Proflex 853 1993 rok

#1
Witam , oto link www.corrado1111.fotosik.pl lub http://picasaweb.google.com/corrado1177 ... feat=email# do fotek mojego proflexa z 1993 roku w oryginalnym stanie poza amorkiem.Był na sztywnym widelcu i fajce Girvin Flexstem ale okazyjnie trafiła mi się xc siedemsetka i nawet ładnie się spasowało.W/g specyfikacji na bikepedii wszystko łącznie z oponami dotarło do mnie w oryginale , nawet pedały platformowe są Deore LX.Pozdrawiam.
Lodzermensch

#3
Działa jak n owy , rower kupiłem z allegro tak dosyć w ciemno bo była końcówka aukcji i nie wiedziałem co biorę.Skończyło się na 520 pln i jak paczka doszła to nie mogłem się nadziwić że jest w takim stanie jak na swój wiek.Najlepsze są opony że są jak półroczne a mają 17 lat, w przednim kole była jeszcze oryginalna dętka , jak chciałem napompować to wentyl został mi w pompce.Do galerii dorzucam kilka fotek moich byłych rowerów i jednego Sintesi mojego kumpla , jakość niska bo robiłem zdjęcie ze zdjęcia papierowego (nie mam skanera).
Lodzermensch

#4
ładny, ładny....
ja to zawsze mam taki mały zgryz jak przychodzi popylać na 20 letnich gumach na zjazdach :mrgreen: pal sześć te które mam od nowości i wiem jak były przechowywane itp, ale takie co dostałem z kołami czy kupiłem solo używane to zawsze wywołują zimne poty i czarne wizje ;-)
BTW w ładnym stanie ta XC700 - jeśli masz ją nie dłużej jak kilka miesięcy (max od sierpnia) i kupiłeś ją przez allegro za ok 170-180zł to możliwe że się o nią biliśmy ;-) była taka jedna jedyna srebrna która mnie skusiła do złożenia oferty...
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Kupiłem ją za 200 pln jakoś w wakacje na allegro ale wyszukałem ją w zakończonych i nie było żadnej oferty w aukcji więc to chyba inna.W komplecie dostałem jeszcze nowe uszczelki oraz nowe golenie więc chyba się opłacało.Co do gum to już teraz nie szaleję więc jakoś dają radę.
Lodzermensch

#7
Ten niby Diamond Back to mojego kumpla.Ten rower przeżył tyle co 20 innych zjazdowych w tym czasie.A co do nazwy to wychodziły takie i Sintesi i Birię też taka widziałem w sklepie więc do końca nie wiem co to jest.
Lodzermensch

#10
świetny rowerek i ładny stan. a takie stare opony że aż mi się wierzyć nie chce że jeszcze się toczą :shock:
ja 8 letnie wildgrippery przy pompowaniu wysadziłem w powietrze.
i fajne te fotki z negatywu - zawiewa starymi czasami....:*

gratuluję

#11
Były conajmniej 3 firmy co miały w ofercie takie ramy, zresztą identyczne.
np.
BIRIA MX 900 FS, biało/niebieska, niebieski wachacz i amor z przodu
Bogner WB Revolution srebrno/zielony- zielony wachacz i amor
Sintesi - kolory rózne były, ale przeważał taki sam jak Bogner.

Diamond Back - modele Dual Response miały inny typ wachacza.
www.velotech.pl

#12
Diamond Back to były tylko naklejki z naszego sklepowego źródełka.Ja stawiam na ten akurat egzemplarz że to Sintesi ponieważ nasz sklep miał mocne powiązania z tą firmą a rama była od jednego ze starszych pracowników sklepu.
Lodzermensch

#16
Pamiętam napewno Biria, Sintesi i głowy nie dam ale jeszcze Grisley miały te same ramy tylko z innymi nalepkami. Wszystkie były od tego samego tajwańskiego producenta więc generalnie takie same tylko pod innymi szyldami. Czy ta korba w "DBR" to Syncros czy M900 z nalepką? :shock: Trudno powiedzieć z tego zdjęcia ale zębatki przypomonają trochę Syncrosa może to być pierwsza produkcja odkówki. W moim grawerka syncros jest niżej ale wiem że starsze wersje miały bliżej środka, mój ma rozstaw 94mm a to mi wygląda na 110 chyba.
Ostatnio zmieniony 2010-01-09, 11:50 przez Radziej, łącznie zmieniany 1 raz.

#17
:lol: he , no fakt przeoczony, ale ja raczej ogólnie sztywniaki lubie i nie zrwacam uwagi większej na fule.

