Bianchi Superlug 470 1996/99

#1
Złożyłem sobie rowerek. Bianchi Superlug 470 '96.
Obrazek

Święta, trzeba było zrobić w pokoju miejsce na choinkę i sprzęt wybył na zimowisko. Sesyja foto przy okazji.
Gustuję w rowerkach z epoki thumbów, Biopace i rurek łączonych mufami. W pewnym momencie zacząłem zastanawiać się nad ramą zbudowaną klasycznie, ale jednocześnie możliwą do bezkolizyjnego połączenia z moim ulubionym SRAMowiskim grilonem z końca lat 90tych. No i oczywiście nie za średnią krajową. I tu na scenie pojawia się niezawodny Corrado ogłaszający rozbiórkę ładnej stalowej Bianki na mieszance LX i XT. Po ujrzeniu ramki serducho mi zabiło mocniej, chwila konsultacji z góglami i parę pm z Corradem. A że ów jest zorientowany na budowanie długotrwałych pozytywnych relacji z klientem, to cena okazała się przyjemna :-)
Rama charakteryzuje się ciekawą i podobno niespotykaną konstrukcją
Superlug to specyficzna konstrukcja samych muf:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poszczególne elementy mufy są ze sobą spawane TiG, tak przygotowana mufa jest dopiero łączona z właściwymi rurkami.
Superset II z kolei oznacza specjalną konstrukcję tylnego trójkąta w celu poprawy efektywności napędu i przyspieszenia.
Producent rurek - anonimowy. Według sieci, prawdopodobnie będzie to zestaw Tange Infinity bądź nawet Prestige, choć tak oklejone ramy występowały też na Columbusie i Orii. Wagowo szału nie robi, rama z nabitymi miskami sterowymi waży ok. 2100 - 2200 gr. Widelec - 1100 gr. Cały rower (bez pedziów) waży 11kg. Główka ramy calowa.
Ramka przyszła ze sztycą Selcof (Italy) i stalowym mostkiem ITM. Doszła kierownica ITM (ciężka niestety), graty SRAMowskie przełożyłem z Unibike uzupełniając Sachsowskimi korbami (Neos) i szczękami V - klasyczne Avidy. Koła nie-retro, ale nie mam gdzie trzymać kolejnego zestawu kół. Coś na fotach widzę że trochę łańcuch wisi, to już się wiosną poprawi.
Moja Włoszka ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Szczegóły w picasie:
album Bianchi
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#2
piekna wloszka na....SRAM ie

biada Ci oj biada :evil: :evil:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#4
polonezGLE pisze:SH jest nudne
eeeeeeeeee tam shimano jest ok
zreszta nic mi do tego
rozlicza Cie za to na Sadzie Ostatecznym :-|
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#6
polonezGLE pisze:robię w grobownictwie (wojennym)
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
archeolog ???
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#7
Nie, jednym słowem się nie określę, raczej koordynator z urzędu wielu działań sprowadzających się do podtrzymywania pamięci o tych co odeszli w postaniach i wojnach. Z archeologami blisko współpracuję, w czerwcu organizowaliśmy prace w Chełmnie (wyszło 21 żołnierzy radzieckich z 1945 na Rynku), we wrześniu na północy regionu odkryliśmy 44 naszych żołnierzy i cywili z 1939 itp.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#8
archeologia to moje niespelnione marzenie :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony 2012-12-16, 00:23 przez marcin74, łącznie zmieniany 1 raz.
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
No ja akurat pracuję z archeo specjalizującymi się w badaniach grobów, mogił, choć robili też badania i dokumentację poniemieckich fabryk w Bydgoszczy (fabryka materiałów wybuchowych DAG i zakłady MUNA produkująca elementy do serii rakiet V). Jak jesteś archeo podpiętym pod konkretną uczelnię to ok, ale wolni strzelcy łatwo nie mają, konkurencja duża. A w razie opóźnień w inwestycjach typu ulica/wodociąg to archeo są zawsze "chłopcem do bicia".
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#10
polonezGLE pisze:No ja akurat pracuję z archeo specjalizującymi się w badaniach grobów, mogił, choć robili też badania i dokumentację poniemieckich fabryk w Bydgoszczy (fabryka materiałów wybuchowych DAG i zakłady MUNA produkująca elementy do serii rakiet V).
pozazdroscic :shock:
w sumie drugiego takiego kraju jak Polska to trzeba by daleko szukac
....... sporo na tej naszej biednej ziemi sie wydarzylo......ale coz jak sie ma takich sasiadow
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
Bardzo ładny rowerek Ci wyszedł. Rama faktycznie bardzo dobrze wykonana z dbałością o szczegóły... no i ten kolorek :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#13
Aldku, no to siła nas :-)
Rocznik ramy? Pewności brak, raczej droga dedukcji pozostaje, chyba że gdzieś można rozczytać nr seryjny. Oryginalna sztyca ma wybitą datę (chyba) 08 95, przynajmniej tak to wygląda. W necie znalazłem podobnie zestawione mtb Bianchi, rama z analogicznymi naklejkami i datowana na 1996. Ori osprzęt pasował na 1996 r.
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#15
Naczekała się na foty, złożyłem ją znacznie szybciej, tyle że ostatnio na forum jakby zaostrzyły się kryteria oceny rowerów (łeeeee przemalowane, łeeeee ale złom, łeeeee poskładane z części z alledrogo, łeeee niejeżdżone, łeeee....) :lol:
Raz jeszcze Corrado dzięki Ci za tą ramkę :-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#17
Różowych czy zielonych pancerzy na poważnie bym nie założył, co do białych i szarych się nie zgodzę - szarości to XTRowe kable, które lubię, białe to też Shimano. Skoro bywały w fabrycznych rowerach to akurat nie widzę tu "zamachu na świętości".
Aha, co znaczy że mi strasznie leżą te klameczki?
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#18
ładny rowerek wyszedł - wywal tylko LXa z przodu ;-)
białe kable - akurat tu z białymi gripami fajnie się komponuję (w pro-evo teżślicznie wyglądały) także jestem za
osobiście gripów nie lubię, więc u mnie by nie przeszły - no ale wtedy jeszcze triggerów nie było...

