specialized stumpjumper ('94) '95?

#1
siemka
Po krótce -framset ze sterami ,mostkiem ,kierą wymieniłem z kumplem na mojego zimowego woła roboczego scotta windriver '93. Założyłem na szybko wszystkie częsci ,które luzem się mi pałętają po mieszkaniu.Nie zakładam ,że będzie to konfiguracja oryginalna ,ale częsci będą z epoki(93-96). Brakuje mi przedniego koła (celuje w jakiegoś xt/xtr parallax, na jakiś starych obręczach typu mavic 231 ,araya czy coś w ten deseń) ,do tego opon -być moze niebieskie miśki albo jakies ritcheye, ew.irc'e. Rowerek ma robić jako moja wyścigówka i czymś czym się mogę zając przez zimę.

cóż jeszcze -napisze co mam:

rama:spec stumpjumper -tange prestige
widelec: spec stumpjumper tange prestige
stery: dia compe a-head
mostek/kiera: specialized
rogi: onza
manetki: sachs power grip extreme 3x8 (w opcji mam zółte nówki)
klamki: alivio ;/ -rozważam zamontowanie m900
hamulce: p xt 732? /t xt u-brake
przerzutki: p xt 735 /t xtr m900
piasty:tył hugi union (pre dt) ,przód ??
suport: - (szukam un71/72)
korba: m900 (sg-x 38/48 lub 36/46 poszukiwane)
kaseta: m900 12-32
sztyca: roox s4
siodło: coś ala flite ti (jest wytarty nadruk kona)
zaciski: salsa ti

Uwagi:
Jak juz wspominałem szukam odpowiedniego suportu. Dyskusyjna jest też kwestia zastosowanych klamek i manetek -sachsy są bodaj z 97/98 roku ,ale są lekkie i precyzyjne -i może do tego jakieś fajne klamki pod canti -lub klamkomanetki m900 (klamki są świetne ,ale przyznam ,że nieco odrzuca mnie mułowatość manetek). Pozostaje też kwestia obręczy -niestety nie mam nic ciekawego obecnie(może ma ktoś coś>?) i zastosowanych opon -szukam czegoś z epoki ,w miare lekkiego i uniwersalnego w rozmiarówce między 1.8-2.1). Pedałka albo jakieś stare aluminiowe klasyki + koszyk(jestem przyzwyczajony do koszyków) ,albo stere time attack (mam zółte i szare -w sumie zółte gripy i pedałka +może zółte siodło mogą fajnie zagrac) .

No i to by było na tyle . dołączam fotki

Obrazek
[

Obrazek

#2
Super!
Jeśli zatem pozwolisz....
Klameczki M900 działają super, do tego stopnia że ja jeżdżę z odkręconymi manetkami przy Thumbsach Fakt faktem manetki M900 są wolniejsze od wersji M950, ale na czystych pancerzach i linkach nigdy na działanie nie narzekałem (chodziły z RD M910)
Niestety klamki canti solo to problem, jeśli się jest przyzwyczajonym do SLR Plusa - to rozwiązanie było tylko w klamkomanetkach (okres w którym je stosowano to niestety epoka totalnej integracji Shimano gdzie samych klamek nie było), a wcześniejsze klamki z wyższych grup, jakie były przy Thumbach są zwyczajnie słabe...
Pewną alternatywą w tej kwestii jest pogrzebanie w Suntour/Dia Compe - używałem kiedyś i działało fajnie :)

Przednia piasta XTR '95 (ostatnia srebrna, ale już parralax) - szkoda że wcześniej nie było tematu.... Widziałem ostatnio za 50zł i nikt się o nią nie bił Piasta XT 737/9 Parralax pojawia się na Allegro co jakiś czas - funkiel nowa za 40 kilka zł i to ze sklepu ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
;) ramka być moze znajoma ,bo wymieniłem się nią właśnie w krk
co do niebieskich miśków -wynika to z mojego roztrzepania .. wiem ,że teraz zarzucę ciężkim klimatem -miałem na myśli seledynowe ,czyli w sumie w naszej nomenklaturze zielone

białe boki -jassne .mam całą zimę ,żeby coś takiego upolować.