Faktem jest ze system jest "prawie " taki sam, podejrzewam że jeszcze 1 albo 2 firmy miłay w ofercie takie ramki.

W przypadku Kony jak widać ze zdjęć zmieniono wachacz , wyglada podobniem ale jest zrobiony inaczej, jakby CNC.

Co do Sintezi to identyczny jest Bogner nawet kolory te same.

Wydziel może temat bo sie zlewa a może coś dojdzie w przyszłości.
www.velotech.pl

#18
Korby to nie syncros:).Byliśmy wtedy maniakami naklejek, żeby wtedy kupić jakieś fajne rzeczy to trzeba się było natrudzić i często robiliśmy jakieś "plagiaty".Ja np byłem mistrzem w malowaniu farbą modelarską napisu XTR na tylnych przerzutkach starego alivio.Wyglądało naprawdę nieźle i wiele ludzi się nabierało a my byliśmy dumni z dzieła:).
Lodzermensch

#19
corrado1111 pisze:Korby to nie syncros:).Byliśmy wtedy maniakami naklejek, żeby wtedy kupić jakieś fajne rzeczy to trzeba się było natrudzić i często robiliśmy jakieś "plagiaty".Ja np byłem mistrzem w malowaniu farbą modelarską napisu XTR na tylnych przerzutkach starego alivio.Wyglądało naprawdę nieźle i wiele ludzi się nabierało a my byliśmy dumni z dzieła:).
hehe też tak robiłem za małolata i jeszcze mam pamiatkę
Załączniki
S5031730.JPG

#21
Ja się nabrałem :-D wygląda jak oryginalny z perspektywy tego zdjęcia tylko myślałem że napis jest wypełniony czarną farbą. Ja też kiedyś z Peugeota zrobiłem S-worksa :-P

#22
hehe to ja zrobiłem onegdaj wręcz odwrotnie - na RD-M910 nakleiłem wycięte z katalogu logo Acera-X żeby powkurzać "ważniaków" na wyścigach :lol:
Piotrze, nie będę dzielić bo wyjdzie tak jak z tematem zagadki/Vki (mój post na pół strony i cała dyskusja w cytatach) Ewentualnie auror wątku może w podtytule dopisać co się tu jeszcze znajduje ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#25
Jest jeszcze parę czerwonych klamotów ale ceny mało przyjazne.Nie mogę nic wymyślić jeśli chodzi o fajkę i kierownicę.Stery będą chyba WCS-y i z fajką i kierą też chyba pójdę w tym kierunku tylko nie wiem jaki kolor , są białe czarne i jedna czerwona.
Lodzermensch

#26
bez urazy ale współczesnymi Ritcheyami schrzanisz ten rower.... pospolite to to, oklepane.....
może tak nieco cierpliwości i zasadź się np na anodowaną na czerwono kierę RF czy choćby Zooma (Zoom z tamtych lat to nie to co dzisiejsze padalce z tym logo, więc szanuj swoją kierę bo na tamte czasy było to na prawdę coś - porównanie cenowe do Rooxa wrzucałem w którymś wątku) z jakimś fajnym mostkiem cr-mo....
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#27
Kiera jest Zoom z oryginału , myślałem o jej zmianie pod kątem wymiany fajki żeby komplet był.Fajke chciałbym jakąś z epoki ale nic ciekawego nie ma a szukam już dość długo.
Lodzermensch

#28
napisz maila do sklepu BUGASPORT w Gdańsku czy maja jakiś kolorowe kiery, z tego co wiem cos tam jeszcze jest - kolorowe obręcze VUELTA, kierownice ZOOMA no i "podobno" ze 2 opony zielonych michelinów

#29
Najprotsza metoda to kupić cały jakiś rower, za jak najniższą cene ze szpejami do wykorzystania, czasem okazje siezdarzają.
Ale nic nie roznie na krzaku i nie czeka na Ciebie.

Masz staramaszynke a chcesz wsadzić szpeja o 20 lat młodsze, jesli juz to wszystko.

Ja czekam na kierownice cr-mo już hehe pare latek, ZOOMA , jeszcze nie spotkałem, mostek mam ale 140 troche długi, jeszcze sztyca i komplet.

Cierpliwość jest nagradzana, można tez kupić rower z kimś na spółe i rozebrać na części, ja potrzebuje ciekawej ramy OLD aby zapodać do niej haki pod tarcze, reszta szpejów mnie nie interesuje.
www.velotech.pl
cron