Załęczański Park Krajobrazowy

#1
W przyszły weekend (9-10.10 - czy sobota czy niedziela zostawiam do dyskusji) zapraszam do Pajęczna na wypad w okolice Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
W planach jak ostatnio - zwiedzanie jaskiń, jazda przełomem Warty, wiele fajnych technicznych, jurajskich tras, bardzo techniczne zjazdy itp.

Miejsce mniej więcej w centrum Polski, więc każdy ma jednakowo daleko :)
Pomiędzy Częstochową, Łodzią, Wieluniem a Radomskiem. Od biedy mogę dwie osoby odebrać z dworca PKP w Częstochowie.

Polecam.
Ostatnio zmieniony 2012-11-02, 08:35 przez focker, łącznie zmieniany 1 raz.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#5
Dla mnie Gites.
Z doświadczenia wiem, że z Krakowa do Pajęczna jedzie się około 2,5godziny.
Dla GPSowców - nie jest to Pajęczno pod Zieloną Górą ;)

Planuję trasę około 60-70km. Zobaczymy, ile się z tego da zrealizować.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6
Istnieje jednak mały problem, bo ja w zasadzie jak widać było podczas ostatniej wycieczki w Ojcowie na początku jak jechałem z Fockerem to trochę zostawałem w tyle i troszkę mnie to wymęczyło, a nie chciałbym być tym słabym ogniwem, który spowoduje, że nie uda się cała trasa i będzie trzeba ją skrócić... Pojawia się małe pytanie - jak duże będą różnice wzniesień?

#10
Przewyższeń nie ma jakichś ogromnych, ale trasa będzie dość długa.
Topografia podobna do tej, jaką mieliśmy na wypadzie do Ojcowa.
Jeśli masz dostęp do mapy topograficznej z poziomicami, to trasa będzie szła mniej więcej tak, jak na screenie z Googli
http://forum.retromtb.pl/download.php?id=377

Mogę ją oczywiście skrócić - wtedy kilka fajnych miejsc zobaczymy następnym razem.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#11
Będziemy się martwić na miejscu i dostosowywać trasę do uczestników - Focker w końcu zna tam każdą ścieżkę więc bez obaw
A tak apropos - mam nadzieję Dodo, ze Ty juz na jakiś uczciwych oponkach śmigniesz?

Aaaa i jeszcze jedno! 10.10.10 o 10:10 ma odbyć się zainicjowana przez Jeorena z Holandii "Global Bike Ride" ;-) Jak widać całkiem przypadkowo się pod nią podepniemy :lol:
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#12
Stałem w sklepie prawie pół godziny, bo nie było Z-maxów... Może niezbyt trafny wybór, ale jestem zadowolony, a tak jak powiedział Skolioza i tak będę zadowolony, więc jestem. Są lżejsze od moich starych laczków -> są to Shwalby Smart Samy...

#20
Szczególne podziękowania z mojej strony dla Fockera, za kanapkę, dla Skoliozy za batona i dla mamy Fockera za barszczyk i herbatkę - gdyby nie to, to pewnie bym umarł. Przeprosiny mam dla Skoliozy za to, że się tak na ostatnią chwilę zdecydowałem :)
Zlotowy fotoreporter.

Rowery:
Scott Windriver
Hot Chili X-Rage I

#21
Spoko, ważne że mnie złapałeś przed wyjazdem - a sądzę że warto było, czyż nie?

Dla mnie wypad super, ładne okolice, super pogoda i fajne zjazdy :-) miło było poznać osobiście Górskiego_Jarosława Tym samym mam nadzieję że to nie ostatni wypad w takim gronie!
Szczególne podziękowania z mojej strony dla Mamy Grześka, za królewskie ugoszczenie strudzonych bikerów!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#22
Oczywiście, że było super! Kogo nie było niech żałuje :). Już nie mogę się doczekać galerii... Teraz trzeba się iść umyć przygotowując na jutrzejszy trudny dzień. Dzięki chłopaki za świetną wyprawę i świetne towarzystwo!

#26
o widze, ze sie wam udal popas :) na turbaczu rowniez byla piekna pogoda, no i przygnalo sporo rowerzystow (naliczylem okolo 13 rowerow przy schronisku ok. godz 15)

mijalem rowniez ekipe z krk (ziomki niejakiego Scyzora) - w tym jeden z rowerzystow na identycznym Authorze Sector (ale zbeszczeszczonym nowymi szpejami typu r7,grupa m770), zreszta juz drugi raz spotkalem takiego authora w tej okolicy;)

moze ktos chetny wt-czw na rowerowanie?
Obrazek

#27
Witam

Cała wycieczka na duże S !!! Super pogoda,doborowe towarzystwo(miło było poznać)no i było na co popatrzeć.Zwieńczeniem całości przysłowiowa staropolska gościnność w postaci barszczyku z białą kiełbaską(pychota!)no i deser (też palce lizać).Jeszcze raz ukłony dla gospodarza wycieczki i jego miłej mamy(świetnie gotuje i piecze!)Dzięki i pozdrawiam


P.S.
Oczywiście ,pamiętam o Skoliozie i jego Nexi-same superlatywy

#28
Dzięki za fajny wypad.
Poniżej mapka - jak widzicie - następnym razem możemy wystartować z Działoszyna lub Bobrownik i zrobić północno - zachodnią część Parku - tam też jeszcze dużo jest do zwiedzania i objeżdżania - stary książęcy kurhan z czasów plemiennych, Toporów, Kamion, Niżankowice, Załęcze, Żabi Staw, Góra Św. Genowefy (najdalej na północ wysunięty w Polsce ostaniec wapienny) i wiele, wiele innych fajnych miejsc.

Krótka legenda dla zainteresowanych:
I Stary Młyn w Lelitach
II Most kolejowy na Warcie
III Stary Kamieniołom wapienny i wapienniki
IV Rezerwat Węże
V Rezerwat Szachownica
VI Punkt widokowy na Przełom Warty
VII Wyrobisko wapienia cementowni Warta

PS - pozdrowienia od mojej mamy. Kazała powiedzieć, że jak jej ktoś będzie jeszcze kiedyś brzydkich słów w domu używał, to nie da już barszczyku z kiełbaską i ciasta :evil:
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
Załączniki
P1060131.jpg
cron