co do rocznika - broszurka AD96 zdaje się potwierdzać rocznik - strona 27 ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#23
cockpit tragicznie tu nie pasuje, białe pancerze całkiem fajnie wyglądają z bordową ramą, ale już te gryllowe grip i klamki + białe chwyty to jak na świni siodło wygląda :-)

#26
fajny sztywniak, jeszcze chyba jest nad czym popracować? piasta tył, kaseta, dopasowana obejma w fd, lepszy supo (a tam jakiś plastik jest :evil:)
rama za to jest świetna do tego calówka, a to jest wyzwanie żeby zgrać ahead system: mostek stalowy, podkładki, wideł ciekawy. udało się.
fajna też jest korba i siodło. co do grilonu to ciekawe, ciekawe....poluję tez na takie klamki bo po rocznym używaniu 7.0 stwierdzam, że to bardzo ciepły materiał, sztywny, lekki i nietuzinkowy :)
ja bym dał jednak zamiast tych białych chwytów zwykłe piankowe. a kolorowe kable są ok, a nie takie nudne czarne te tylko. ogólnie jest w porzo.
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#27
Yves, sprawa fd już została przez Prezesa zasygnalizowana, na wiosnę jakieś SRAMowskie coś przyjdzie. Co do suportu, to siedzi tam FSA/RPM (co prawda to prawda, miska dosztukowana z siemano). Co do kolorów, to ja lekarsko mam stwierdzonego daltona w pewnym zakresie kolorków więc być może w Waszych oczach kompozycja kolorystyczna wypada nieco inaczej niż w moich :-D Najważniejsze, że znam kolejność światel w sygnalizacji świetlnej dzięki czemu mam prawo jazdy, natomiast saperem co musi się znać na kolorowych kabelkach już bym nie mógł być he he.
Co do piasty tył - pisałem, że koła są nie-retro, lekki zestaw Formula Xero w dodatku pod tarcze. Aż się dziwię, że mnię za to ortodoksi stąd nie wykopali, ale kół extra robić nie będę, może w okolicy 40stki chociaż zacznę jeździć na tym co mam :->
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#28
Z kronikarskiego obowiązku, odnotowuję zmianę przedniej przerzutki - na sramowską 9.0 oraz wymianę białych chwytów (wybitnie niepraktyczny kolor, choć estetycznie mi pasował).Tym samym z siemano został już tylko łańcuch.
Rama Bianki sprawia wrażenie sztywnej, nie jest zbyt komfortowa, trochę dziwnie mi się siedzi, wolę pedałując "wypychać" rower spod siebie, a tu mam wrażenie jakbym siedział nad suportem i cisnął "od góry". Za to na przygazówki reaguje sympatycznie.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Picasa:
https://picasaweb.google.com/1068935907 ... chi9062013#

https://picasaweb.google.com/1068935907 ... ock9062013
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#29
te centery przednie ma koles znowu nos, za 30pln tylko jedynie obejma ta najmniejsza niestety, jakos dziwnie mi pasuje sram do bianki, chcialo by sie w takim cos wloskiego, ale przynajmniej konsekwentnie cala grupa :)
cron