Olsztyn pod Częstochową

#1
Na 3 czerwca w niedzielę planujemy małą jazdę po podczęstochowskich szlakach Jury.
Na razie zapisani są:
- ja
- Skolioza
- Marcin74

Wszystkich chętnych zapraszamy - szczególnie p. Jarosława Górskiego z Częstochowy.

Godzina spotkania do ustalenia, ale pewnie wcześniej niż 10.00 nie przejdzie z uwagi na konieczność dojazdu z dalekich miejsc Polski.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#3
Kurde szkoda że nie za tydzień ;/ Skolioza trasy zna pewnie na pamięć więc nie wiem czy doradzę coś ciekawego, na pewno przejazd czerwonym pieszym przez Góry Sokole jest fajny i można się zmęczyć nawet, Zieloną Górę też warto zobaczyć i jest w niej fajna jaskinia, góry Towarne i tam też jaskinie fajne, kamieniołomy też blisko Olsztyna a dalej to chyba okolice Złotego Potoku dopiero ciekawe albo przełom Warty na północ? Mirów i Bobolice też w zasięgu ale to na inną wyprawę chyba. W Zaborzu może zalew będzie otwarty, tam jest fajna woda czysta jakby ciepło było, też niedaleko. To tak na szybko co mi do głowy przychodzi ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#4
No właśnie, szkoda że nie za tydzień. Plan mi sie podoba bo blisko mnie, ale ta cholerna praca. A od 5 czerwca mam wolny cały tydzień :-(
/// 4x Specialized /// ;)

#6
Hm, to tym bardziej mi szkoda, że mam egzamin w poniedziałek, bo chętnie bym was poprowadził ;/ Chociaż w sumie gdybym się pouczył jutro i w sobotę... Przemyślę, jak mi się nie uda to napiszę wszystko co wiem o okolicach ;] Na cały dzień planujecie? Bez noclegu rozumiem?

Co do przełomu Warty to miałem na myśli okolice między Mstowem a Częstochową, ale jakby mądrze trasę poprowadzić to jest do zrobienia wszystko ;] Lubicie po jaskiniach łazić? Od razu mówię że tu są zwykle ciasne i troszkę brudzą ;D

#8
zabieram tez Himayera
jesli Focker jedzie wlasnym samochodem to ja mam dodatkowe miejsce dla kogos chetnego z okolic Lodzi
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#9
Już Ty się elziomallo o znajomość terenów nie martw. Nie pogubimy się ;)

Ja niestety nikogo zabrać nie mogę, bo w rodzinne tereny na cały weekend jadę. No chyba, że kogoś z okolic Pajęczna mam zabrać.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
podobno ma lac
:cry: :cry: :cry:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Z cukru jesteś? ;-)
Jako że nie ma chętnych z Krk nastawiam się na jutrzejszą podróż pociągiem wspomnianym wyżej (liczę że max na południe dotrę do Olsztyna)
Focker potwierdził także że będzie
Himayer, Marcin - liczę że także dotrzecie
Być może przelotem uda się spotkać Jarka Górskiego (Jarku bardzo na to liczę! ;-)), może Elziomallo wpadnie?

Dla pewności chodzi o Olsztyn koło Częstochowy ;-)
http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... e&t=m&z=15
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#13
skolioza pisze: Z cukru jesteś? ;-)
nie nawidze jazdy w deszczu :-(
zwlaszcza ,ze to bedzie retro bike :cry: :cry:

a tak na powaznie o ktorej dokladnie mamy zjawic sie przy zamku ??
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#15
Jura to piachy, nie ma tragedii w deszczu ;]

Kicha niestety, nie dam rady przyjechać. Kolega Jarosław z tego co z nim rozmawiałem też nie może. Szkoda, będzie trzeba to nadrobić kiedyś ;]

Jeśli będziecie jechać od Częstochowy, to trasę przez Zieloną Górę i Góry Towarne polecam no i wszystko o czym wyżej pisałem. Na zamek spokojnie można od boku wjechać i tak najlepiej bo przy bramie często za wejście kasują. Jak macie cały dzień to spokojnie można o Złoty Potok zahaczyć, tam brama twardowskiego źródełka i pstrąga dobrego można zjeść, chociaż kiepsko się po rybie jeździ ;D
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#16
Wypad moim zdaniem się udał - zaliczyliśmy i zamek i fajne zjazdy i ciekawe szutrówki a ładnych widoków przeplatanych rowerowymi dysputami było pod dostatkiem
Dzięki za wspólną jazdę, miło było się spotkać ze starymi znajomymi i poznać nowych forumowiczów!

A wieczorkiem załaduję moje fotki, mam nadzieję że pozostali fotografowie także swoimi się pochwalą:-D
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#17
skolioza pisze:Wypad moim zdaniem się udał
tylko tyle ?
bylo zajefajnie
towarzystwo ,pogoda ,traski....zwlaszcza te w dol :roll:
a wszystko zaczelo sie niezbyt szczesliwie...cssssssssssssss
wielkie dzieki !!!!
za rok melduje sie w tym samym miejscu :->
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#21
Ładne tereny do jazdy tam macie :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#24
Super, że mnie na mtb wzięło dopiero jak z Częstochowy wyjechałem do sobie w brodę pluję ;D Chociaż wszystkie te szlaki śmigałem ongiś trekkingiem, bolały rączki ale fajnie było. Cieszę się że pogoda dopisała ;]
Allegro, Alpinestars, Breezer, Corratec, Kuwahara, Rocky Mountain.

Obrazek

#27
bylo tego cos okolo 50 km
i choc wydaje sie ,ze to niewiele ...to jazda na peugeocie po 15 latach przerwy dala mi pozadnie w kosc,a dokladnie w plecy :lol:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#28
Trasa była taka:
Start w Olsztynie, podjazd pod zamek połączony z omijaniem bramek na wjeździe, zjazd z Góry Zamkowej i podjazd poza szlakiem pod Górę Lipówki. Stamtąd zjazd i podjazd pod Górę Biakło (skałka Okręt) i zjazd czarnym szlakiem w Góry Sokole. Wjazd czerwonym pieszym na Górę Pustelnię, potem zielonym pieszym okrężną drogą do Zrębic, ze Zrębic czerwonym rowerowym pod Strażnicę Suliszowicką, potem Ostrężnik, Złoty Potok i czerwonym szlakiem orlich gniazd do Olsztyna - gdzie zrobiliśmy jeszcze rundkę po skałkach.

Złoty Potok:
Obrazek

Zjazd z Góry Zamkowej:
Obrazek
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .