RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazdy okraszone komentarzem :-)
Autor Wiadomość
dodo1989 
dodowiec :)

Wysłany: 2016-04-05, 07:42   

Bardzo ładne miejsca. Też bym chciał kiedyś zwiedzić coś takiego. Jedyny minus, że troszkę płasko :-)

www.z-ne.com.pl/portfolio/

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2016-04-05, 14:00   

Wyprowadź mnie z błędu, ale mnie Gagarin zawsze kojarzył się z szerokim torem....

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

polonezGLE 

Wysłany: 2016-04-05, 14:36   

Lokomotywa M62 czyli u nas ST44 miał byc podstawowym dizlem w taborze demoludów. Szły na Węgry, do NRD, Czechoslowacja, na PKP przyszlo chyba z 1.000 sztuk. Nosi ksywki Gagarin, Siergiej, Tajgatrommel. Ma status lokomotywy kultowej zaraz po parowozach. Szerokotorowe tez u nas byly ale na szerokiej Linii Hutniczo-Siarkowej. Dlatego na widok Gagara pojawia sie banan na twarzy 😃
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

aldek 
wiejski rowerzysta

Wysłany: 2016-04-05, 15:26   

Gagariny to te, co tak mruczą, że aż zelówki się od butów odklejają?

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2016-04-05, 19:47   

Mnie właśnie z LHSem się kojarzą - uwielbiam Roztocze, a jak jeszcze przyjdzie spotkać na gruntówce idącej wzdłuż torów takiego grzmiącego jak Corvette potwora....
Ale wyobrażam sobie, że ludzie mieszkający niedaleko torów ich raczej nie kochają

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

polonezGLE 

Wysłany: 2016-04-05, 21:47   

Gagary pędzone są silnikiem od ODSa (okręt desantowy średni), dymią, plują płynami ustrojowymi i powodują mikrotrzęsienia ziemi. Niestety, u nas Gagarów już niewiele, a wraz z pojawieniem się szynobusów znikła też inna spalinowa seria SU45.
Gagary w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=qkmZmk_7HNQ
https://www.youtube.com/watch?v=al3PMqmv_u8
https://www.youtube.com/watch?v=BQ2ZV-ZETLs

Tematy kolejowe były przed tygodniem, a przedwczoraji pognało mnie nad wodę. Ze wsi lasem na wprost przed siebie. Wiem, nuda, płasko ;-)

Od kilku lat rżną las na potęgę. Raz przede mną na główną drogę wyciął zestaw ciągnik siodłowy na Starze 266+wielkie dęby czy coś na dwukółce. Tak sprawnie wykonał skręt, że mu się ta dwukółka z drzewem na bok obaliła i przez pół dnia droga była zamknięta.

No i jestem.

Tu otwiera się widok na zbiornik wodny będący południową częścią Zalewu Koronowskiego powstały przez spiętrzenie poziomu wody na łańcuchu leśnych jezior polodowcowych. Korzystam często ze strony http://staremapy.bydgoszc..._S26_BYDGOSZCZ/ gdzie na stare mapy nałożono obraz satelitarny, dzięki czemu można przeżyć natychmiastową podróż w czasie sprawdzając co kiedyś znajdowało się tam, gdzie dziś jest woda.
Ścieżką wędkarską udaję się na południe wzdłuż wschodniego brzegu.

Pojawia się leśna zatoczka:

Niski poziom wody odsłania zmorę tutejszych stron - tony butelek PET i wszelkiego plastykowego dziadostwa:

Aż się niedobrze robi na widok takiego syfu, ale jak widać, śmiecącym to nie przeszkadza.
Lepiej patrzeć w górę.

Czasem jest stromo ;-)

Dojeżdżam do cypla będącego niegdyś południowym skrajem Jeziora Moczar.

Na przeciwległym brzegu był niegdyś początek przepławki łączej Brdę i Zalew Koronowski (łódki jechały ponad kilometr na szynowym wózku). Niedawno wrócił temat odbudowy przepławki, ale w międzyczasie powiat zamknął wjazd na przepławkę groblą, po której puszczono ścieżkę rowerową :lol:

Chwila z sielskimi widoczkami na dawne Jezioro Czarne ii w drogę.

W lesie wbijam się na żółty szlak.

I dojeżdżam do kolejnej zatoczki przechodzącej w leśne jeziorka.

Retro to stan umysłu, więc czasomierz też musi być z epoki :-D

W dali leśne jeziorko:

A tu spotkałem szczenną/kotną samicę Obcego. Szczęściem byłem za, nie dostrzegła mnie :mrgreen:

Szlak prowadzi tuż brzegiem:

A po drugiej stronie mamy pokaźnych rozmiarów leśną wyspę:

Kolejne leśne jeziorko (co ciekawe niektóre są prywatne):

Pojawienie się na brzegu familii z grillem i autami zaparkowanymi niemal w wodzie sygnalizuje powrót do cywilizacji, czyli zbliża się Samociążek, lokalny kurort. I dawne Jezioro Białe:

Wracam do wsi. Na wyjeździe z Samociążka mamy krzyżówkę.

I moje ulubione zakazy wjazdu z napisem Nie dotyczy A.L.P. Po kiego grzyba tam stoją? Obie drogi ułatwiają miejscowym życie, nie trzeba nadrabiać kilometrów przez Koronowo, i tak wszyscy te zakazy zlewają.

Dojeżdżając na bazę mijam najnowszy model eko-toy-toya z rekomendacją ministerialną :lol:

W tym lesie często są polowania, brzuchaci i wąsaci przyjeżdżają zestawem Ursus + osinobus i walą z pukawek do przerażonej zwierzyny. Posadziłbym takiego dzika z jeleniem w tej budce, dałbym giwerę i niech zwierzaki odkują się na tych palantach.

Ah, no nie byłbym sobą, francuską węglówką jechał właśnie zestaw Arrivy w postaci Duńczyka i PESY :-)

https://picasaweb.google.com/106893590797513641444/2016_04_03
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2016-04-06, 10:30   

polonezGLE napisał/a:
Korzystam często ze strony http://staremapy.bydgoszc..._S26_BYDGOSZCZ/ gdzie na stare mapy nałożono obraz satelitarny, dzięki czemu można przeżyć natychmiastową podróż w czasie sprawdzając co kiedyś znajdowało się tam, gdzie dziś jest woda.

ja mam taką mapę Beskidu Niskiego, papierową :-) a że smartfona nie używam, to to pozwala mi przenieść się w przeszłość - faktycznie fajna sprawa!

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

polonezGLE 

Wysłany: 2016-04-13, 21:33   

Taka anegdotka z dzisiaj - miałem po południu chwilę czasu więc podjechałem złapać fajne ujęcie popołudniowego przelotu mojego imiennika PKP Intercity "Mieszko". Fajna miejscówka, zadupie obok wiaduktu z drogą krajową. Po 5 minutach oczekiwania na pociąg, nagle spod ziemi wyrósł radiowóz i spisała mnie milicja :lol:
Że przed 1990 r. spisywali miłośników kolei czających się przy torach, to była norma, ale teraz? Chłopaki młodsze ode mnie, byli ok, okazało się, że dostali prikaz zwracania uwagi na "obiekty o znaczeniu strategicznym". A ja zachowywałem się "dziwnie" w okolicy tego wiaduktu :mrgreen:
Pewnie jakbym nawalony w 3 d.... słaniał się w okolicy, to luz.... A na trzeźwo siedząc na murku to już byłem podejrzany he he.

2ass 

Wysłany: 2016-04-13, 22:50   

Przepraszam nie moglem sie powstrzymac :-P
https://www.youtube.com/watch?v=031cplUl7_g

corrado1111 

Wysłany: 2016-04-13, 22:52   

2ass napisał/a:
Przepraszam nie moglem sie powstrzymac :-P
https://www.youtube.com/watch?v=031cplUl7_g

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2016-04-14, 07:06   

Powrót do przeszłości, w tym względzie trzeba rzec - niestety...

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Gerwazy 

Wysłany: 2016-04-14, 07:20   

Niedługo zlot NATO i ŚDM, może dlatego zaczynają pilnować

polonezGLE 

Wysłany: 2016-04-14, 09:01   

Służby mają mobilizacje zwiazaną z tymi imprezami, ale spisywanie ludzi siedzacych na murku pod mostem to lekka przesada. Prawie 40 lat temu ORMOwiec skasowal mojemu ojcu Zenita za fotografowanie mnie na tle zabudowañ miejscowego PGR :lol: Dobra zmiana ?
Najśmieszniejsze jest to, ze chwile wczesniej przejechal obok na rowerku koles ze statywem foto, wczesniej zapewne krecil start samolotu z pobliskiego lotniska, też pewnie terrorysta :mrgreen:

polonezGLE 

Wysłany: 2016-12-07, 20:57   

Ktoś coś o zimie pisał :?: Śnieg czy cóś.... W okolicy Bydzi jesiennie raczej, w sobotę nawet nie padało, więc wyskoczyłem na focenie pociągów.

Kolejarze przed zimą zwarci i gotowi, pojawiły się płoty przeciwśnieżne:

Droga i przestrzeń. Tak lubię.

Góralo-przełajka daje radę:

Dodajmy zachodowi słońca trochę dramatyzmu:

Rdza.

Przejechał Flirt do Gdyni:

Paluchy mi zgrabiały od trzymania aparatu, to jedziemy dalej.

"Zachód słońca nad kombinatem"

Miło było, ale zimno się zrobiło. A u góry serwowali pewnie obiad.

https://photos.google.com/share/AF1QipOiNJ10APOkP0gDU6_NDIv-uStV6E656acf94KQS2SocsHolbpLDokYUB2mzU6WVQ?key=WFpScVNqSl9HNHhkUG9ITmd3bmtBSDF4dmY2WjF3

skolioza 
Administrator

Wysłany: 2016-12-07, 21:40   

1wsza fota szczególnie bomba dla mnie
a te płoty to nie cały rok stoją?

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

Odpowiedz do tematu