#16
skolioza pisze:jak wyszło z utwardzaniem?
Mam na to sposob, napierw klepanie lopata, a pozniej ubijanie noga. Codzienne polewanie woda, jezdzenie, jak sie zrobi koleina, to znowu udeptywanie. Banda ktora powstala pierwsze, juz jest jak z betonu :mrgreen:

#18
skolioza pisze:No dobra...
dziś ze strony mego nieletniego padł pomysł budowy pump-tracka w ogródku (w sumie to po powrocie z roboty zastałem gówniarza już z łopatą...)
Także ten, wszelkie wskazówki mile widziane :-)
Obrazek
Lodzermensch

#19
skolioza pisze:No dobra...
dziś ze strony mego nieletniego padł pomysł budowy pump-tracka w ogródku (w sumie to po powrocie z roboty zastałem gówniarza już z łopatą...)
Także ten, wszelkie wskazówki mile widziane :-)
:mrgreen: fajnie :!: kup trawe i poczekaj az Mu sie znudzi :-P zimno i mokro wiec kwestia chwili :mrgreen:
Jesli jednak sie nie znudzi, to zaczalbym od dwoch band i trzech, czterech malych hopek, jesli przejedzie bez krecenia, rozbudowujemy, jesli nie, modyfikujemy. Na poczatek im krotszy tym lepiej.

#20
W weekend pierwsze kopanie - jak mu nie przejdzie :-)
Jak wyjdzie z miejscem zobaczymy - wątpię aby była to pętla Na początek raczej najazd + hopa, może jakaś banda - ew będziemy rozbudowywać Bardziej kwestia jak te hopy sugerowałbyś wysokie i czy lądowanie na płasko czy jakiś zeskok (se chce gówniarz poskakać - byliśmy w takim niewielkim bikeparku koło nas w weekend, 3 hopki na krzyż i się zajawił)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#21
skolioza pisze:W weekend pierwsze kopanie - jak mu nie przejdzie :-)
Jak wyjdzie z miejscem zobaczymy - wątpię aby była to pętla Na początek raczej najazd + hopa, może jakaś banda - ew będziemy rozbudowywać Bardziej kwestia jak te hopy sugerowałbyś wysokie i czy lądowanie na płasko czy jakiś zeskok (se chce gówniarz poskakać - byliśmy w takim niewielkim bikeparku koło nas w weekend, 3 hopki na krzyż i się zajawił)
Na wysokosc piasty, raczej mulda niz hopa, jak bedzie staral sie wybijac, patrz jak laduje, nosem w dol to ostrzejsze wybicie ciut dluzsza, jesli na plasko, to zjebka i zmiana stylu. Jesli cos nie jasno, pytaj o szczegoly, wyjasnie doglebniej :-)

#28
2ass pisze:Rower zyje, rzadko uzywany, ale maly apgrejd jest :mrgreen:
Apgrejd?
Raczej SZAJSGREJD :-/
Te hamulce to gówno a w takim stanie tym bardziej.
Jeśli już nie chcesz za bardzo odbiegać od epoki to zamontuj Gustav'a bądź Grimeca S8//S12.
Skoro idziesz w Chujesa to mam oryginalną tarczę w rozmiarze 203 8-)

#29
hit00r II pisze:
2ass pisze:Rower zyje, rzadko uzywany, ale maly apgrejd jest :mrgreen:
Apgrejd?
Raczej SZAJSGREJD :-/
Te hamulce to gówno a w takim stanie tym bardziej.
Jeśli już nie chcesz za bardzo odbiegać od epoki to zamontuj Gustav'a bądź Grimeca S8//S12.
Skoro idziesz w Chujesa to mam oryginalną tarczę w rozmiarze 203 8-)
Nie znasz sie :lol:

#30
Jak ja sobie teraz przypomnę czasy, w których używałem hayesa 9 to krew mnie zalewa. Ileż razy ja ten zacisk ustawiałem, jaka to była debilna konstrukcja z minmalną przestrzenią między klockami. Co z tego, że pobiłem rekord w szybkości wymiany dętki na trasie jak później musiałem regulować zacisk żeby nie obcierało. Wygodna klamka, praca na docie, bardzo łatwe i skuteczne odpowietrzanie - wszystko fajnie, ale ten nieszczęsny zacisk... :-/

#31
Nie zapominaj o tym że siła hamowania HFX-9 to była totalna porażka.
Model do DH Chujes MAG ponoć był pod tym względem lepszy ale w porównaniu do Gustava albo Grimeca S8/S12 to nadal była lipa.
W tamtych czasach Hope M4 to było marzenie bo przy odrobinę mniejszej sile hamowania posiadało to czego inne nie miały - ekstra modulacje 8-)
No i wykonanie ... obrabiane CNC a anie jakiś gówniany tandetny odlew jak u konkurencji :mrgreen:

#32
hit00r II pisze:Model do DH Chujes MAG ponoć był pod tym względem lepszy ale w porównaniu do Gustava albo Grimeca S8/S12 to nadal była lipa.
Hehehe, ponoc lepsza, ale gorsza, heheheh skad Ty to bierzesz ? :lol:

#33
2ass pisze:
hit00r II pisze:Model do DH Chujes MAG ponoć był pod tym względem lepszy ale w porównaniu do Gustava albo Grimeca S8/S12 to nadal była lipa.
Hehehe, ponoc lepsza, ale gorsza, heheheh skad Ty to bierzesz ? :lol:
Miałem HFX'a więc wiem co to za gówno.
Znałem też osoby , które użytkowały MAG'a i mogły coś o tym powiedzieć.
Grimeca i Hope również nie są mi obce 8-)
No a Gustav to rzeźnik na maksa :mrgreen:

#35
Nie wiem qrwa ale są ludzie debile i psuje i są tacy co nie mają problemów.
Mam Heysy w fulu ( od ok 2005 r ) i działają masakrycznie mocno, żadne inne działają mi z tarczami 160 tak mocno jak one.
Może odległość między klockami jest bardzo wąska, ale też nie miałem problemów z ustawieniem.

