#347
to ta ;-) zdjec nie mam ,ale u znajomych napewno cos jest ...ech historia
robili tez kierownice do szosowek wtedy mowilo sie "GIECIA"

.............................................................................................................

ta sztyca z Gazelo-Kuwy to czasem nie ITM ??
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#348
skolioza pisze: Co do sztycy z regulacją - SR takie robił
https://www.google.pl/search?q=sr+seatp ... f-De8ZM%3A
Tam jest podane, że to 1984 rok. Więc pewnie ten patent później znalazł naśladowców.

Podobnie jak inna sztyca SR: http://www.velosaloon.com/shop/sr-seatpost-26-8.html
Druga z katalogowych sztyc Euclida wygląda niemal identycznie, więc tym razem to Campa skopiowała inne rozwiązanie.
marcin74 pisze:to ta ;-) zdjec nie mam ,ale u znajomych napewno cos jest ...ech historia
robili tez kierownice do szosowek wtedy mowilo sie "GIECIA"

.............................................................................................................

ta sztyca z Gazelo-Kuwy to czasem nie ITM ??
Ciężko powiedzieć. Jest bardzo podobna do tej SR co Marcin wkleił wyżej. Ale cały rower jest na Campie, może więc i sztyca włoska była.

#349
mala zmiana tematu ale warto zeby mlodziez wiedziala na czym jezdzili mistrzowie ;-)


Obrazek


Obrazek
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#351
piotrex pisze:Klein
Campagnolo ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#354
Na tym pierwszym zdjęciu to wczesny Record jak mi się wydaje bo klamki ma jeszcze Icarusowe czarne a te były bardzo krótko.

A tu wcześniej - rower na grupie Centaur

Obrazek

skolioza pisze:Taaak, a bodajże Furtado? albo któraś insza zawodniczka z topu, dzień przed ważnym wyścigiem kazała wypierniczyć grupę Campy z roweru bo nie dało się jej dobrze wyregulować
I pojechała na XT - taka anegdota...
Nawet nie w dzień, w nocy jej Szimano zakładali :-) Bo to zła kobieta była. Nie widziała co dobre ;-)

#355
Gerwazy pisze:Nawet nie w dzień, w nocy jej Szimano zakładali Bo to zła kobieta była. Nie widziała co dobre
;-)

Gerwazy :!: :?: :!: pedaly na drugim zdjeciu to nasze centaury ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#356
Tak mi się wydaje że to Centaury. Oj chłop musiał nie mieć z nimi łatwego życia ;-)


A tutaj na Euclidzie '90 z klasycznymi pedałami z tradycyjnymi skórzanymi paskami Campy odjeżdża panu na Skocie z (skądinąd fajną) kierownicą AT-4, grip shiftem, Rock Shoxem i (chyba) SPD :-)
Obrazek

#357
Gerwazy pisze:A tutaj na Euclidzie '90 z klasycznymi pedałami z tradycyjnymi skórzanymi paskami Campy odjeżdża panu na Skocie z
a wiesz ,ze pan na scocie to uciekinier z PRL niejaki Jan Wiejak ;)
nooooo tak mi sie przynajmniej wydaje :idea: mam to zdjecie w lepszej rozdzielczosci i na kasku wyraznie mozna odczytac nazwisko w wymienionego :idea:

edit
na twoim zdjeciu tez to wyraznie widac
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#358
Miałem na myśli pana z prawej na zdjęciu - też na Skocie. Ale słuszne spostrzeżenie - z tyłu pan na kasku ma napis Wiejak. Dobra okazja do uzupełnienia mojej wiedzy o tej osobie

#359
oj ten po prawej to niie scott ;-)
ale faktycznie na numerze startowym taki widnieje :idea: dziwne mieli te numery :idea: kazdy z innej parafii
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#363
wieszak mu wypadł do połowy ... dlatego je wycofano i zastapiono ty,i z pełnymi ramionami dla bezpieczeństwa.

Ale rama piękne malowanie ma , czy to ten DH wersja czy jakiś inny , a moze to wogóle nie był Scott tylko coś innego ?
www.velotech.pl

#364
corrado1111 pisze:Bo jak to mawiano, włoszczyzna to do zupy:), sorry nie bijcie.
ale o co chodzi :?: :?: :?:
spojrz na rower po lewej ;-) jak pieknie rozwiazana sprawa wieszaka :idea:
ten co prawie zgubil linke to na jakims wynalazku jedzie / jechal :->

Piotr ...ten po prawej to mozesz byc pewien ,ze nie Scott a.......myslalem ,ze wiesz bo tam u was w Krakowie to podobno same kultowe w tamtych czasach jezdzily ;)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#368
Gerwazy ,,, campa była zawsze biżuterią , ale do tyrania shimano sie nadawało, zawsze , wszędzie i w każdych warunkach , no i cena ....i dystrybucja, która była absolutnie na poziomie dna .

powiedzmy sobie prawde w oczy , Campa na ściane, Shimano do błota :mrgreen:
www.velotech.pl

#371
Gerwazy pisze:Piotr przyjedź na zlot w przyszłym roku weź najlepszy rower na Szimano, zobaczymy który lepiej na ścianę się nadaje :mrgreen:
Osprzet sam nie jedzie , ja już na emeryturze rajdowca jestem , nie ścigam sie ani nie gonie
www.velotech.pl

#372
Wiesz ja swoje lata świetności mam raczej z tyłu a nie z przodu, w dodatku nigdy się nie ścigałem, ale jakoś się tocze ;-)

Campa daje rade - przyjedź na zlot, popróbujesz sam zobaczysz.

#374
Takie hamulce jeszcze nie gościły w tym wątku, czas więc po temu najwyższy:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Występowały w rocznikach 1990 i 1991 w grupie Euclid, ale też jako opcja w niższej Centaur.
Niewykluczone, że Centaury miały uproszczone łożyskowanie na osi obrotu - jest to wprasowana
brązowa tuleja która obraca się bezpośrednio na pivocie.
Natomiast wg schematu załączonego do tych hamulców pomiędzy pivotem ramy a hamulcem powinna być jeszcze jedna
tuleja.
Możliwe więc że to była rzecz która odróżniała hamulce z najwyższej i niższej grupy osprzętu.
Taka tuleja występowała w późniejszych hamulcach Icarus i Record O.R.

Ten typ hamulców widoczny jest na zdjęciu Kleina na poprzedniej stronie tego tematu
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 22:22 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.
cron