Focus twin balls??

#1
siema ostatnio udało mi się kupić tanio fajny rower

niestety nie wiem o nim nic, na google (nie bardzo wiem co wpisywać) nie znalazłem drugiego takiego
rama alu, gładkie spawy, widelec stalowy 1,1/8"
rower cały na osprzęcie deore lx(czarne)

naklejki wydają się być oryginalne FOCUS i model prawdopodobnie twin balls (podrapany nie widać dobrze)

wie ktoś coś o tym rowerze?
Załączniki
DSCF0697.JPG
DSCF0698.JPG
DSCF0699.JPG
DSCF0700.JPG
DSCF0701.JPG
DSCF0703.JPG
DSCF0704.JPG

#4
to dlatego nic nie znalazłem:p
wiecie może z jakich lat jest ten rower?
warto go odnowić do oryginału?
jaki widelec by lepiej pasował rs judy czy bardziej mag 21?

#7
Witam kolegów ;-) . Odświeżam wątek, bo również planuję odrestaurować ww. focusa i również nie mogłem o nim znaleźć zbyt wielu (w zasadzie to jakichkolwiek) informacji. W ramach ciekawostek powiem, że jestem drugim mieszkańcem Płocka z tym samym niemieckim mtb vintage ;) A zakupiony został w Niemczech kilka miesięcy temu w celu dojazdów na zajęcia. Niestety przy drobnych naprawach okazało się, że śruba w sterze jest pęknięta i cudem przez kilkaset przejechanych km nie wypierdzieliłem się (tym bardziej że te km w większości zostały przejechane w zimę przez las). Mógłby ktoś polecić do niego jakiś solidny (i ze średniej lub tej niższej półki cenowej :-) ) amortyzator i stery do jazdy turystycznej? Dodam również, że osprzęt (nie pamiętam dokładnego modelu) w moim focusie (być może to ww. deore) w drugiej połowie lat 90. był wymieniany przez Shimano ze względu na wadliwą konstrukcję (nie pamiętam dokładnych przyczyn, ale artykuł z 1997 nadal wisi gdzieś w internetowej przestrzeni) i kilka wypadków z tego powodu. Niestety w moim focusie nikt nie wymienił :-)

Pozdrawiam

#10
Źle się wyraziłem - nakrętka steru kierownicy okazała się pęknięta. I tak, chodzi o ten własnie artykuł (czytałem go dosyć dawno temu, być może coś przekręciłem). W tej chwili rower przechowuję w innym mieście, więc nie mam możliwości zrobienia zdjęć. Z konkretnych informacji pamiętam, że amortyzator to elastomerowy Tange (przy czym elastomery raczej nie są już w najlepszym stanie oceniając po działaniu amortyzacji, a raczej jej braku) który właśnie chciałbym wymienić.

Za wszelkie antytechnologiczne określenia przepraszam - cały czas uzupełniam rowerowy słowik ;-)

Edit: jednak się pomyliłem - osprzęt w moim focusie to Alivio (konkretny model to był któryś z wymienionych w ww. artykule, dokładnie nie pamiętam, ale prawdopodobnie FC-MC12 który również planuję wymienić, ale na co?).