#16
Nie żebym się reklamował ale mam taniego LX'a... wypolerujesz i bedzie cud malina. :D

Ciekawy pomysł... Na RB widziałem ostatnio ciekawą hybrydę podobnej ramy tyle że zlat 30ych i bardzo nowoczesnego osprzętu. Pózniej znajdę to podeślę.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#20
zimny pisze:a moze kontra? (torpedo)

Osobiście zamontowałbym kontrę tylko , że jest mały problem. Piwoty :) Powielać kontrę i canti to trochę bez sensu . Wycinanie i szlifowanie też odpada bo już raz tak zajechałem piękną rudą ramę HWE. Koła i korba już kupiona tylko , że jest mały problem:( . Niestety nie mam teraz dostępu do roweru , gdyż jestem na przymusowych wczasach w rodzinnych stronach i okazało się , że w ramie jest suport bmx usa bb? Czy ktoś na podstawie tego lichego zdjęcia może to potwierdzić
Obrazek

#22
Już sam nie wiem. Praktycznie wszystkie ramy cruiser są w standardzie z Bmx. Z drugiej strony rower fabrycznie miał zamontowaną korbą na kwadrat . Nie wydaje mi się , żeby chciało im się montować support bmx z kwadratem. Najgorsze jest to , że fizycznie rower zobaczę dopiero pod koniec stycznia :evil:

Dobra

#26
Dobra sytuacja na froncie wygląda tak
-opony już kupione
-czekam na koła i korbę
-nie mam pojęcia jaką kierownice zamontować
waham się nad czarną jaskółką a kierownica od bmx
I co najważniejsze jak przerobić kasete na single speeda. Z jednej strony na allegro jest zestaw tulejek kosztuje bodajże 60-70 zł z przesyłką. Z drugiej strony czy nie lepiej założyć koronkę i zrobić zwykłe podkładki dystansowe. ?
Tak w planach ma wyglądać rower. Sorki za painta ale robione z nudy na netbooku
Obrazek

#27
juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach
Obrazek

#28
zimny pisze:juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach

Powiem Ci szczerze , że nie jarają mnie beach cruisery :) Kupiłem ten rower za grosze i służył mi głównie na dojazdy do pracy . Chce go zrobić bo jest w fatalnym stanie technicznym i właściwie tylko dlatego:) Wiem , że można zrobić z niego naprawdę fajną maszynkę ale to jeszcze nie ten czas;)

#30
sztopi17 pisze:
zimny pisze:juz sie nie odzywam, ale ... w zasadzie szkoda - kontra by byla jednak bajer, do tego kola 590ki z (dosc niedrogimi) gumami ~40mm z bialym bokiem... do tego beben na przod, korby bmx'owe i jakies fikusne blotniczki pod kolor..

no ale po ptokach

Powiem Ci szczerze , że nie jarają mnie beach cruisery :) Kupiłem ten rower za grosze i służył mi głównie na dojazdy do pracy . Chce go zrobić bo jest w fatalnym stanie technicznym i właściwie tylko dlatego:) Wiem , że można zrobić z niego naprawdę fajną maszynkę ale to jeszcze nie ten czas;)
to na h... zawracasz dupe tutaj?!
zapytaj bezdomnych,oni chodzą po śmietnikach,na pewno coś ci znajda,w "twoim" stylu......
śmietnik to nie retro!

#31
Kolego widzę , że w Twoim przypadku poziom kultury nie rośnie z wiekiem. Nie chce w niego ładować tandetnych gratów tylko zrobić fajny rower do jeżdżenia do pracy. Mam problem techniczny to pytam taki jest chyba sens tego forum . A to , że ktoś ma inne wizje mojego roweru no to sorry .

#35
Projekt klunkersa chodził za mną przez wiele lat. Uzbierałem wprawdzie kompletną grupę XT deerhead , ale znalezienie odpowiedniej ramy spełzło na niczym. Szukałem prawie 2 lata i dałem sobie spokój. Obecny projekt to namiastka tego co chciałem . Będzie to single speed w stylu beach cruiser. Szukam tylko widelca , resztę już mam .
Bazą będzie Pipedream Modro Ti
Obrazek

#37
Rama zacna :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#41
Wisiała na ebayu później ustrzeliłem ją na gumtree. Z 500 zeszło na 300 (w gratisie dostałem stery FSA , dwa mostki Thompsona, widelec One One Superlight, sztycę i kierę eastona jakiś wysoki model ) Docelowo jak się trochę odkuję na gratach zalegających piwnicę chciałbym postawić na rohloffa , ale to odległa wizja. Jedno jest pewne kokpit już wybrany 8-)
Obrazek

#45
Szukaj całych rowerów z piastą Rohloffa. Za samą piastę, często niekompletną, ludzie sobie trzeszczą 2 tys. Za podobną cenę można już wyhaczyć cały rower. Przy tym rowerów jest znacznie więcej niż samych piast. Tylko cierpliwości wymaga znalezienie wersji pod tarczę - ale raz do roku się trafia. Sam długo szukałem, więc wiem co mówię :)
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
cron