#16
OWMTBC 2010 zaszczycił swą obecnąścią światowej klasy zawodnik teamu Alpinestars w latach 1990-1993 - Tim Davies.
Poza odpowiedziami na liczne pytania dotyczące jego kariery, Tim opowiadał także o ewolucji zawodniczego sprzętu na początku lat '90. Zaprezentował także jedną z ostatnich konfiguracji swojego startowego Alpinestars'a Ti Mega.
Dziś i Wy możecie "dotknąć legendy" i oglądnąć w detalach rower Tima przywieziony wprost z tras Pucharu Grundiga!
http://retromtb.pl/galerie/sprzet/tim-davies-timega.htm
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#19
Korona standardowa - wycinana i anodowana, dlatego taka fajna.
Niestety - akurat te korony pękały - ale wyglądały świetnie.
W Magu21 i Magu10 w latach kolejnych korony nie pękały, ale już nie były takie fajne - były tylko kute - nie wycinane.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#25
Alpine Ti-mega z tytanowym widelcem jak dla mnie nie do pobicia. Ten P7 ze znakiem zapytania i Girvinem to najprawdopodobniej tytanowy Vitamin-T. Ten drugi Orange też.
Ale zwrócił moją uwagę ten San Andreas. Pamiętam polski katalog rowerowy 93' i tam był gdzieś na początku stron prawie taki sam tylko czarno-srebrny z Syncrosem gdzie tylko się dało łącznie z korbami Revolution, monstrualnymi tarczami Pro-stop i widelcem Suspenders. Ten rower wywarł na mnie tak porunujące wrażenie, conajmniej jakbym kosmitę ujrzał, że do dzisiaj pamiętam katalog i specyfikacje a jak widzę rower San Andreas to uruchamia mi się odruch Pawłowa i ślinię się jak dziecko.

#27
1) Mountain Goat, egzotyczna niszowa marka, ręczna robota. Takie rowery jak GT, Kona czy Scott nie cieszą się szacunkiem w tym światku jako mainstreamowe produkty.
2) Bardzo znana i lubiana postać właściciela MG na RB.

#29
Muszę Wam przyznać że z Mountain Cycle miałem tak jak Radek I choć o niebo bardziej widział mi się w kolorystyce z katalogu, to tego Maxowego oglądałem i ujeżdżałem z każdej strony :-)

A co do wygranej MG - myśle że osoba Chrisa nie miała tu wiele do czynienia Uczciwie trzeba przyznać, że rower miał kilka asów w rękawie - po I marka o czym było, po II rocznik - 86, a stan jak ze sklepu (ani jednej rysy zarówno na ramie jak i komponentach), po III rower bardzo spójny - full XT M730 3x6 z epoki, rower nie kupiony w całości tylko pieczołowicie budowany... nie był to mój typ, ale rozumiem decyzję sędziów
A co do Scotta - moja rama jest w bardzo dobrym stanie, ale nie w idealnym jak tamta
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#31
He, też miałem okazję się na San Andreas przejechać, tylko miał nowego Marcoka Shivera z przodu i hamulce Hope. Krótka baza kół i suport mega wysoko. Miałem takiego banana na gębie jak nigdy. Fajna zabawka. Ostatnio ktoś nawet sprzedawał ramę, niekompletne Pro-stopy i dwa widelce Suspenders. Ledwie się powstrzymałem bo to rower zupełnie nie w moim stylu.

#32
Filmik z OWMTC ukazujący zabawową konkurencję jazdy sprawnościowej na składaku
1 osoba - organizator wyjaśnia i pokazuje na czym konkurencja polega
2 osoba - Tim Davies pokazuje stoicki spokój i opanowanie zawodnika, oraz nienaganną technikę jazdy, w dodatku z gracją
3 duet - najbardziej jajcarski przejazd w którym Pierre (Fr) definiuje znaczenie Team Spirit ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=w-SU8YwNtIE
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
cron