#241
Czy to TEN damper o którym myślę z tego portalu giełdowego?

;-)
klein attitude race 95', stevens 7.1.2.comp, stevens 4.1.2.sport, novara XT 92' cr-mo, kona kula 94', cannondale super v 700, specialized stumpjumper fs 94...gt ricochet, schwinn traveller..

#243
Bardzo się cieszę widząc takie rozwiązanie.
Walczę cały czas z Juchemem i damper jest jednym z elementów nie dających mi spokoju.

Dwa pytania:
- Jak się ma w praktyce połączenie innych charakterystyk przedniego i tylnego zawieszenia (olej sprężyna z przodu, olej-powietrze tył) ?
- Czy jest lepiej czy gorzej w takim połączeniu? Czy warto w to w chodzić?
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#244
popatrz sobioe na rowery fule jak są i były poskładane bo wg mnie nie ma to żadnego znaczenia , większosć damperów tył była powietrzna a z przodu dawali sprężyny w oleju typu RS czy Manitou itd

Charakterystyke pracy ustawia sie ....ustawieniami amorków
www.velotech.pl

#245
jak złoże i zrobie pare km to Ci napisze :D ale obawiam sie jednak że bedzie rozstrojone, lepiej byłoby powietrze - powietrze, niż sprezyna powietrze, jak sie ogarne to porobie fotki całości i opisze wrażenia, na razie czeka mnie wizyta u tokarza z mocowaniem tego Foxa 8-)

był jakiś bomber powietrzny ze skokiem 100-110mm ? :->

#246
Piotr pisze:Charakterystyke pracy ustawia sie ....ustawieniami amorków
niestety ten Fox "regulacjami" nie rozpieszcza, ale nie bede narzekał póki nie sprawdzę, może będzie dobrze jaki Piotr The Almighty pisze :mrgreen:

#248
X -FLY 2001 ,100mm ,ma 2 pozytywne komory -i chodzi to bardzo płynnie (praktycznie jak sprężyna) ,więc zostałbym jednak przy pomarańczowej zetce

Wcześniej z lat 98-00 .. nie mam pojęcia? Od biedy pewnie można okaleczyć pomarańczową z1kę i tylko zmienić jej korki ,tak żeby miały asystę powietrzną i wywalić z niej przynajmniej jedną sprężynę ..

#249
No i jak Cardamonie.
Udało się w końcu pojeździć? Pochwalisz się czy to działa?
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#250
niestety nie, dziś pobujałem się do biura ale na sprężynach nadal, szukam ogarniętego tokarza-frezera bo mój sie gdziesz przeniósł i straciłem kontakt, dam znać jak tylko zamontuje :-)

#251
cardamon pisze:niestety nie, dziś pobujałem się do biura ale na sprężynach nadal, szukam ogarniętego tokarza-frezera bo mój sie gdziesz przeniósł i straciłem kontakt, dam znać jak tylko zamontuje :-)
Mam ogarniętego tokarza/frezera. W razie czego to PM.
89' Juchem Alu Pro 128
90' Juchem Alu Pro 128
98' Juchem Serie Zwo
00' Univega RAM 990

#252
Obrazek


Obrazek


stwierdziłem że nie będe modyfikował samych piwotów w foxie tylko zmodyfikuje mocowanie, zresztą mój fox ma gwint znacznie niżej od tego ze zdjęcia i piwoty zupełnie nie trafiają w to owalne mocowanie :->

EDIT
tu dobrze widać, niektóre foxy mają grint na górze i pasują od razu a ten mój (jak ten trzymany w ręce na zdjęciu) niestety potrzebuje więcej uwagi :-/

Obrazek

#253
sensownie
i co dalej - na frezarkę?

(teoretyczna rozkmina - gdyby odwrócić do góry nogami cały link zawieszenia to obniżyłby się punkt mocowania dampera. Tylko czy zawieszenie będzie prawidłowo pracowało?)

#254
tak, na CNC mi to zrobią, własnie czekam na wycenę z trzech miejsc
Cinek pisze:(teoretyczna rozkmina - gdyby odwrócić do góry nogami cały link zawieszenia to obniżyłby się punkt mocowania dampera. Tylko czy zawieszenie będzie prawidłowo pracowało?)
bardzo fajnie kombinujesz 8-) tyle, że i tak musiałbym przerobić obejmę i piwoty + tą jajowatą wkładkę

#256
w chwili obecnej na zbyt miekkiej spreżynie pedałując na stojąco buja, jest 700lbs a powinno być 800lbs wg. mnie, wycieczki 40km to wyzwanie dla mnie ;-) idzie jak czołg :lol: myśle że z foxem troche sie to wszystko uspokoi, przy hamowanu oczywiście wszystko sie usztywnia a dramatu nie ma, ogólnie bardzo ładnie pracuje i wybiera nierówności, pare ciągów schodów zaliczyłem po różnych stacjach SKM i przemiło wspominam 8-) dziś jade na fajnego singla w Sopocie i na Smolną, Ty już zdrowy jestes ?

s

#257
Dopiero tydzień bez gipsu rehabilituje się mazurskim powietrzem bo na razie stopa jak nie moja haha Dzisiaj na spokojnie 15 km , po obiadku z 30 dołożę i myślę , że w czerwcu wracam do trójmiasta z nową flotą :)
cron