co do tego xtr za 55 zł .. szkoda .. cóz ,nie pali mi się z tym projektem ,przyzwyczaiłem sie do polowania przez ponad rok ,wiec prędzej czy później sie uda :)
ale rozważam również owego stx'a z allegro -swoją drogą dzięki za link

przy okazji .. czym się różni taki pierwszy xtr parallax od stx'a rc -mam na mysli przednie piasty ? poza tym ,że w prakryce xtr jest ładniej wykonczony i dodaje +10 do lansu ?

suntour/diacompe -również brałem to pod uwagę ,tyle że na allegro nic takiego ani nie ma ani nie było..
a innych "dojść" chwilowo przynajmniej niemam

i jeszcze jedno! kiedy wyprodukowano pierwsze time'y attacki ? raczej 2ga połowa lat 90tych ,ale googlowałem za tym i po pół godzinie sie poddałem
mam na myśli właśnie klasyczny żółty model z nadrukiem "mtb" na korpusie
ktoś wie ?

#6
Suntour/Dia Compe w PL to faktycznie kłopot... ja szukając czegoś o podobnej trudności w zdobyciu przeglądam niemiecki eBay - czasem owszem sprzedawcy liczą sobie chore ceny wysyłek, ale są i tacy którzy taryfikują stricte wg cennika Deutsche Post Wtedy nie wychodzi to tragicznie...

Co do piast - nie pamiętam dokładnie.... na pewno w wyższych modelach XT/XTR na konusach i bieżniach była stosowana jakaś powłoka utwardzająca (borazon, borozon - jakoś tak....), poza tym pewnie waga, uszczelnienie No i te +10 do lansu ;-) :P
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
Kolor ten sam, ale środek inny.
Bieżnie mogą być te same - tak w specyfikacji pisza, że utwardzane, ale konusy są innej klasy twardosci, ośka w XTR jest alu - pierwszy w 1995 r modele XTR paralax, oś miała 11 mm grubości w korpusie.
Istniały wersje STX piast do przodu ze wzmocnionymi osiami stalowymi 10 mm, np HB MC 31 CH. HB MC 33 , róznią sie od normalnych wersji zewnetrznie oską - jest ona na kopńcach gładka - obniżenie srednicy, no i konusy mają gwinty wew. 10.
XT i LX takze cos takiegoi miały i dodatkowo złotą opaske na korpusie., w Xt oś była alu podobnie jak XT.

A ramka, zazdroszcze, oglądałem ją przymioerzałem, ale była o rozmiar za duża, ale jest to super model i jak to mówią "rarytasik ".

Po mojemu ładnie by wyszła na kompletnym LX , bo czarne komponenty pasuja do czerwieni, choć starsze XT niezgorsze.
www.velotech.pl

#9
Chciałbym się Was poradzić co myślicie o pewnej kwestii :

Mam okazje wreszcie finalizować kółka do speca:
>>piasty są już wybranie i niezmienne przód -hope ti mini ,tył hugi union

Zastanawiam się jakie obręcze wybrać ,mam do wyboru 2 komplety - srebrne mavic 231 ,albo czarne 517.
W gruncie rzeczy obręcze zbliżone specyfiką. Sam jeszcze sie nie zdecydowałem ,więc czekam na wasze opinie. Przy okazji alu nyple będą nietatkowne w retrobajku?

#11
obecna ale nie ostateczna konfiguracja:
Obrazek

Obrazek

Obrazek





Zmiany to :
klamkomanetki m900
kółko przednie sh732/mav231/dt
pedałka time atac
hample lx/shogun
booster shogun
siodełko udało mi się zidentyfikować jako kona race light ti

zdaje się ,że chwilowo to tyle

#13
zgadzam się w pełni !
chociaż z tyłu jest oponka 1.9 cieniutka i raczej cieniej nie będzie
takie panaracery 1.8 pamiętam były ..
z przodu 2,25 wtb jest kapitalne ,ale to dlatego ,że to był mój jedyny w tym sezonie rower do jazdy po górach
więc minimum komfortu mi się należało
jeśli cokolwiek się zmieni w tej materii ,a mam nadzieje ,że się zmieni -to faktycznie coś pokroju 1,9 przód/tył będzie bardzo na miejscu
cron