Manetka XT (lewa)

#1
Niestety dobre chęci skończyły się tragicznie.

Chcąc przykręcić manetkę do hamulców przedobrzyłem.
Coś pękło, manetka odpadła trzymając się na lince.
rozłożyłem i znalazłem felerną część
Obrazek


Chciałbym się dowiedzieć czy ta śrubka jest taka sama w prawej i lewej, i czy czasem ktoś nie ma na zbyciu takej części (np. po zderzeniu się z drzewem :mrgreen:)

A i jeśli uda mi się to załatwić czy ktoś może mi pomóc to złożyć?? :shock:
Obrazek


Z góry dziękuję za pomoc ;-)

#4
Manetka wygląda na lewą x3. Mechanizm zmiany przełożeń na zewnątrz.

Ukręcony trzpień to najgorsze co mogło się trafić. Można spróbować dokleić ten elemencik mimo, że obciążenia są dość spore.
Jest to jakiś stop aluminium, może duraluminium. Żaden klej cyjanoakrylowy typu kropelka lub inny tego nie sklei, a żywicy epoksydowej na tym nie testowałem. Żywice są też szybkie 15-minutowe, a nie tylko te 24h. W rowerze córki koszyk na bidon tak został przytwierdzony. Są kleje typu płynny metal - kwestia znalezienia odpowiedniego - do lekkich stopów alu. Jeden warunek ułamane, a nie ukręcone tzn. nie przemieszczone względem pierwotnego położenia.

Ten trzpień trzymał wszystko w kupie, a ułamany element mocował całość i zapobiegał obracaniu podczas zmiany przełożeń.

Da się to złożyć i zmontować jednak bez patentu jak przytwierdzić całość, aby się nie obracała...
1. Klejenie
2. Nawiercić dwa otworki np. 0,5mm lub cieńsze (zależne od grubości zewnętrznej ścianki trzpienia) podstawa-trzpień zostawiając wiertełko w otworze - łep przykręconej śruby zapobiegnie wypadnięciu "blokady". Żmudna i precyzyjna robótka, ale wykonalna.

W "podpisie" kliknij na FILMOTEKA znajdziesz tam filmik z manetką x7. Różnica polega na tym, że 7- mechanizm wewnętrzny, a 3- mechanizm na zewnątrz (czytaj zapadki).
Mam nakręcony (nie zmontowany) filmik z manetką x3 DX M071 i M075, ale od połowy maja brakuje mi czasu na wszystko, a muszę sfinalizować zakup jakiegoś autka bo za 2tygodnie urlop. Jak znajdę w przyszłym tygodniu chwilę to zmontuję, a jak nie to zgram na płytę i dostaniesz pocztą całość materiału, albo wyślesz to złożę (druga połowa lipca) w całość.
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >