#40
No to moja zdobycz niespodziewana, głównie potrzebne mi były klamki, no cóż są na 8-mke, ale nie bedę narzekał, takie klameczki same nie rosną wiec do Centuriona w sam raz, ( albo do Kony ), poza tym w rowerku są piasty Durace ( całe koła do szoski mi pasują ) , przerzutka tył Lx, brudna ale luzów nie ma, canti LX-a, , ciekawe korby szosowe na 3 blaty i przerzutka do nich na przód, także pare smaczków jest .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#43
Mnie te klamki irytują, nie wiem dlaczego, ale chodza swietnie i precyzyjnie, precyzje kliku mozna smoało porównać do XO, słyszalny klik i ostra zmiana biegu.

Atutaj coś do parki do kasku, chyba będzie pasować do Bianchi jeśli sztyce kiedys wyciagne :-)

Obrazek
www.velotech.pl

#45
No to dalej , takie cudo , kaseta aluminium firmy IBIS
Niestety nie jest ona systemu SIS , pracuje tylko z płynną manetką ( sprawdzone ).
8 biegów, 11-28

Obrazek
Obrazek


I może tak dla przypomnienia bardziej realnego niż skany z katalogu ( projekt STX ):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#46
Dalsze znaleziska :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mostek Girvina z elastomerem, stery nakręcane A-head STX ( brązowe :lol: ), i pierwszy system antybujaniowy przerzutki tył - tzw. odciągacz, czyli początki DH , produkcji Tektro, wraz z rysunkiem montażowym.
www.velotech.pl

#51
obiecane z dawna, ale z "gratisem" ;-)
dwie koncepcje manetek Suntoura wprowadzone w r93: Multiterrain czyli twistshifty/klamkogripy, oraz X-press czyli odpowiednik Shimanowskiego Rapidfire/STI, ale UWAGA: z możliwością "przelecenia" całej kasety za jednym zamachem (dźwignie nie wracają po kliku do swojego położenia, tylko zostają w miejscu zatrzymania jak Thumby)

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#52
Mma tylnego Xpresa na 7 biegów, i jakoś tak nie bardzo chciała dokładnie chodzic z Shimanowska przerzutka tył, choć moze już była troche zużyta, konstrukcja jest prosta, chodzi to po krzywce zębatej.
Faktem jest że przerzucałem cały bebenek w góre, ale niestety w drugą strone to po jednym kliku idzie :-)

Zobacz jak Twoje chodzą pod obciążeniem przerzutki, przedną miałem taką co nie chciała juztrzymać biegu.
www.velotech.pl

#54
Piotr pisze:Mma tylnego Xpresa na 7 biegów, i jakoś tak nie bardzo chciała dokładnie chodzic z Shimanowska przerzutka tył, choć moze już była troche zużyta, konstrukcja jest prosta, chodzi to po krzywce zębatej.
Faktem jest że przerzucałem cały bebenek w góre, ale niestety w drugą strone to po jednym kliku idzie :-)
Nie dziwię śę że nie chciała chodzić - Suntour dłuuuuuuuugo nie był kompatybilny z Shimano (inny skok tylnej przerzutki) jak byś założył zmieniarkę SR śmigałaby pewnie jak złoto ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#55
Wiesz co, ta niekompatybilność nie była aż tak duza, nie wiem czy wogóle istaniała, w zasadzie objawy były takie że jak ustawiłeś ładniej wrzucanie to nie zrzucało dobrze, ale ogólnie chodziło, ja raczej stawiałbym na zużycie mechanizmu już, albo przerzutka z tyłu już miała dosyć.

No ale tutaj to mamy taki sobie okazik klamek , które w Polsce raczej niedostępne były.

Klamki mają ciekawą konstrukcje - w środku kółeczko - , mozna je ustawiać jako wspomaganie,

Obrazek
Obrazek
www.velotech.pl

#56
Piotr pisze:Wiesz co, ta niekompatybilność nie była aż tak duza, nie wiem czy wogóle istaniała, w zasadzie objawy były takie że jak ustawiłeś ładniej wrzucanie to nie zrzucało dobrze, ale ogólnie chodziło, ja raczej stawiałbym na zużycie mechanizmu już, albo przerzutka z tyłu już miała dosyć.
Nie do końca - miałem onegdaj cały rower z osprzętem Suntoura X-1 Tylna manetka nie chciała współpracować z nieużywaną zmieniarką Shimano nawet jako nowa, na odwrót to samo (przerz X-1, manetki Shimano)
Dało się to ustawić "pi razy drzwi" (ale z najmniejszą zębatką na kasecie zawsze się cuda wyprawiały) ale o precyzji można zapomnieć było - chodziło to podobnie jak komplet XT na pancerzach po całym sezonie w błocie
Jeśli zaczynało zrzucać, to z 1 na 2, 2 na 3 było dobrze, z 3 na 4 z zastanowieniem, z 4 na 5 wskakiwało na 5 lub 6, jak się podobało, a 7 tak jak pisałem już w ogóle nie szło ustawić W górę podobne kwiatki - zmiany na 2 kliknięcia itp
Różnica w skoku faktycznie nie była tak duża jak obecnie Sram vs Shimano, na tyle jednak istotna, że nie szło tego tak ustawić zeby działało...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#58
Taki mam zamiar, ale to przy okazji montażu roweru z osprzętem SR - specjalnie przekładać za bardzo mi się nie chce Na ten czas miałem próbnie założoną przerzutkę XC Expert z STI XT i działała kaszaniasto, zbieżnie z moimi doświadczeniami sprzed lat Myślę zatem że montaż X-Presów ze zmieniarką Shimano w żaden sposób mnie nie zaskoczy...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA