główka 1 cal. Stery a-head 1 calowe.==> JAKI WIDELEC!!?

#1
Dzwoniac dzis do sklepu rowerowego, powiedzialem panu ze chcialbym nabyc widelec na 26 koło cali (sztywny) z rura sterowa o dl. 140mm i 1 cal srednicy.(bo taka mam glowke).

Znalazl mi taki i powiedizal zebym przyszedl z nakretka od sterow. To ja mu na to ze w glowce nie mam gwintu i to bedzie a - head a nie nakrecane . a On sie zdenerwowal i powiedzial " przeciez pan mowil ze to calowka " tzn ze nie wie ze stery a head o rozm 1 cal tez istnieja? Moze Wy zrozumieliscie o co mu chodzilo.

Chory jakis .

Moje pytanie brzmi jaka srednica tej rury sterowej ma byc skoro mam calowe stery i calowa glowke. i Ma byc tam gwint czy nie??. Bo juz sam nie wiem :( ??

#2
w przypadku widelców na 1 cal najczęściej stosowane były stery nakręcane, jednakże wykorzystywane był także wtedy aheard. W sumie to raczej nic nie stoi na przeszkodzie by zastosowac gwintowany widelec przy sterach ahead, nalezy jednak pamiętać by rura sterowa była odpowiedniej długości....
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#4
tak, jednakze nie sadzę byś coś znalazł. Pójdź może do Arka na Nowowiejską, on powienien mieć tego typu rzeczy....

Mam nadzieję, że dobrze rozróżniasz typy sterów:

- klasyczne - mostkiem jest wkrecana w widelec fajka, stery posiadają też nakrętkę kontrującą, a widelec gwint. Rura sterowa widelca kończy się wewnątrz rury sterowej ramy.

- ahead - widelec nie ma gwintu, rura sterowa jest dużo dłuższa, nasadzony jest na nią mostek.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#8
mekp pisze:witam.

krajek na jedności lub roman w okolicach komuny paryskiej może mieć takie cudo.

może jeszcze ten koles na pl legionów...

pozdrawiam
xMekpx
ekhm, ale Kolega jest z DC :) Podałem Mu namiar na fajny sklep w Wawie...

#15
Piter, ile jest za krótka?
może wrzuć foto jak to wszystko wygląda, myślę że jeden dobry obrazek pokaże nam więcej niż post na pół strony z tłumaczeniem

W temacie mostka - jeśli masz rurę 1" a mostek 1 1/8" to redukcję można prosto zrobić z kawałka starego niepotrzebnego widelca 1 1/8" Obcinasz kawałek rury na wysokość mostka, przecinasz wzdłuż (żeby zaciskała się razem z mostkiem) wygładzasz krawędzie i działa

@Piotrze - jedynie opcja edytuj dla nie-adminów
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
Jest idealnie, kapselek ma trzymac całość, a nie śruby mostka. Śruby mostka przykręcasz dopiero po skasowaniu luzu kapselkiem...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#22
moze jest zbyt wysoko gwiazdka w rurze sterowej i nie można dociągnąc? Przy "głebokich" kapslach to jest możliwe. Spróbuj przez dodatkowy pierścień/dystans bezpośrednio pod kapslem.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#23
Jeżeli dobrze widzę, to masz stery i widelec ahead (o ile dobrze pamiętam to przejściówka nie ma ekspandera...), więc albo coś źle skręciłeś, albo masz wyrobione stery... Zakładam, że zmieniając układ z klasycznego na ahead zmieniłeś również stery...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#24
dobra juz wiem! :) dzieki za pomoc chlopaki:) wreszcie ogarnalem.

Musze jednak rure przedluzyc bo te stery sa beznadziejne poza tym jednak musze kupic mostek na rure 1" bo na 1 i 1/8 mimo tej blachy ktora ma wypelnic pusta przestrzen to grzybek ( kapselek) nie dociska mostka bo jest poprostu za maly.

szkoda ze nigdy nic nie moze pojsc łatwo i bez przerobek..

#25
witam.

nie wygląda to źle. ja w fujim mam tak że górna śruba ledwo zaciska rurę i działa. wiec nie Widze sensu przedluzania rury.

redukcja jeśli nie pomaga taka hand made to idź do sklepu ja w szosie mam taka i jest ok.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#28
Rower juz skręcony. Zalozylem szerszy kapselek. i Przedluzylem rure , dzieki czemu moglem wsadzic podladke ktora wytoczylem tak by pasowala pod oslonke sterow. to dalo mi lepszy docisk bo bez tego mimo kontry kapselkiem byl maly luz. noi Pan w sklepie dorobil mi przejsciowke ze starego widelca na 1 i 1/8.

teraz pozostaje tylko kolor widelca , nie mam pojecia jaki wybrac. Zrobie zdjecie i Moze Wy mi cos poradzicie?:)

ale to juz chyba nie w tym wątku. ( pytanie do moderatora)??