No.3 od Adamello

#1
Przedwczoraj skończyłem składać mój nowy ROWER. Tak dokładnie rower, a nie żaden tam PROJEKT. Ma 2 koła, ramę, na środku siodełko, bardziej z przodu kierownicę. Jeszcze nie ma pedałów bo nie wiem jakie wkręcić ale to i tak ROWER.

Dobra, bez docinek. To bodajże trzeci retro sprzęt, który tu prezentuję. Miałem sporo radochy przy składaniu, choć nie obeszło się też bez rzucania mięsem, ale mimo wszystko cholernie mi się podoba. Pełniejszy opis jutro, jak uda mi się normalne foty cyknąć. Na razie na zajawkę 1 sztuka:

Obrazek

#7
corrado1111 pisze:Znając autora to będzie taki wypas że się uślinimy jak psy do kości.
Oj tam, oj tam. Zwykły zielony rower, rama odpowiedniej wielkości by zamontować fotelik do wożenia mojego Bąbla. 2 przerzutki, cantilevery, bez nóżki i światełek, 4kg cięższy od mojego ściganckiego fulla :-P

#8
Adamello pisze:
corrado1111 pisze:Znając autora to będzie taki wypas że się uślinimy jak psy do kości.
Oj tam, oj tam. Zwykły zielony rower, rama odpowiedniej wielkości by zamontować fotelik do wożenia mojego Bąbla. 2 przerzutki, cantilevery, bez nóżki i światełek, 4kg cięższy od mojego ściganckiego fulla :-P
Haba haba haba, już to widzę.
Lodzermensch

#9
Taki tam rower high endowy :-) wielkie halo :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
Adamello pisze: a nie żaden tam PROJEKT. Ma 2 koła, ramę, na środku siodełko, bardziej z przodu kierownicę.
..........istota z krwi i kosci,czuje.......... i kocha z wzajemnoscia ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#12
corrado1111 pisze:Znając autora to będzie taki wypas że się uślinimy jak psy do kości.
,
nie ma takiego roweru


jedyny jaki bym z przyjemnoscią pomacał to " Cats " Scotta bo intrygowało mnie to malowanie w paski , albo Magme , reszte to można minąć bokiem .

wygląda jak coś z Garego, kąt znaczka , ale .... niech se bedzie nawet traktor...
www.velotech.pl

#16
eee nie , ja piasałem ze chce pomacać a nie ogladać , oglądałem 15 lat temu już chyba , Adamello stać Cie na wiecej !!! nie bądź małostkowy!! xtr to przeżytek

Te Buldożer ! , a jakbyś forum zamknął to przynajmniej śmieciarze by odetchneli , bo tak to szukają na zachodzie kąsków w pocie czoła i te starocie by w końcu staniały :mrgreen:
www.velotech.pl

#18
skolioza pisze: pewnie, żadna to Magma więc ja w ogóle proponuję zamknąć forum - jak ktoś trafi Magmę niech mi maila
jak będzie Magma to będzie można na nowo otworzyć ;-)

a ja cały czas czekam na publikację Kuwy Adamello - bo coś czuję, że ona tam gdzieś w sycowie jest, może to ta którą ja przegapiłem (Oncilla 90"). Adamello w wątku linkowym wspominał o wadze widelca od Kuwy "wysokiego modelu" waga była wyższa niż w moim Laionie bądź co bądź modelu średniej półki, ale 91 - jeśli Kuwa Adamello jest wysokiego modelu to musi być starsza niż 91". No chyba, że to był tylko samotny widelec Kuwy :-( ?!

#19
Była na młynie kiedyś ramka Cats'a cr-mo, 19" ze sztywnym widłem Tange na 1,1/8", jak nowa, poleciałem zważyć nawet, 2250 jakoś ładne spawy ale nie wziąłem w końcu, nie wiedziałem co to za marka, teraz w sumie też nie wiem ale chyba całkiem zacna ;D
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#20
Piotr pisze:eeeeeeeeeeeeeee a zapowiadalo sie ciekawie
Wiesz Piotrze można podyskutować o tym:

Obrazek


troszkę ponad 8 kilo plastiku i XTRa tu praktycznie nie uświadczysz, ale to nie to forum więc zaraz dam więcej szczegółów Cats'a.

Jacob Kuwa sobie wisi na razie w częściach. Plan jest taki by złozyć ją całkowicie na podzespołach japońskich (bynajmniej nie na shimano) więc trwa kompletowanie komponentów, poza tym myślę nad kolorystyką bo nie wiem co z żółtym będzie dobrze grało.

#21
Adamello pisze: Jacob Kuwa sobie wisi na razie w częściach. Plan jest taki by złozyć ją całkowicie na podzespołach japońskich (bynajmniej nie na shimano) więc trwa kompletowanie komponentów, poza tym myślę nad kolorystyką bo nie wiem co z żółtym będzie dobrze grało.
Dzięki za info :-)

#23
Adamello dawaj więcej zdjęć bo folder na dysku już utworzyłem!!! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#24
Skeevo pisze:Adamello dawaj więcej zdjęć bo folder na dysku już utworzyłem!!! :-)
Skeevo jesteś wirtualnym kolekcjonerem ;-)

Jak będę miał jakieś foty swojej Kuwy to mogę Ci wysłać w lepszej rozdzielczości niż te co wrzucam na google.

A co do tu obserwowanego kota - to właściwie nie zabrałem głosu, a muszę powiedzieć, że ślicznie tu te canty xtr wyglądają, no i to jest ta prawdziwie elegancka grupa, nie ta pozbawiona blasku :-) Zastanawiał się kiedyś nad idealnymi częściami do roweru i między innymi rozważałem opcję mieszanki m900 z kasetą 7 i thumbami :-)
Ciekawe czym nas ten kotek zaskoczy :-)

#25
No to lecim...

