#3
kaczko pisze:Fajne modele w szafeczce :)
A części - jak to części. Przyjemna kolekcja, ale te brzydkie kaczątka (wideł suntoura, nowoczesna rd105 itp) to mógłbyś gdzieś obok położyć ;-)
Nie wiesz że to najwyższy model Suntoura z bodajże 1999/2000 roku.
Super lekki jak na ówczesne czasy.
To nie była lipa bo kosztował 1000 zł wtedy więc nie mało - konstrukcja elastomerowa porządnie wykonana z dobrych materiałów.
Wiem że Suntour kojarzy ci się z gównem pokroju XCR ale to nie to samo :-D
Tam jest tylna przerzutka szosowa też Suntour i jakością wykonania na poziomie Dura Ace - zero luzów ładne wykończenie super mocne sprężyny.
A na półce są nowsze rzeczy niż tylko ta 105 - mostek Sunline'a z tego roku :-D

#7
kaczko pisze:Wiem, że suntour robił osprzęt warty uwagi.
Co do amorasa jednak skojarzenia z nowymi ich wybrykami wygrały ;-) Zwracam honor.
To jest bodajże MG ULR :mrgreen:
Wywaliłem z niego elastomer bo się rozleciał - zastąpiłem miękkimi sprężynami.
Nie ma wcale tłumienia ale wybiera najdrobniejsze dziurki - działa TOTALNIE :-D , gorzej jak prędkość i dziury są większe.
Na razie stoi na półce.

#9
Nie wiesz że to najwyższy model Suntoura z bodajże 1999/2000 roku.
Super lekki jak na ówczesne czasy.
To nie była lipa bo kosztował 1000 zł wtedy więc nie mało - konstrukcja elastomerowa porządnie wykonana z dobrych materiałów.
Wiem że Suntour kojarzy ci się z gównem pokroju XCR ale to nie to samo :-D
Bajkopisartwo panie. Bajkopisartwo.
Ne jest to Suntour MG ULR, Tylko MG UL z 1999r.
ULR pojawił się dopiero w 2001 i miał tłumienie lejowe. Opis tu:
http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?p=71992
Superlekki - niezły żart. Katalogowo ważył 1,55kg. I nie byłoby tak źle gdyby nie to, że to masa bez rury sterowej :D Realnie ważył pod 1800gram - sam go ważyłem u Corrada i przecierałem oczy ze zdumienia. To już jest wynik żenujący jak na amor bez tłumika, krztyny oleju, z alu górnymi goleniami i alu rurą sterową. Wyjmij z Judy Sl tłumik to zejdzie do 1100gram. Tu jest masa Bombera.
Już nie wspomnę o tym, że w 1999r nawet budżetowy RS Jett miał tłumienie olejowe - a tutaj tylko spreżyna i elastomer.
Może źle nie wyglądał, ale kupców na to nie było, bo za taką kasę można było zanabyć coś znacznie, znacznie lepszego. Suntour to zrozumiał i rok później pojawił się MG ULR z tłumieniem olejowym. Kupców też wielu nie było, bo toto bez kąpieli olejowej ważyło prawie 2kg. Fakt - wykonany super, ale technologicznie (pod względem wagi) lata świetlne za choćby RS.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#10
Możliwe - aż tak się nie zagłębiałem - teraz waży więcej bo ma same sprężyny :-D
Dostałem go i tak za darmo bo miał iść do śmietnika i stwierdziłem że szkoda dziadka - zabrałem rozebrał :mrgreen: em i zarzeźbiłem
Był u mojej kobieciny w Corratec'u i świetnie się spisywał.
Mój kolega ma MG ULR i wyglądają w zasadzie identycznie - tym się sugerowałem.
To co jest na półce jest dekoracją , większość sprawna technicznie ale i tak czekają na lepsze czasy.
Miałem sporo złomu z klasą więc dlatego zrobiłem wystawkę i dołożyłem sprawne części aby było więcej :-)

#11
SR Suntour klepiący pod koniec lat 90. tanie widły ma się do klasycznej marki Suntour jak pięść do nosa. To dwa odrębne podmioty i nie ma mowy o kontynuacji tradycji prawdziwego Suntoura. To tak jakby chwalić siê chińskim Junakiem :->
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

#13
Piotr pisze:no to juz wiem kto usilnie sprzedaje na allegro rame z pęknięciem na haku
Nooo :P Univegę też wystawiłem i jakiś debil wygrał aukcję potem się rozmyślił ... dawno nikt mnie tak nie podku...!
Był na tyle bezczelny że kiedyś w 2010 coś ode mnie kupił - wystawiłem mu pozytywa i nawet nie raczył się zrewanżować - wyjątkowa menda! :evil: :!:
W sumie to i dobrze bo szkoda było by takiemu matołowi za te pieniądze oddać :mrgreen:
A tamtą ramę wystawiam bo przecież nie wywalę do śmietnika takiego rodzynka!
Inne części też wystawiałem to by chcieli wszystko za darmo. :-?
cron