RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Campagnolo - osprzęt do rowerów górskich
Autor Wiadomość
elziomallo 

Wysłany: 2013-01-09, 00:53   

Ok, z ultra-torque moja wtopa, myślałem że wszystko już na P-T chodzi.
Przyznam, że bardziej mi się UltraTorque od hollowtecha podoba...

Mekp- wziąłbym tego na campie, bo więcej wart ;D Do jazdy to bym się zastanowił, ale serwisowałem kmanetki campy i shimano i w campie dużo prościej i sensowniej jest, to muszę przyznać, shimano w środku to masakra. Za to campą w dolnym chwycie nie poszalejesz ze zmianą biegów i można tak długo jeszcze.

Tak a propos tych klamkomanetek DA to chciałbym się za niedługo zmierzyć z tematem rzekomego spadku jakości wyrobów shimano, ile w tym prawdy a ile naszych życzeń w kierunku retro sprzętu. Ale żeby nie spamować Gerwazemu zrobię to gdzie indziej ;]

Askaniusz92 

Wysłany: 2013-01-09, 14:42   

Dołączę się do prezentacji swojej ubogiej campocollection i wyrażę opinię o klamkomanetkach.

Jeździłem na SH 600 ultegra i teraz na campy mirage z I p. lat 90. Sh jest płynne ale nie pewne, nie wiadomo czy bardziej czy mocniej czy słabiej czy głębiej, działa lekko a campy to jak zrzucasz bieg to jakbyś z kałacha strzelał -żadnego spowolnienie - trach i jest bieg niżej, sprężyna RD bierze wszystko na siebie a pod górę jest też nie lekko - większa siła jest potrzebna niż przy SH . Jeździłem na Zenith na starym Chorusie , może pierwszy z k-m chodził bardzo ciężko bieg wrzucić to nie lada przedramię było potrzebne :-P . Ergonomia doskonała i tu i tu - pewnie w nowych jest jeszcze lepiej. Generalnie Campy w szosie w mtb SH.

Oto zdj. campagnolo olympus. Prawie cała grupa, niestety prócz cennych hamulców. support jest tylko nie zrobiłem zdj. Grupa jak widać używana - ani NOS ani MINT po prostu, używka. Stan wynagradza cena zakupu.

mekp 

Wysłany: 2013-01-09, 14:46   

Witam.

b]Askaniusz92[/b], to wisi u Ciebie na jakimś rowerze czy "luzem" to składujesz?

pozdrawiam
xMekpx

Askaniusz92 

Wysłany: 2013-01-09, 15:09   

wsiało na ramie a od jakiegoś czasu leżakuje

marcin74 
repartocorse

Wysłany: 2013-01-09, 15:20   

no wlasniea a co z ramka ??
bo w kolekcji to chyba 2 Vitus´y ??
ten alu ladniutki
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

Gerwazy 

Wysłany: 2013-01-09, 15:34   

NO proszę :-) Cała grupa Olympus :shock:
Napis na kierownicy może sugerować, że osprzęt pochodzi z roweru Cinelli. Mam rację?
Będzie jeździć, czy trzymasz w celach kolekcjonerskich?

Askaniusz92 

Wysłany: 2013-01-09, 16:53   

Od vitusa ale już go nie ma bo rama poszła się #!@#$@#$@#$!@#!~!%&^ .
Już się ona najeździła - teraz ma statut eksponatu. Żal mi by było utaplać ja po ścieżkach dąbrów krotoszyńskich ;-) :-P

YvesMoi 

Wysłany: 2013-01-09, 19:06   

Askaniusz92, kaseta i obręcze też campa? bo piasta pewnie ma bębenek pod swój system. jaki tam jest zakres na kasecie?

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

Gerwazy 

Wysłany: 2013-01-09, 19:40   

Askaniusz92 a co sądzisz o manetkach bullet które masz w Olympusie? Czy to prawda, że podczas jazdy zdarza że biegi przeskakują samoczynnie? I jak to się ogólnie spisywało?

Askaniusz92 

Wysłany: 2013-01-10, 10:05   

YvesMoi Kaseta campy , obręcze ktoś na zachodzie założył nowe Wienmann :roll: . Bębenek pod swój system, zakres od 11 do 32 (chyba)

Gerwazy Ogólnie wygodne ale jak np. byś gdzieś ostro zjeżdżał albo ostro manewrował to może ci bieg przeskoczyć, jednak trzymasz cały czas za manetkę... Ogólnie niby ok ale też trzeba wyczuć sprawę z jaką siłą trzeba naciskać.

rurokura 

Wysłany: 2013-01-10, 16:59   

Co do samego rozwiązania ultra-torque -podejrzewam(raczej ameryki nie odkrywam) ,że to nie campa była pierwsza z tym systemem>>coś mi się kojarzy ,że mam zdjęcia korb clarka kenta ,czy jak mu tam ,który miał takie rozwiązanie w korbie z pierwszej połowy lat 90tych ..

Co do samych części to ja tam podzielam zdanie radzieja -jak dla mnie przekombinowane toto(klamki niebywale brzydkie) .. za to korby -te srebrne ,z blatem zamontowanym "od wewnątrz" to jedne z najładniejszych korb jakie widziałem - i nie wzgardziłbym takową. Zresztą zawsze korby campy jak dla mnie górowały estetyką nad szimanochami .

Radziej 

Wysłany: 2013-01-10, 18:28   

Z tym że mi się klamki i thumby Euclida podobają. Że przekombinowane to inna rzecz. Natomiast hample Olympusa wyglądają raczej paskudnie. Przypominają mi plastiki w najgorszym wydaniu i gdyby nie odciśnięte logo to nie uwierzyłbym że zrobiło to Campagnolo.

rurokura 

Wysłany: 2013-01-10, 18:56   

klamki -o3wiście mówiłem ,mając na myśli moje zdanie -żeby było jasne ! no ale to rzecz gustu
Odnosiłem się raczej do campy grupy -jako całości ,również nie mam i raczej wątpliwe ,żebym miał ramę ,która będzie pasowała do takowej grupy -gdyż (z całym szacunkiem do jakości wykonania) jest chyba nieco zbyt pretensjonalna.. pomijam fakt ,że mnie na nią nie stać :P -więc problem właściwie żaden

marcin74 
repartocorse

Wysłany: 2013-01-10, 19:48   

rurokura...Ty ....wielbiciel starej wloskiej szkoly(mam na mysli Battaglina ;-) )
takie rzeczy o CAMPIE wygadujesz :evil:
podoba sie czy nie trzeba isc w zaparte i mowic ,ze PIEKNOSCI :lol: :lol: :lol:
bo nas tu shimanowcy zywcem zjedza

ps
a tak na powaznie XT- XTR RZADZI
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie
Ostatnio zmieniony przez marcin74 2013-01-10, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

Askaniusz92 

Wysłany: 2013-01-10, 19:59   

Kod:
ps
a tak na powaznie XTR RZADZI

bez dwóch zdań , nawet XT prextr i parę lat równolegle z xtr to górna półka.

Odpowiedz do tematu