składak cr-mo rychter

#1
Większość części już mam więc wrzucam :)

Obrazek


Rama cr-mo podwójnie cieniowana z hakami ritcheya. Była przeceniona z 700 zł, Pani w sklepie mówiła że rurki też riycheya ale cardamon twierdzi, że nie. Może ktoś inny ma więdzę na jej temat? W każdym razie ładna i lekka - 1856 g. I pewnie przemaluję ją na jasny szary.Widelec może będzie z cro-megi przerobiony na 1 i 1/8 ale zobaczymy czy wogóle przejdzie taka przeróbka. Napęd 3x8, tymczasowo manetka 100GS z płynną regulacją. Poniżej wstępna rozpiska, brakujące części wypisałem na czerwono. Wszystko prawie po taniości jak się da, może wyjdzie 10,5 kg.

rama: cr-mo
widelec: Spinner
stery: FSA Orbit
mostek: Specialized 120 mm
top cap: Syntace
kierownica: Shogun Zero
chwyty: Scott Racing Lite Open
sztyca: Ritchey 27,2 mm
siodełko: Flite

korba: LX M569 175 mm 42/32/20
pedały: CB Candy C
suport: VP-BC73 107 mm
przerzutki: FD Suntour, RD XT M739
klamkomanetki: XT M739
kaseta: HG-51 11-28
łańcuch: Connex 804
hamulce: LX M600
klocki: Clarks


obręcze: Rigida ZAC19
piasty: przód LX, tył STX RC
opony: IRC Mibro 2,1
dętki: Continental Light
zaciski: Dartmoor

ALBUM
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 17:13 przez kuba84, łącznie zmieniany 9 razy.
allegro
rowerki

#6
a tak na marginesie to to jest ta konkretna rama z Gdańska z Bugi Sport ? ona była przeceniona bo była chyba obita czy obdrapana gdzieś, dobrze pamiętam ? ta Pani pracująca w Buga Sport to za dużo nie wie a raczej powiedziałbym inaczej, wie niewiele ;) więc sie nie sugeruj jej bełkotem, jeżeli oczywiście o tym sklepie mówimy :mrgreen:

#7
Kupiłem ją w sklepie w Poznaniu, wisi jeszcze jedna za 800 ale w innym. Ten icon tez mi nie bardzo pasuje ale ciężko coś znaleźć przy tej długości i kącie. O wiele bardziej razi mnie ten czerwony kolor :-P
allegro
rowerki

#12
kuba84 pisze:Kupiłem ją w sklepie w Poznaniu, wisi jeszcze jedna za 800 ale w innym.
BikePark? ;]
Taką chyba widziałem właśnie tam.
Ładnie zawsze wygląda czerwień z czarnych, ale jak nie chcesz by rower rzucał się w oczy to chyba kolor za mocny. Na pewno nabierze kształtów jak będzie wszystko zmontowane.
Czekam jak będzie wyglądał w finalnej wersji ;]


Wojtek
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#19
kuba84 pisze:Drobne postępy
Łaaadnyyyy. Psioczyłem na tą żywą czerwień,ale teraz wygląda nieźle.

... a manetki ... mogę odpalić NOS Suntour Wishbone ;] (tak jak opowiadałem Tobie przy odbiorze paki)


Pozdr
W.
Woodlands 29-er cr-mo
Trek 750
ARCADIA 6000
Suntour XC Pro WTB w kartonach czeka na nowe życie

#20
Też nie bardzo mi się widział, w sumie z niebieskim nawet całkiem nieźle wyszło. Te wishbone odpadają. Na razie mam prawą 100gs i lewą TZ coś tam. Ale jakbyś gdzieś znalazł drugą parę kantów SR to chętnie :) Z miśkami nie ma opcji :-P dopiero co kupiłem IRC.
allegro
rowerki

#21
Kurcze niby taki prosty sprzęt ale ma coś w sobie. Kolorystyka dużo daje.
Te zielone miśki o których wspominał skolioza pasowałby jak ulał. Fajnie, że udało Ci się trafić nową ramę. Pewno w rzeczywistości kolor jest jeszcze ładniejszy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#22
Dzisiaj zrobiłem kilka km i już nie jest tak kolorowo :) Na pewno sztyca do wymiany na bezoffsetową. Przerzutka nie obsługuje 28T ale nie wiem czy to kwestia wielkości czy kwestia manetki 7s (index/płynna) w połączeniu z kasetą 8s albo samej przerzutki. Po tych kilku km koła już mają lekkie bicie, podobno obręcze miękkie. Chyba że to wina kiepskiego wycentrowania? No i klocki strasznie piszczą ale mam nadzieję że to kwestia dotarcia. Ogólnie faktycznie trochę nerwowy, przednie koło myszkuje na prostych, zwłaszcza na asfalcie.
allegro
rowerki

#23
Ja tam się tego spodziewałem... Myślę że to kwestia przerzutki. Załóż jakiegoś czarnego LX'a i będzie git.

Co do manetek to widziałem wynalazki gdzie na nie index'owanej manetce pod 7sp była założona dzisiątka więc powinno to hulać.

Jeśli chcesz to potaniości oddam Ci SRT-800 w komplecie z fajnymi gripami, do tego ziomal wykopie jakiegoś LX'a w fajnym stanie i to już na 100% będzie działać...

Jednak moim zdaniem ten rower jest wart czegoś więcej...

Hamulce... U mnie nie piszczały a na ostanich jazdach jest masakra. Może to kwesia klocków które idealnie dochodzą do obręczy? albo nieskręconych śrub montażowych.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#24
To klocki nie mogą dochodzić iedealnie do obręczy? :-D Całe popołudnie się z nimi męczyłem żeby było równo. W przyszłości pewnie dam jakieś v-ki.

W sumie bardziej martwią mnie te koła niż przerzutka. A przerzuca idealnie - szybko i cicho, nawet przy indeksie. Za gripy dzięki, nie przepadam za obrotowymi.
allegro
rowerki

#25
kuba84 jak tam wrazenia z uzytkowania ramy? mam okazję zeby kupic taką samą jak twoja i zastanawiam sie pomiędzy nią a ramą treka true temper '97. poki co bede składał rower z tego co mam a mam widelec 120 mm skoku i zastanawiam sie jak ona sie zachowa z takim widelcem..

#29
Trochę zmian. Na tył przyszła XT 739 z krótkim wózkiem. Przydałaby się jeszcze przednia do kompletu albo chociaż LX. Manetki - przez chwilę były thumby XT ale obecnie są LX-y 569. Thumby działały rewelacyjnie, przy LX-ach już trzeba było dokładniej ustawić przerzutki niestety :)

No i wziąłem się w końcu za zacisk sztycy. W oryginale kształt był taki:
Obrazek

foto z bikeradar.com

później już trochę lepiej
Obrazek


po ostatnim szlifowaniu tak
Obrazek


Jeszcze trzeba dociągnąć do czerwonej krawędzi.
allegro
rowerki
cron