerów:
- modele występujące w katalogach, tylko w inszych barwach (np boulder 90 w katalogu jest biało-zielony z canti z tyłu, a faktycznie były 4 wersje: katalogowa, biało-zielona z Ubrake jak mój, biało-czarna z canti i biało-czarna z U)
- modele dealerskie - były to wysokie modele (przeważnie racingi, performance) dostępne tylko dla pracowników sklepów/serwisów w super cenach, za to oznaczone innymi, stworzonymi specjalnie do tego celu modelami np Pro Only W danym roku występował jeden góra dwa takie modele pracownicze Modele zachowywały podstawowe, wspólne dla wszystkich rowerów danego rocznika graficzne cechy charakterystyczne (kształt logotypu na sterówce, charakterystyczne dla każdego z I połowy lat 90 rocznika przejścia między kolorami, kształt logo Scott etc Co ciekawe logotyp samego modelu wykraczał przeważnie poza "schemat rocznika") i właśnie po tym można domniemać w którym roku pojawił się dany model dealerski
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
combine pisze:Miałem takiego czarno-białego Bouldera 90 :oops: To z niego masz naklejki.
a widzisz, a ja cały czas myślałem że to z tego 91 czarno żółtego... BTW na ramę 91 właśnie czekają!
z tego co mi pisałeś to ten Twój był na mnie i tak za duży, więc może to i lepiej że nie miałem okazji go "obmacać" ;-)
ale tu mamy przypadkowo kolejną ciekawostkę - ren sam model, ten sam rocznik a różne naklejki dotyczące rur
u mnie jest "zwykła" nalepka Tange
Obrazek

podczas gdy w rowerze Combine ani słowa o Tange'u nie było:
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#9
zimny pisze:a bylo (u scotta) cos takiego jak w GT - wersje teamowe (LE) ???
Chciałbym tylko sprostować że LE nie oznaczało wersji teamowej, (skrót od light edition) nie limited edition jak większość myli. Występujący głównie w Zaskarach ale także w 90, 94 Avalanche, 91 Xizang i chyba Bravado też w jednym roku ale głowy nie dam. Nie było nigdy Psyclone LE a ten zdecydowanie był teamowym modelem. Zresztą, Xizanga i Xizanga LE w 91 różniły tylne trójkąty, stalowy i tytanowy, póżniej od 92 był już tylko Xizang jako jeden z teamowych hardtaili MTB obok Psyclone, Zaskara i Zaskara LE w zależności od preferencji zawodnika. Tak samo jak nie było RTS LE czy LTS LE tylko właśnie Team RTS, LTS.

#12
Zawsze lubiłem malowanie i grafikę wczesnych scotów. Pamiętam że w Polsce Scott był synonimem roweru górskiego i chyba najbardziej porządaną marką. Kumpel miał z niemiec katalog 90 albo 91 więc śliniłem się na nie w późnej podstawówce i to Scotta najbardziej chciałem mieć jak większość dzieciaków w tamtym czasie. Ale los chciał że nie Scott a Peugeot a zaraz potem prawie nieznany GT zostały moimi pierwszymi rowerami górskimi a Scott poszedł w zapomnienie...

#14
jakoś to w sumie przeoczyłem i trafia tu w zasadzie dzięki "cynkowi" od Zimniastego:
nie ujęte w katalogu malowanie Windrivera 93 (źródło aukcja Allegro)

Obrazek


EDYSZYN - jeszcze jedna dziewięć-trójka - model TACOMA nie ujęty w oficjalnym katalogu (prawdopodobnie Windriver z wszczepionym XT zamiast DXa - najwyższy z serii sport)

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#18
skolioza pisze: EDYSZYN - jeszcze jedna dziewięć-trójka - model TACOMA nie ujęty w oficjalnym katalogu (prawdopodobnie Windriver z wszczepionym XT zamiast DXa - najwyższy z serii sport)
hmmm no i masz babo placek... roweru nie ma w oficjalnym katalogu, a w katalogu Rowery Świata 93 stoi jak byk (i to w dodatku niżej niż Boulder, pomimo że na XT ;-) )
Cena podana w DM (ale większość tego katalogu miało ceny z Niemiec) może sugerować model specjalny na rynek niemiecki - na pewno nie był to jednak model dealerski (te zawsze miały Pro w nazwie i stały na racingach, ew performance ;-) )
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
ja bym sie sugerowal tym ze w katalogach "rowery swiata" byl totalny bajzel , zle podpisane zdjecia i generalnie niski poziom dopracowania... trudno mowic o wiarygodnosci tego zrodla...
Obrazek

#20
Bzdury bzdurami, ale na foto wyraźnie widać że to TAcoma i w dodatku na XT (jak na foto realnego roweru) Poza tym to jedyny katalog jaki widziałem w którym występował ten model W oficjalnym katalogu nie był ujęty, a Rowery Świata bazowały także na katalogach ofertowych różnych sklepów / sieci sprzedaży, w tym tych zza zachodniej granicy Stąd domniemanie że mógł być jakiś model specjalny na rynek niemiecki
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#24
nieco historii współczesnej ;-) i przyznam spore zaskoczenie dla mnie!
pozakatalogowa reaktywacja jednego z klasyków - po 8 latach nieobecności powrócił Windriver - malowanie grafiki etc wskazują bez wątpienia na rocznik 2003
Specyfikacja wygląda na nie zmienianą, więc w porównaniu z czasami kiedy Windriver brylował w grupie Sport szału nie ma...
(foto - aukcja Allegro)
Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA