#121
Gratulacje!!! :-)
A dlaczego akurat musiał być czarny LX przy tym rowerku? Nie chciałeś XT? Pewno szybciej byś trafił 560-kę.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#123
na srebrnej ramie dobrze tez szarak wyglada, generalnie musi byc kontrast, na srebrnym czarne, na czarnym srebrne, inaczej ginie i nie widac wcale osprzetu

#125
YvesMoi pisze:skąd taki wózek w LX'e?
no wlasnie :?: :?: :?: tez jestem ciekawy .....z tym wozkiem zupelnie inny wyglad :shock: PIEKNA
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#128
Tak jak mówiłem wcześniej, najmocniejszy tandem w Polsce :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#130
w centrum kierownicy zbyt czerwono i niejednolicie tam by sie przydał żolty Kore na jedną śrube ;-) 8-)

te stery FSA żołte wałki/wałku za 20,50zł to Ty ostatnio wygrałes ? tez by tu pasowały :-)

#133
nie nie wziąłem żadnych FSA, a za taką kasę to szkoda...
co do mostka - możliwa jest zmiana ale musi być sztywny, jak na mnie w miarę krótki (tu jest chyba 100 albo 110) i na 2 śruby z przodu (absolutnie nie będę szarpać się z przepychaniem ciasnych klamek Formuli przez 60cm kierę w te i we wte z własnej woli! :mrgreen: )
A ten Ikarus to przegubowy? bo jak tak to nie bardzo - ten mój się nie składa tak chętnie w zakrętach (ale też i nie zachodzi ;-))
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#134
No fakt, 280 będzie jak podepniesz jeszcze przyczepkę. To byłaby moc!
A tak to jest 260tka ;-)
Naprawdę nie zachodzi na zakrętach? Nie wiem jak w Kraku, ale w Bydzi myślący inaczej Zarząd Dróg projektuje ścieżki rowerowe tak, że czasem zwykłym rowerem trudno się wyrobić :-)
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#135
Jako ciekawostka
Dzięki pomocy Rygy'ego pokusiłem się o porównanie tandemowych ram Scotta - katalogowo dostępnego w 92r modelu o nazwie po prostu Tandem na rurach cr-mo, z moim Pro Only

Prawdopodobnie w obu przypadkach dostępny był tylko jeden rozmiar - katalog 92 określa go jako 20/18" (chociaż Pro Only bardziej zdefiniowałbym jako 19,5 / 17,5")

Zgodnie z przypuszczeniami okazało się że Pro Only zasadniczo powiela geometrię poprzednika Widoczną różnicą jest nieco niższe puszczenie rury skośnej, podstawowe rury w zasadzie pokrywają się Oczywiście nie można powiedzieć aby była to metoda naukowa, zwłaszcza że na pewno drobne różnice są i wynikają z ustawienia obu rowerów podczas robienia zdjęć Myślę jednak że można zalożyć że geometria została zachowana

W tym kontekście warto zwrócić uwagę na różnicę w położeniu osi przedniego koła - wygląda na to że Pro Only mimo wszystko zachowuje geo pod sztywny wideł, dlatego z Judy 63mm prowadzi się go zauważalnie lepiej niż z Judy DH 80mm
W tej sytuacji rozważam obniżenie Judysi do 50mm celem sprawdzenia lub wręcz wsadzenie sztywniaka na próbę

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#136
Ekscytacja! na niemieckim Ebayu znalazłem drugi egzemplarz Pro Only!

http://www.ebay.de/itm/SCOTT-MTB-Tandem ... 1e8351a029

Sądząc po przedstawionej specyfikacji osprzętowo mój był w dużej mierze oryginalny - piasty XT, rd XT, korby LX fd XTR, 2x AT-2
Jak widać tylna tarczówka była dołożona - w ramie z aukcji nie widze przelotek pancerza Potwierdza się tez teoria spiskowa o sztywnym widelcu z poprzedniego posta :-)

foto z aukcji ebay.de
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA
Załączniki
po5.JPG
po6.JPG

#142
przerabane :-| ...wszystko trzeba liczyc x 2 :-?
a na koniec .......... miejsca tez zajmuje x 2 ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#144
Dobrze to wygląda ;-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900