Koncepcja była zgoła inna. Przez lata zbierałem osprzęt z pierwszej grupy XTRa, zdobyłem już niemalże wszystko łaćznie z kołami na Mavic 230/XTR i całość miała wylądować na ramie cr-mo Marin Team. Do tego miał być maniek trzeci i niebieskie (electric blue) drobne akcenty jako nawiązanie do grafiki Marina.
No ale jako że ze mnie cholerny esteta-pedancik a rama Marina ma troszkę skaz to trzeba by ją było odrestaurować więc trwało by to ze trzy lata. Po drugie Maniek Trzeci co go mam ( w tej chwili 2 sztuki) ma za krótką rurę do tegoż Marina i znow by trzeba przebijać albo szukać korony. Więc tak sobie leżały te części i obijały o siebie więc myślę sobie - złoże jakiś rower żeby przynajmniej obijały się podczas jazdy.
Przy okazji mój Bąbel (płci żeńskiej ok 12kg, jakieś 95cm w butach) do tej pory wożony w foteliku w rowerze enduro potwornie zakłóca pracę zawieszenia tegoż roweru. Niby jest miękko dla niej i dla mnie ale sag chyba z 60% i fotelik dobija do koła na większych dziurach. Więc od biedy trzeba będzie gdzieś fotelik przykręcić a jako że ja mam pozostałe rowery plastikowe, a żona ma za mały więc wybór padł na Cats'a.

Co to jest właściwie ten Cats to mnie nie pytajcie - ja nic o tym nie znalazłem. Żadnej finezji, alu serii 7, dość spora waga (ok 2200 jak pamietam). Tyle że mi kolor podpasił i miał seryjnie tego mańka.
Problem jest taki że stery ma 1 1/4" więc koncepcja troche padła. W serii jest do tego stalowa fajka pod kolor ramy ale.... jednocześnie pod kierę o jakimś dziwnym standardzie podobnym do obecnych 31.8 (coś tak jakby 31.6-31.7). Zimny kiedyś chyba w konie coś takiego miał. Troche to dziwne że w pierwszej połowie robili takie oversize kiery no ale cóż. Oryginalna kiera, czarna no name obśrupana była, a nowoczesnej tu nie za bardzo widziałem tak więc kupiłem od JasiaLuisa faje Profila pod zwykła kierę.
Sama kierownica, ta niebieska to w zasadzie jakiś no name bez pieczatek ale wagę ma przyjemna ok 120g :!: Łapy się trzyma na piankowo-korkowych chwytach. Nie wiem co to ale przyjemne.

Poza tym co...
Plastikowe koła Spin (fajnie pstryka grzechotka), same są krzywe jak diabli, więc może podeślę do Piotra na centrowanie. Do tego grubaśne gumy IRC V-Claw 2.35" (jeździłem na takich jako szczeniak).

Osprzęt z grubsza M900, łącznie z kasetą. Do tego stery XT i przednia zmieniarka z tej grupy oraz blat i środkowa tarcza w korbie. Mała jest amerykancka Vuelta a wsio wisi na ramionach Advanced Components. Ładne korbki tylko przyciężkawe nieco. Mam drugie takie, srebrne z pająkiem na micro i w sumie mogłem wsadzić inne blaty ale chwilowo żadnego środka na 94BCD nie mam.

Sztyca to jakiś Kalloy, odrestaurowałem go nieco, jarzmo strzeliłem na czarno pistoletem. Do siedzenia jest oryginalny flajcik 93 albo 94 już nie pamiętam. Siodło miało być inne, taka zielon-szara Vuelta od pewnego jegomościa z Młyna ale coś go nie mogę spotkać ostatnio.

Druga opcja do tej ramy to była purpura z korbą Cook Bros ale więcej miałem niebieskiego i klamka zapadła. Ogólnie troszke chciałem nawiązać do niektórych malowań Kleina i ich zestawień kolorystycznych choć rama zupełnie nie tej klasy. Ano wyszło jak wyszło. Z całą pewnością rama jest tu tylko przelotem. Coś się trafi interesującego w ładnym stanie to zmieniam bez skrupułów.

Tak przy okazji ten rower to realizacja moich młodzieńczych marzeń. Zawsze śliniłem się na widok takich kolorowych zestawień na xtrze, z grubą ramą i szpanerskimi kołami. Po 18tu latach marzenia się spełniły, ale o to chyba chodzi.

Kilka best shotów tu:

CATS i pies
Obrazek

maniek
Obrazek

nad wodą
Obrazek

xtr na wiatraku
Obrazek

no i w całości
Obrazek


Reszta do obejrznia w GALERII

pozdrawiam
Adamello

#26
jacob pisze:Skeevo jesteś wirtualnym kolekcjonerem

Jak będę miał jakieś foty swojej Kuwy to mogę Ci wysłać w lepszej rozdzielczości niż te co wrzucam na google.
Tak dokładnie jak mówisz Jacob :-) Jak będziesz miał fajne fotki to chętnie bym przyjął na maila.
Najlepsze jest to, że jak zasiadam do kompa to nigdy nie odpalam tego folderu ze zdjęciami :-) Wszystko mam zgrane na telefon i jak jestem poza domem i mam wolną chwilę to sobie wtedy oglądam :-)

No to żeś teraz dał Adamello! Jest szok! :-) Wygląda super! W ogóle to wygląda jak nowy, gratulacje!
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 20:20 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#28
mysle ze Piotr sobie da rade spokojnie z naciagnieciem 3 szprych ;) , a rower jako calosc nawet nawet, mi najbardziej sie tu ten maniek podoba :)