Może uświadomię - najgorzej jest ustawić zacisk do piast Shimano oraz innych co maja kontrowania na nakrętkach przyciętych po bokach lub ośce z gwintem,
Generuje to właśnie krzywe ustawianie.

Mma koła na piastach Bontragera ( DT ) w tym fulu i zawsze się dobrze ustawiają .
www.velotech.pl

#36
Tak jak pisze Piotr, Magi maja naprawde spora sile i fakt przy zdjeciu kola nieraz trzeba poprawiac ustawienie, ja lubie w nich krotki skok klamki, podobny jak w Gustawie.
Przyszedl ostatni element ukladanki :mrgreen:
Załączniki
20181109_201626a.JPG

#41
hit00r II pisze:Jedyne co jest fajne w tym rowerze to Bomber a reszta jest PASKUDNA :!:
Kazdy ma swoje pojecie piekna, wydaje mi sie ze dla Ciebie nawet bar pod blekitna ostryga bylby wyzwaniem.

#42
2ass pisze:
hit00r II pisze:Jedyne co jest fajne w tym rowerze to Bomber a reszta jest PASKUDNA :!:
Kazdy ma swoje pojecie piekna, wydaje mi sie ze dla Ciebie nawet bar pod blekitna ostryga bylby wyzwaniem.
Części w tym rowerze to SYF :-|
Wyglądają jak gówno - dosłownie.
Przetyrane , zeszmacone , wyblakłe , zajechane wizualnie + obrzydliwy kolor ramy pomieszany z brudem :-/
Bomber jak Bomber nawet wykończony będzie lśnił przy tym secie i chyba takie było twoje założenie żeby z tego bieda ulepu stworzyć coś co przypomina rower bo jedna część się wyróżnia ?
A tak na marginesie moje pojęcie piękna definiują Octany oraz Spark 20 i chyba nikt zdrowo myślący nie napisze że są brzydkie :-)

#43
hit00r II pisze:
2ass pisze:
hit00r II pisze:Jedyne co jest fajne w tym rowerze to Bomber a reszta jest PASKUDNA :!:
Kazdy ma swoje pojecie piekna, wydaje mi sie ze dla Ciebie nawet bar pod blekitna ostryga bylby wyzwaniem.
Części w tym rowerze to SYF :-|
Wyglądają jak gówno - dosłownie.
Przetyrane , zeszmacone , wyblakłe , zajechane wizualnie + obrzydliwy kolor ramy pomieszany z brudem :-/
Bomber jak Bomber nawet wykończony będzie lśnił przy tym secie i chyba takie było twoje założenie żeby z tego bieda ulepu stworzyć coś co przypomina rower bo jedna część się wyróżnia ?
A tak na marginesie moje pojęcie piękna definiują Octany oraz Spark 20 i chyba nikt zdrowo myślący nie napisze że są brzydkie :-)
Wiesz co ? Napisalem jedno zdanie odpowiadajac Ci, brzmialo tak:
"Wydawalo mi sie ze potrafisz czytac ze zrozumieniem."

Stwierdzilem jednak ze jak juz robisz z Siebie fiksata, to pomoge Ci w tym :!:
Po pierwsze, lakier w tej ramie jest to proszkowy czarny mat mlotkowy, po to zeby widac bylo pekniecia i przy ostrym gruzie nie odpryskiwal, a to ze sie brudzi mi nie przeszkadza.
Po drugie, czesci wszyscy widza :!: ze jest tam tylko korba i to stalowa od BMXa, wszystkie inne polegly i hamulec ktory przy upadku z racji swojej budowy i dzialania nie ucierpial nigdy, ale Ty jak zwykle dorabiasz swoje teorie w postaci RF, czy innego Rooxa, to ma wytrzymac nie wygladac.
Po trzecie, bomber tez nie jest dzielem przypadku, jak wyszly pierwsze DJ mialem zmienic, niestety pekaly, nastepne to na potege i zostala zetjedynka.

Jak widzisz rowerowy Adonisie, nieraz trzeba sie pochylic zeby nie zostac zgwalconym, ale Tobie daleko zeby to zrozumiec.

Mimo wszystko nie dolacze Cie do ignorowanych jak to kiedys zrobilem, bo wsrod moich znajomych jestes niczym Koryfeusz.

Pozdrawiam Cie serdecznie, nie prosze o jeszcze, bo i tak bedzie :lol: :lol: :lol:

#44
Rower jak rower, ma służyć do ? skakania i ma być w tym zakresie najprostszy i foolproof.
Ja pewnie bym wsadził jakiś inny amor żeby nie miał skręcanej podkowy bo zawsze ta sztywność jest mniejsza od całościowej z lagami, no ale.

Pojęcie piękna . . . . . .
" A tak na marginesie moje pojęcie piękna definiują Octany oraz Spark 20 i chyba nikt zdrowo myślący nie napisze że są brzydkie :-)"

Jeśli chodzi o Scotta fula to najładniejszy był i jest tylko https://www.youtube.com/watch?v=52Noi2foqEA po nim były tylko badziewia z dmuchanymi ramami.
www.velotech.pl