PRZYPIĘTE DO SŁUPA

#1
Miałem już jakiś czas temu napisac, ale jakoś zeszło...
SARACEN - u Brytoli marka kultowa, na retrobike.co.uk modlą się do tych rowerów tak jak np do Orange, Raleigh'a czy Yeti Do rzeczy jednak:
tuż przed Wielkanocą spacerujemy wraz z rodziną krakowskimi bulwarami Wisły Dochodzimy już w zasadzie do auta Przechodząc nieopodal przypiętego do barierki "trupa" w oko wpadają mi manetki - górnociągi Wpadają dlatego że to nie Tourney (SIS) tylko cosik lepszego Podchodzę i moje zdziwienie jest jeszcze większe - SARACEN! Model średniej póły (Exage/Altus C-10) z początku lat '90, zaniedbany, skatowany Widac że właściciel używa go jako miejskiej kozy i w dodatku nie przywiązuje do niego zbyt wielkiej wagi Tak czy siak jest to jedyny Saracen jakiego do tej pory widziałem w Polsce, poniżej wrzucam kilka fotek
Ostatnio zmieniony 2009-12-14, 19:57 przez skolioza, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
165.jpg
166.jpg
167.jpg
168.jpg
169.jpg

#3
Wpadłem już chwilę temu na taki pomysł dziś go realizuję za pomocą istniejącego tematu, który w zasadzie był początkiem...
PRZYPIĘTE DO SŁUPA - propozycja galerii retrobików widzianych "na mieście" - czasem na prawdę ciekawe rzeczy można oblookać Zapraszam zatem, aparat choćby w komórce większość ma ze sobą zawsze :-D

A wracając do meritum:
jeżdżąc do pracy widzę czasem taką klasyczną Nakamurę - ciemnozielone Tange cr-mo, czarny LX ok 94-95 i coś co przykuło moją uwagę Widelec RST 460 - swego czasu całkiem wysoki model, elastomer, następca 400-tki którą wspominam z sentymentem (różnica to zewnętrzna regulacja twardości), z klasycznymi jeszcze goleniami (tzn obrazowo tak jak w Magu - haki nie są przed lagami tylko pod)
Zobaczcie sami (foto nieco ciemnawe, bo i w południe robione nie było)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
moja obserwacja - rower wiem, ze pochodzi z allegro, pamietam ze wtedy(gdy wisial na aukcji) mialem na niego chrapke - zreszta rzuca sie w oczy.

mozna go bardzo czesto "zastac" pod Bunkrem Sztuki (moze ktorys z pracownikow?)

Obrazek
(zdjecie nie wiem skad dokladnie pochodzi, jest albo z zgrane z allegro, albo znalazlem je gdzies pozniej, albo w ogole nie przedstawia dokladnie tego wspominanego egzempalrza-nie mam pewnosci. Jednak wspominany egzemplarz jest identyczny, chyba nawet ma takie cieliste oponki;)

#5
tak aby się powkurzać na różnice między nami a zachodem....
to na co my polujemy, a jak już trafimy to wywalamy kupę kasy gdzie indziej stoi na ulicy zapięte parchatym zapięciem....
Gdybym chciał wszystko wkleić wątek ładowałby się pół godziny ;-) zatem tylko rodzynki (oczywiście podrdzewiałe łańcuchy kolą w oczy ale taka pora roku że trudno się dziwić):

na początek Windriver 94 - w zasadzie oryginał LX/XT, Sugino...
Obrazek

Obrazek


następnie w ogóle nia przypięta cr-mo Orbea LX/RC
Obrazek


DBR na LXie z Manitou 2?, 3?, a za nim jego starszy brat DX/XT
Obrazek

Obrazek


a na koniec coś co mnie rozwaliło totalnie: nie przypięty Cannon na niemal full XT, z thumbami i..... tytanowym Magiem 21 SL
Obrazek

Obrazek


pozdrowienia z Monahium
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#6
potrzeba wyzsza wybaczy (eh to sumienie;). cannona trzeba bylo stuknac;P chlop kupilby sobie nowego, nawet nie zauwazajac straty...jak nie - w koncu bedzie mozna te rowerki kupic na allegro/gieldach za pare miesiecy/latek

#7
Moim zdaniem, na zachodzie i za oceanem sa ludzie ktorzy nieszanuja takich sprzetow - pewno czesto maja je z jakis wystawek, a sa tez tacy co ktorych cieszy klimat retro i placa niezla kase za takie sprzety - spojrzcie na ebaya (.com i .de). Niezadko uzywane sprzety retro, kosztuja podobne pieniadze co ich nieuzywane odpowiedniki z wspolczesnych grup.

