Everest Climber

#1
Oto bikecheck mojego "nowego" sprzętu, na rower trafiłem na pewnym zagranicznym portalu ogłoszeniowym za całe 250 zł :-D

Rama: Everest Climber alu 7005
Widelec: Everest stal
Stery: AheadSet
Kierownica: Tranz X
Mostek: Tranz X
Hamulce: Magura HS11
Korby: CPI 2 ???
Manetki: ???
Przerzutka przód: Shimano STX RC FD-MC36
Przerzutka tył: Shimano Deore LX RD-M567
Opony: Jakieś tam Kendy

Koło przód:
Piasta: Keyin
Obręcz: Alexrims X101
Szprychy: ??

Koło tył:
Piasta: Formula
Obręcz: Alexrims Ace-18
Kaseta/Wolnobieg: ??
Szprychy: ??

Zdjęcia:

http://imgur.com/a/5juB0

Rower jest usyfiony i przyrdzewiały w niektórych miejscach, niestety nie mam tutaj warunków by go rozkręcić, po przyjeździe do Polski, zostanie rozebrany do ostatniej śrubki i złożony ładnie, Koła są raczej nieoryginalne, hamulec przód nie działa ale będzie musiał poczekać do przyjazdu.
Wie ktoś coś na temat firmy/roweru? Wszystko na jego temat mi się przyda więc chętnie wysłucham co macie do powiedzenia na jego temat :-)

#2
Rowerek trochę pozmieniany ale mi się podoba z tymi nowymi kołami to masz chociaż pewność że ci się nie rozlecą poza tym jest magurka a dla mnie to już coś jak jest problem z magura to chętnie pomogę. Korba aż się prosi o polerkę na błysk.

#3
Korba na 99% ma srebrną anodę więc raczej nie wyjdzie akcja z polerką, a zdejmować anody nie ma sensu, z magurą dam sobie radę, koła mi się nie podobają, myślę kupić jakieś fajne obręcze klasyczne, i piasty jakieś na łożyskach maszynowych bezobsługowe, trochę też nie odpowiada mi widelec z takich cienkich stalowych rurek, w porównaniu do rur ramy, co myślicie o jakimś judy sl? czy jakimś innym amortyzatorze z epoki? Z którego roku może być ten rower? W domu jeszcze czeka na mnie nowy retro liczniczek :D http://www.bikepro.com/products/compute ... mity_2.jpg

#4
Judy sl jest fajne ale to elastomerowiec wiec znalezienie dobrego nie bedzie latwe, licz sie z tym ze bedzie mógł wyglądać jak nówka a elastomery rozsypią ci sie w pył przy wyjęciu.

#7
Co to za model manetek? Dzięki za linka o judy, to w takim razie jaki amortyzator polecacie, żeby się zgrywał z rowerem? Wie ktoś coś na temat tej firmy z której jest rama?

#8
Szukaj na spodzie manetek oznaczeń w stylu st-mxxx albo st-ctxx. O ramie szukaj w google ,retrobike.uk ,mtbr.com poza tym to jak wynika ze zdjec to linki w szczegolnosci od tylnej przerzutki do wymiany no i szukaj nowych zebatek do korby bo twoje sa w stanie agonalnym. Amortyzator to wlasciwie byle co byleby sie zgadzalo rocznikowo skok max 63mm kolor ciemny od razu mowie ze kolorystycznie seria xc od marcoka i rs mag 21 odpada mi sie widzi rs indy c bo jest czarny i geo podpasuje pod rame tylko ze moze byc za mlody (1998).

#9
Oznaczenia znalazłem jak go trochę czyściłem, jeśli chodzi o tą firmę to internet milczy, linki to wiadomo ze idą do zmiany, zębatki spróbuje dorwać w Polsce a jak nie to na zamówienie trzeba będzie zrobić, co do amortyzatora to się jeszcze zastanowię, ale raczej coś trzeba będzie załatwić.

#10
Zebatki to allegro dostaniesz prawie od reki tylko bcd zmierz albo mozesz kupic korbe na zebatki.
Jak chcesz nowe i drogie przy okazji to TA SPIECIALITIES szukaj.

#11
Tak wiem jak dobrać zębatki, to że mam 6 postów czy ileś nie znaczy, że nie umiem sobie poradzić z odkręceniem śruby, jeśli rynek wtórny nie będzie miał takich zębatek to na fejsbuku jest człowiek który wykonuje dowolne zębatki cnc, więc nie jest to jakimś wielkim problemem.

#12
Możesz mi napisać na pw co to za magik? Ilośc twoich postów oczywiście nie ma tu znaczenia choć tutaj to uznaje się że osoby powyżej 30 (nie takie 19 letnie szczyle jak my) z minimum 1000 postów maja coś do powiedzenia przynajmniej tak mi się zdaje a na forum jestem od czasu kiedy umiem przy rowerze zrobić wszystko.
cron