KENSTONE Geronimo

#1
oto i on - powstaly z niczego - krol pradnickiego zlomu;P

Kenstone Geronimo - rocznik nieznany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pojawil sie tu z kilku powodow:
1.rama - w klimatach ostatno dosc popularnych - ze tylko wspomne Birie Snack'a. Udalo mi sie odnalesc podobne (nie wspominam o alpinesars;)

Obrazek
Obrazek


Jest to tange OS - glowka 1i1/8", sztyca 29mm!(obecnie 28,6 z blaszka;), podsiodlowka 31,6 i ciekawostka - PODWOJNY CIAG:) (specjalny otworek na rolke)

2.rame nabylem droga kupna. Dopiero po otrzymaniu paczki - moim oczom ukazala sie taka oto dziwna korba (wspominal o niej mr Skolioza):
Obrazek
- model B124 - touringowa 48-36-20! Jeszcze pozniej, gdy przypadkiem wykrecilem oske, oczom mym ukazal sie stempel CAMPAGNOLO :) (jako magiczny artefakt - ukrylem ja w czelusciach brudnyc pudel;)

3.rower jest totalnie syfiasty - nie ma w nim ani jednej czesci, ktora mialaby dla mnie znaczenie sentymentalne lub posiadala jakakolwiek wartosc rynkowa;P

-Stare korby LX micro - przewiercone i szlifowane na 2-rzed (i tak tylko prawe;)
-stara kaseta m737 - juz tak zjedzona, ze trzeba ja zmienic, bo ledwo sie lancuch trzyma
-wieszaczek canti GT (o taki bonusik;)
-kanty alivio
-kierownica GT (byly to bycze rogi, ale zostaly ciachniete brzeszczotem kiedys tam;)
-rometowskie blotniki z jubilata 24" - ucinane i wyginane kombinerkami, aby objac szerokie oponki 26" ;)
-oponka tyl michelin XCR Dry (comp S) - caly pociety i zdarty do czarnej mieszanki

nie kosztowal nawet zlotowki - nawet pancerze i linki sa z odzysku;) [koszt ramy pokryla sprzedaz ww. korb]
Wstawiam jako ciekawostke - rower sluzy do jazdy w warunkach zimowych i pewnie gdy snieg stopnieje, przejmie go moj brat - niech sie cieszy;)

Re: KENSTONE Geronimo

#2
zimny pisze: Kenstone Geronimo - rocznik nieznany.
(...)
Jest to tange OS - glowka 1i1/8", sztyca 29mm!(obecnie 28,6 z blaszka;), podsiodlowka 31,6 i ciekawostka - PODWOJNY CIAG:) (specjalny otworek na rolke)
no i tu kryje się pewna wskazówka co do rocznika - dwuciągowość ramy to dziś skutek uboczny
co było bowiem robić kiedy linki szły górą (jak chyba w każdym elevated stays) a nie było fd obsługujących takiego rozwiązania? dziurka i roleczka albo.... (będzie o tym w innym temacie)
A kiedy wprowadzono fd z górnym ciągiem do sprzedaży? no właśnie, więc ta rama jest IMO na bank starsza :mrgreen:
aaaaaaaaa no to z drugiej strony - kiedy szerzej zaczęto stosować główkę 1 1/8? gdzieś na przełomie chyba... ( około 89? ) więc już mamy całkiem wąski przedział dostępnych roczników :mrgreen:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#3
jesli to wskazowka owe ciekawe korby - jak podaje siec to o rocznikowo 1986-88. (nie mam pojecia kiedy mogl powstac ow adapter 20z)

ps. budowa ramy sprzyja wygodnemu wynoszeniu po schodach:) [rurki rownolegle ponad korbami;)]
Obrazek