#8
eh...
no właśnie.
Różnica jest też taka, że ich było generalnie stać zawsze na takie zabawki jak nowy rower na osprzecie z górnej pólki, a nas zasadniczo nie pomijając dostępność. Mowię te 15-20 lat wstecz.
To kolosalna różnica i sentyment w nas wiekszy.

#9
kultura rowerowa stoi w naszym kraju na poziomie, z ktorego mimo wszystko niektorzy powinni brac przyklad....

wrociwszy z owej barbarzynskiej ziemi, gdzie rowerzysci chowaja sie na chodniki - przynosze troche ciekawostek:

ladna alpinowka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


poza tym mala reklama wypozyczalni (4 euro za godzine!!! kiedy miejski system liczyl 1!!):
Obrazek
Obrazek
Obrazek


losie rogi i blaszane cantki (przypuszczalnie spod marki ursuss)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


i malutki akcent dla Guru Skociarzy;) [na rowerze marki bottechia]:
Obrazek
Obrazek

#13
Ach - pamiętam jak pracowałem w Londynie, przy stacji metra Brixton, codziennie w drodze do pracy mijałem przypięta stalową ramę Bontragera z ukradzionymi kołami. Boże - ile ja bym za nią dał - a ktoś ją tak na pastwę losu zostawił (ponad miesiąc tam jeździłem i była - czekała na mnie wredna małpa). Po miesiącu zniknęła. Ciekawe, czy właściciel sobie o niej przypomniał, czy policja ją zwinęła (gromadziło się tam takich rowerów kalekich sporo).

Dziki kraj.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#23
W czasie wegetowania namiotowego w Chamonix spowodowanego nieodpartą pokusą zdobycia Mont Blanca, udało mi się zrobić zdjęcie fajnego Marina przypiętego do słupa. Stał tam całe dwa tygodnie mojego pobytu - nigdzie się nie ruszył ;)

Z kolei w miejscowości Zermatt przy atakowaniu Matterhorna widziałem przypiętego do słupa Zaskara LE na osprzęcie.... full Alivio. Szkoda, że nie miałem wtedy aparatu. Szwajcaria to jednak dziwny kraj.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .
Załączniki
P1000330.jpg
Marin

#24
focker pisze:. Szkoda, że nie miałem wtedy aparatu. Szwajcaria to jednak dziwny kraj.
juz myslalem, ze tu napiszesz - "szkoda, ze nie mialem wtedy przecinaka" ;P
Obrazek

#26
kurde - jadac dzis autobusem (wstyd, wiem ale to byl mus) - widzialem przez szybe zoltego GT (czarny widel) i o ile mnie moj slaby wzrok nie myli - niebieskie napisy... co mogloby oznaczac psyclone 91 ??? - miejsce - sklep e-pamir ul.dietla 77 - czyzby pracownikow?
Obrazek

retro on the road

#29
Obrazek


Gdy wracałem z ostatniej wycieczki napotkałem całkiem ciekawy rower z osprzętem non-shimano. Całkiem ciekawe prowadzenie pancerza hamulca przedniego i dziwny okrągły element przy przerzutce z tyłu - co to może być???

Obrazek


Drugi rower napotkałem już kiedyś... Sam byłem świadkiem jak starsza kobieta z siatami pełnymi zakupów zabierała go spod sklepu, gdzie nie był w żaden sposób zabezpieczony...

Pozostałe i dokładniejsze fotki:

http://dodo1989.pinkbike.com/album/retro-on-the-road/
cron