'1990 Anlen Invert

#1
Oczywiście miało już nie być kolejnych framesetów, rowerów i całego tego żelastwa, ale znów pękłem. Rowerek wisiał na alledrogo w cenie poniżej 200 zł. Opis oczywiście nic nie mówił, kiepskie zdjęcia, ale było widać dużo Suntoura XCD i obrączki Araya. Foto z aukcji:

Obrazek


Z Suntourem wcześniej nie miałem doczynienia, więc trzeba było spróbować.
No i jest - Anlen Invert '1990. Parę osób na tym forum od Anlena zaczynało przygodę z MTB w ogóle ;-) Dla niewtajemniczonych - Anlen to tajwańska marka z wczesnych lat 90tych, to oni byli przez chwilę właścicielem Garego F.
Rower dla wielu wyda się niewartym zainteresowania, brak tu kultu i high-endu, jest za to kawałek starego, dobrego retromtb. Ja lubię takie "brzydkie kaczątka" :-) Początkowo miał być tylko "dawcą", ale póki co, żal mi go "kanibalizować".

Obrazek


Rama zbudowana na rurkach Tange (jest i uchwyt pod dynamo jak i przelotki na kable do świateł), geometria od razu podpowiada okres z jakiego pochodzi rower, osprzęt Suntour XCD (manetki, klamki, korby, przerzutki, piasty, canti), łańcuch również Suntour, suport Tange, obrączki Araya, sprzęt lekkością nie grzeszy (rama, tylne koło), ale to nie ta liga :-) Na niektórych częściach Suntoura wybita data 1989, inne 1990. Całość poskładano w 1990 bo w tym roku pojawiły się "aerodynamiczne" X-pressy.

Rower był mocno usyfiony, nalotu z błota i smarów nie usuwano chyba od nowego, ogólnie chyba rower nie był mocno używany, klocki oryginalne prawie nieruszone, odprysków na ramie niewiele. Pozbyłem się jedynie ciężkich skinwalli CST, damskiego siodła i kokpitu ze stalową kierownicą. Przybył komplet opon Wielkiego Toma (thx Corrado), kanapa też Riczeja (thx RyśStepowy), kokpit ITM, SPD i chwyty również Tom R.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rower jest bardzo wygodny, jedzie się świetnie, zachwycony jestem Riczejowską kanapą jak i balonowymi oponami. I taka mała, banalna w sumie refleksja - rower przed 23 laty plasował się pewnie gdzieś w średniej półce, a zdecydowana większość części, z których go zbudowano, pochodzi z Japonii. Żadnych Made in PRC, po prostu solidna robota. W którymś momencie to wszystko się jakoś pochrzaniło :-/

Picasa: https://picasaweb.google.com/1068935907 ... 2013_10_19#
Ostatnio zmieniony 2013-10-19, 21:56 przez polonezGLE, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#3
Prawdziwe retro :-), mnie estetycznie się podoba. Dla mnie Suntour też czarna magia, nigdy nie miałem, marzyłem ani obcowałem. Jak Pan zadowolony to najważniejsze.
Zobacz Polonez ile to zdjęcia dają... z Twoimi zdjęciami wyciągasz za niego dużo więcej niż dałeś na alledrogo ;-) Czyszczenie + dobre foto i jest cud gospodarczy w budżecie domowym :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#4
Bardzo ładny rower ;] Ten szary Suntour fajnie pasuje do kolorystyki ramy, świetnie to wszystko wygląda. Gratulacje zakupu ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#5
Skeevo pisze:Zobacz Polonez ile to zdjęcia dają... z Twoimi zdjęciami wyciągasz za niego dużo więcej niż dałeś na alledrogo ;-) Czyszczenie + dobre foto i jest cud gospodarczy w budżecie domowym :-)
raczej byłby i pewnie nie będzie

Używałem tych kantów SunToura - moim zdaniem rewelacja, jakieś tam DXy M650 czy inne LX a nawet XTeki z tego okresu moim zdaniem się chowają.

fajne retroakcenty - światła od jasia i stara sigma :-) lubię Twoje rowery

#7
Dżizas! ta rama to mój pierwszy prawdziwy góral!
Tyle że moje musiała być kompletowana później, bo była na X-1 inie miała tylego hebla w pełnym pancerzu, tylko normalne opory
Wspomnienia wróciły, pięknie!

Tu wyścig serii Pucharu Krakowa w Myślenicach, '95
Obrazek


a tu kapeć w Bolechowicach - też '95
Obrazek


W formie analogowej znalazłoby się więcej, ale nie o moim Invercie tu mowa
Twój na prawdę w fajnym stanie - gratulacje!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#8
Skeevo - jak dla mnie, właściwe zdjęcia to podstawa przy prezentacji jakiegokolwiek sprzętu. Jesteśmy wzrokowcami, czasem aż szkoda oglądać zacny rower oszpecony marnej jakość fotkami.

Jacob - lubię takie smaczki, które dopełniają całości. Nauczyłem się tego przy moim śp. Polonezie :-)

Skolioza - nie mam nic przeciwko temu, by mój Anlen stał się przyczynkiem do różnych wspomnień, myślę, że nie tylko ja ujrzałbym z chęcią wspominkowe fotki z dawnych czasów :-) Niech to będzie przyczynek do powrotu do przeszłości.

