K O N A - Kula '99

#1
Heja! Wczoraj od mekp-a przyszła paczka z taką Koną:

Obrazek


Model pochodzi z 1999 roku i zachował się niemalże w oryginale... i co najważniejsze załapał się jeszcze do wątku RetroMTB :-). W katalogu stał praktycznie na samej górze. Jedynym modelem z grupy hardtail, który był droższy była Kona Hei Hei. Ceny obydwu modeli jednak różniły się od siebie znacząco ponieważ była to różnica ponad tysiąca dolarów. Nie będę się rozpisywał na temat danych katalogowych. Dla chętnych zamieściłem pod zdjęciem katalogowym link do samego katalogu.

Obrazek


Katalog Kony z 1999 roku dostępny jest pod tym adresem: http://www.retrobike.co.uk/gallery2/d/7 ... ed+_2_.pdf

Stan roweru bardzo fajny... wymaga on trochę pracy i delikatnego wkładu finansowego ale myślę że warto poświęcić mu uwagę.
Jeżeli chodzi o plany to przede wszystkim trzeba zrobić serwis Bombera ponieważ prawa goleń się poci. Mam w planach dopieścić Bombowca estetycznie... polerka korony i podkowy. Poza amortyzatorem trzeba będzie założyć nowe opony bo te które dostałem w pakiecie niestety nie nadają się do jazdy. Do tego wszystkiego linki, pancerze i wsio... można jeździć.
Planów tuningowych na tę chwile nie ma bo rower jest fajnie skonfigurowany i na tę chwilę nie trzeba nic w nim zmieniać na lepsze.
Ostatnio zmieniony 2014-12-15, 22:41 przez Skeevo, łącznie zmieniany 6 razy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#2
cale szczescie ze nie mialem udzialu zadnego w zakupie, bo juz by bylo ze syf i masakra :mrgreen: , a tak jest szansa na pozytywne opinie ;) :lol:

#3
Wiesz jak jest Andrzej... z gustem jak z dupą... każdy ma swoją :-)
Ostatnio zmieniony 2014-11-04, 19:33 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#4
Miałeś się nim nie chwalić ;-)

Moim zdaniem rower bomba. szkoda ze brakuje pedałów, stan nie jest może idealny ale chyba nie aż tak zły ;-)

Czekam na dalszy rozwój projekt bo ciężko było się z nią rozstać ;-)

pozdrawiam xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#5
Skeevo pisze:Wiesz jak jest Andrzej... z gustem jak z dupą... każdy ją ma :-)
cos przekreciles bo by wyszlo ze maja wszyscy gust ehhhhe, powinno byc "kazdy ma swoja " :mrgreen:
mekp pisze:Czekam na dalszy rozwój projekt bo ciężko było się z nią rozstać
taaaa a milion dolarow na konto wplynelo :-P

#6
Dokładnie to miałem na myśli ANDIRIU :-)

mekp no miałem ale nie wytrzymałem... fajna jest :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
Skeevo pisze:Jedynym modelem z grupy hardtail, który był droższy była Kona Hei Hei. Ceny obydwu modeli jednak różniły się od siebie znacząco ponieważ była to różnica ponad tysiąca dolarów.
bo jak z katalogu wynika ta drozsza byla zrobiona ze stopow robionych u sandvika ( Ti-AL3-V2.5) , czyli aluminiowy byl ten najwyzszym modelem, a 1000 ponad dolkow roznicy w cenie ramy za wersje z gussetami i owalizowana, tak czy owak , niemal 3x drozsza sama rama

#11
Tajemnica handlowa 8-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#12
kupujacy 2% podatku powinen zapłacić, a sprzedajacy jezeli zakupił i sprzedaje w ciągu 6miesięcy chyba 18% ;) formalności dopełnione ? ;-) :lol:

widzisz Skeevo dało sie jednak kupic dobry sprzęcior bez słuchania "dobrych rad" o hi-endowości czegoś co koło hi-endu nawet nie stało jak było w przypadku Puga i wujka "dobra rada" Andrzeja :lol:

#14
ty cynamon idz wgniota reanimuj,a wlasciwie przy okazji dzisiejszego swieta od razu znicz zapal :mrgreen: , a nie sie znowu wypowiadasz o czyms o czym pojecia nie masz nawet w jednym procencie :lol:
Ostatnio zmieniony 2013-11-01, 12:54 przez ANDRIUBIKER, łącznie zmieniany 1 raz.

#15
cardamon pisze:widzisz Skeevo dało sie jednak kupic dobry sprzęcior bez słuchania "dobrych rad" o hi-endowości czegoś co koło hi-endu nawet nie stało jak było w przypadku Puga i wujka "dobra rada" Andrzeja
Tylko mi tu burd nie wszczynać na 5 stron! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#18
Hei Hei to tytanowy model, więc nie ma co się dziwic że był droższy
Co do samej Kulki - fajny rower! Nie wiem jednak czemu kojarzy mi się ten model raczej z maszyną okołościgancką, więc jakoś ten Bomber mi tu średnio gra... Na pewno jednak to widelec komfortowy i był w specyfikacji katalogowej, więc to pewnie tylko moje wsiu bździu
PS śliczna była bordowa Kula '97, jeden gość miał taką w Krk w tamtych latach, wszyscy dostawali na jej widok ślinotoku...
foto retrobike.co.uk
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
Wbrew pozorom - wielu niezrzeszonych zawodników w tamtych czasach ścigało się na Bomberach. Sztywność tutaj była decydująca. Wiadomo - Super Fly ze swoimi 1450gramami to nie był, ale Atom Bomb ważył całkiem, całkiem - bo trochę ponad 1700gram.

Ja swoją drogą mam dwa amory, gdzie golenie dolne i korona są od Super Fly, a bebechy od zwykłej Z2. Taki zestaw waży 1650gram przy pełnej kąpieli i dwóch sprężynach - i to jest już coś :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#20
skolioza pisze:Co do samej Kulki - fajny rower! Nie wiem jednak czemu kojarzy mi się ten model raczej z maszyną okołościgancką, więc jakoś ten Bomber mi tu średnio gra... Na pewno jednak to widelec komfortowy i był w specyfikacji katalogowej, więc to pewnie tylko moje wsiu bździu
PS śliczna była bordowa Kula '97, jeden gość miał taką w Krk w tamtych latach, wszyscy dostawali na jej widok ślinotoku...
Faktycznie model z 1997 roku jest piękny.
Co do Bombowca... tak jak Focker mówi, nie jest jakoś ekstra ciężki a praca jest super więc zostanie. Nie będę już tak wybredny :-)
Na dole Kona z jebaja po lekkim tuningu z niebieskim Sidem i paroma innymi fajnymi częściami tak dla porównania.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-12-15, 22:42 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#23
focker pisze:Albo chociaż żółta Judy SL ostatnia na kadridżu.
SL-ki tak bo chyba nawet w katalogu z 1999 były jakieś modele Kony z tymi amortyzatorami więc dużego odstępstwa od katalogu by nie było... z resztą po co dywagować jeżeli jest założony katalogowy Bomber, który de facto nie wygląda tragicznie patrząc na rower w całości.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#25
smolar pisze:
Foty Scotta byś mi podesłał na PM-a :-D
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#26
@Skeevo - jakby co mam takiego SIDa i nosze się z zamiarem sprzedaży lub zamiany na czarnego/niebieskiego.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#27
Dzięki za chęci siedem3 ale póki co zostanie Bomber.

P.S. Ładny był ten Twój Spec. Szkoda że pozbyłeś się ramy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#28
I ja niezmiernie żałuję, szukam powoli takiej samej :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra
cron