Nie taki znowu mały ptaszek - Raleigh Technium Peak

#1
Technium to nazwa procesu technologicznego wynalezionego w 1986 roku przez firmę spod znaku czapli.
Główne rurki produkcji Eastona z amelinium ;-) były łączone na mufach ze stalową resztą konstrukcji.
Moja rama pochodzi prawdopodobnie z 1992 roku. Na fotkach pierwsze przymiarki, nie mam jeszcze kompletnej wizji roweru.
RD pójdzie z dłuższym wózkiem (ciągle szukam ładnej) do fotek założyłem z krótkim.
Koła zdjęte niegdyś z mojego Marina, pasują tu, może i zostaną - Marin śmiga obecnie na Wolberach z DX i też mu dobrze.

Więcej w galerii

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony 2014-12-29, 15:23 przez veng, łącznie zmieniany 2 razy.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93
Załączniki
ral_wint.jpg
aktualny wygląd
r.jpg

#7
Fajny klasyk! Czyli składasz go od podstaw?
Co do wizji na ten rower to jakoś specjalnie nie ma co kombinować bo jest dobrze.
Jeżeli masz na stanie czarne rogi Onzy to zrobiłbym przymiarkę bo mogłoby to fajnie kontrastować z widelcem.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#10
Skeevo pisze:Fajny klasyk! Czyli składasz go od podstaw?
Co do wizji na ten rower to jakoś specjalnie nie ma co kombinować bo jest dobrze.
Jeżeli masz na stanie czarne rogi Onzy to zrobiłbym przymiarkę bo mogłoby to fajnie kontrastować z widelcem.
Tak jest ! to najbardziej zresztą lubię.
Czarnej Onzy niestety nie mam, początkowo celowałem w purpury + czarny, ale stwierdziłem, że za bardzo jak kobieta-ninja wyjdzie i puściłem tylko delikatne czerwone akcenty :D
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#11
veng pisze: dzięki, a rogi na szczęście zakupiłem zanim Jasiowi włączyło się "Scrooge mode" ;-)
kiedyś puszczał nawet po 25 zeta, ale tylko zielone, czerwone kupiłem u niego za 50
no ja sie załapałem na 2 komplety zielonych a potem już była czerwono-zielono-niebieska drożyzna :roll:

#16
BDB się prezentuje. Gratulacje! :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#18
skolioza pisze:jeździ bestia!
Okazjonalnie, miałem problem z lewą manetką, w końcu się rozsypała w drzazgi, chwilę zeszło zanim zdobyłem zamiennik. Fotki sprzed białego chrztu.
Skeevo pisze:BDB się prezentuje. Gratulacje! :-)
Dzięki. Z moich maszyn na konkurs w tym roku idzie głosem forumowicza Panas, który kupiłem w całości i przy którym nic nie zdążyłem zrobić, a rower, do którego zbierałem szpeja i składałem od samej ramy przeszedł niezauważony, traf chciał. Pal licho konkurs (sam nie zgłaszam swoich maszyn dla zasady, że musi się podobać przynajmniej jednej osobie prócz mnie) ale IMHO fajny jest może kto nie widział wtedy to teraz zobaczy.
Szkoda że światło znowu marne.
hit00r pisze:Rollsik taki jak mój tylko że ten widać że więcej stał jak jeździł :->
Fakt, ale rama zasłużyła na takie w dobrym stanie, jeszcze pośmiga, wszystko przed nią.
Bardzo specyficznie się jeździ na BIGFORKu i tej ramie.
Marin PM '92, AE Concorde '96, Raleigh Technium Peak '92, Alpinestars Cro-mega DX '91, Cycle Wolf Tucano, Panasonic MC-7500 '89, Wheeler Team 9900 '93

#19
mialem oryginal;nego techniuma zielonkowy marmurek, w 18 " był za mały niestety i poszedł do komisu w Bikershopie pare ładnych lat temu , w sumie szkoda , wszystko było w nim cacy , ale podniety strasznej nie było.. Kona bije go na łopatki
www.velotech.pl

#20
veng pisze:Z moich maszyn na konkurs w tym roku idzie głosem forumowicza Panas, który kupiłem w całości i przy którym nic nie zdążyłem zrobić, a rower, do którego zbierałem szpeja i składałem od samej ramy przeszedł niezauważony, traf chciał. Pal licho konkurs (sam nie zgłaszam swoich maszyn dla zasady, że musi się podobać przynajmniej jednej osobie prócz mnie) ale IMHO fajny jest może kto nie widział wtedy to teraz zobaczy.
Szkoda że światło znowu marne.
Nie ma czym się przejmować... jak nie w tym roku to w następnym.. Tym bardziej, że rower cały czas się zmienia i pewno jeszcze nie jest zrobiony zgodnie z oczekiwaniami.
Moja Kona została zgłoszona mimo tego że w moich oczach jeszcze jest nie skończona. Graty nie leżą niestety w zasięgu ręki a i mało nie kosztują jak już się coś ładnego trafi więc i czasu potrzeba.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900