Cieszę się, że rower się podoba :-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#9
tak jeszcze jako ciekawostka w temacie - niczym nie poparta, ma swoją genezę jedynie w słowach sprzedawcy kiedy kupowałem swojego Inverta:
ponoć Anlen był firmą która miała dystrybuować Garego na Italię? Europę? Ale ostatecznie w wyniku jakichś okoliczności (nawiązanie kontaktów na Tajwanie i chęć wydymania Garego? a może współpraca?) zaczęli wypuszczać rowery pod swoją marką Co ciekawe mój Invert wyposażony był w szereg komponentów Garego, min kierownicę cr-mo, fajniutkie opony, i o ile się nie mylę zacisk pod krzesło i samo krzeslo
Twój też ma Garowe szpeja?

E: w sumie nawet wiki wspomina o Anlenie w historii Garego, trochę w innym tonie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gary_Fisher
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#10
Skolioza, Gary sprzedał swoją firmę Anlenowi w 1991 czyli mój rower jeszcze się na jego szpeje nie mógł załapać (część szpejów 1989, część ma wybite wczesne miesiące 1990). Gary gdzieś wspominał, że choć był szefem firmy znajdującej się już skrzydłami Anlena, to jego wpływ był iluzoryczny. W 1993 GF trafił z kolei do TREKa.
Mój egzemplarz stał na oponach CST, kierownica stalowa, mostek nieco zbliżony do GF prezentowanego niedawno przez Askaniusza, zacisk sztycy firmowy Anlen, siodło dostałem raczej nieoryginalne. Żadnych symboli wskazujących na Fisherowski rodowód nie uświadczyłem.

No właśnie, poza wiki też trochę jest o współpracy Garego z Anlenem w wywiadach, których udzielał.
Ostatnio zmieniony 2013-10-23, 13:38 przez polonezGLE, łącznie zmieniany 1 raz.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#11
Szczerze jakoś tematu nie zgłębiłem, a różnice wynikają zapewne z rocznika (tak jak pisałem wcześniej mój rower stał na innym osprzęcie, inne były też niektóre detale ramy)
Z drugiej strony mój rower kupiony był w roku 94, więc najpewniej był to model 93 co grupa X-1 może potwierdzać (czyli teoretycznie Anlen nie był juz właścicielem GF)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
Świetny zakup! Jak zwykle na + dla Suntour'a :)
Ten set Suntourowy strasznie mi się podoba.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#13
Jestem pod wrażeniem roweru jak również wiedzy i oka.
Ja jestem zielony więc o Suntourze nie wiem nic, o Anlenie nie słyszałem gdybym zobaczył taką aukcję i taką fotkę jak ta pierwsza stwierdziłbym że to pewnie jakiś komunijny klasyk :) Może wstyd się przyznać ale taka prawda.
Za to twoje fotki... Moim zdaniem rewelacja i fajny klasyczny rower.
No chyba że jest jeszcze jedna tajna, zakamuflowana opcja - to nie jest rower z pierwszej fotki :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-31, 06:44 przez profaner, łącznie zmieniany 1 raz.

#14
Profaner, zakamuflowanej opcji tu nie ma, nawet tej niemieckiej.
Wczujesz się w klimat, ogarniesz parę rowerów i też dasz radę :-)
Anlen to już kolejny rower w kolekcji, mimo kiepskich fot sprzedawcy widać było ciekawą okazję. Na podobnej zasadzie kupiłem kiedyś za grosze Scotta Evo Pro, obecnie ozdobę kolekcji Skoliozy :-)
A co do fotek, to ja akurat przywiązuję dużą wagę do formy prezentacji sprzętu, dobre foto to też wyraz szacunku autora dla innych zainteresowanych "oglądaczy".
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#15
profaner pisze:Jestem pod wrażeniem roweru jak również wiedzy i oka.
Ja jestem zielony więc o Suntourze nie wiem nic, o Alienie nie słyszałem gdybym zobaczył taką aukcję i taką fotkę jak ta pierwsza stwierdziłbym że to pewnie jakiś komunijny klasyk :) Może wstyd się przyznać ale taka prawda.
Za to twoje fotki... Moim zdaniem rewelacja i fajny klasyczny rower.
No chyba że jest jeszcze jedna tajna, zakamuflowana opcja - to nie jest rower z pierwszej fotki :)
Retrofaner made in Poland :mrgreen:
Pamiętam czasy kiedy Niemcy myśleli ile to u nzs jest zmotoryzowanych miłośników psów,
Ciekawe co myślą o rowerzystach?
Ostatnio zmieniony 2013-10-30, 20:59 przez smolar, łącznie zmieniany 1 raz.
śmietnik to nie retro!

#17
Retrofaner made in Poland
Pamiętam czasy kiedy Niemcy myśleli ile to u nzs jest zmotoryzowanych miłośników psów,
Ciekawe co myślą o rowerzystach?
Hmmmm

Nie bardzo kumam:)
Tzn mógłbym walnąć pod takim rowerkiem jakiegoś suchara "graty stary", albo powtórzyć czyjeś zdanie z postów wyżej ale po co?
Powiedziałem prawdę. Dodatkowo uwielbiam takie historie. To takie pierwotne <lol>
Mężczyzna upolować rowera po taniości.
Tylko kobieta nie kuma i mówi po co ci kolejny...
Gdzie go będziesz trzymał?
Półkę zamontowałeś?

Ja jestem:

100% MADE IN POLAND

Jestem Polakiem mam na to papier i cały system zachowań.