#2
Rzeczywiście rzadkość. Wymienić tylko tylną przerzutkę+ siedzenie i chyba byłby dokładnie jak oryginał. Rewelacja :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#3
przerzutka tak, siedzenie oryginalne jest ale....ze względów użytkowych temat raczej nie przejdzie: :-)

sam nie wiem i nie jestem w stanie ustalić rocznika, rower nad to posiada dość ciekawe a zarazem upierdliwe rozwiązania;
- brak suportu! jest oś i łożyska maszynowe wbijane bezpośrednio w ramę!
- stery mniejsze niż 1,5 a większe niż 1 1/8!

podobno był do niego jakiś amortyzator pierwotnie który to uległ uszkodzeniu po tym jak ściągnęło sprzęta z dachu pojazdu w trakcie jazdy...
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 19:37 przez simone, łącznie zmieniany 1 raz.

#6
simone pisze:siedzenie oryginalne jest ale....ze względów użytkowych temat raczej nie przejdzie: :-)
Doskonale wiem o co chodzi ;-) Mam w domu to samo ;-) Szkoda, że rower nie był zgłoszony do rocznego konkursu :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#7
Stery 1 1/4" były dość popularne w pierwszej połowie lat 90-tych. Wynalazek umarł równie szybo i niespodziewanie jak U-brake czy Biopace. Czasem można do nich coś spotkać na allegro, ale skompletowanie całości to już sport dla wytrwałych.

Co do hamulców - w 98 to już nic fajnego nie było na kantach. V-brake weszły przebojem w 1996r wraz z XTR m950, w 1997r nadal elitarne zeszły do XT, a w 1998r. zeszło już nawet do LX/STX RC i pojawiły się wielkie ilości klonów tego rozwiązania. W 1998r. tylko najsłabsze rowery miały kanty - wiem, bo wtedy się śliniłem do katalogów. Co nie zmienia faktu, że przed 1996r. wszystko było na kantach, Magurze (lub ewentualnie U-brake) - nawet najzacniejsze ściganty górskie. A ram aluminiowych było już wtedy całkiem sporo wbrew pozorom.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#8
XT to nawet już w 96 było wraz z xtrem, a w 97 wszedł wspólny model dla LX i STX rc bez równoległoboku.... szybko im poszło wprowadzenie tego cudu A tektro bez równoległoboku to już gdzieś chyba w II połowie 96 widziałem...

ale to nie o Vkach temat
Rower ładny, osprzętowo mieści sie moim zdaniem od roku 90 do 93

pilnuj tylko teraz połowicy żeby go przez przypadek sprzedać nie chciała w niepowołane ręce!
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#11
jakbyś mógł zmierzyć bazę kół, mam nieodparte wrażenie, że blizej jej do przełaju niż mtb :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#12
chrzanek pisze:jakbyś mógł zmierzyć bazę kół, mam nieodparte wrażenie, że blizej jej do przełaju niż mtb :)
nie to klasyczne "maleńkie" MTB, koła oczywiście 26

#13
hmm... wyglada tak, jakby korba mogla haczyc o przednie koło.... poza tym widelec jest strasznie pionowo, jak w obecnych czasach.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#14
chrzanek pisze:hmm... wyglada tak, jakby korba mogla haczyc o przednie koło.... poza tym widelec jest strasznie pionowo, jak w obecnych czasach.
jak wyżej pisałem - miał jakiś amor, który to jak to zwykle bywa dystansował koło względem napędu. teraz jest problem z montażem takowego bo nie mam możliwości nabycia redukcji z 1 1/4 (dziękuję za podpowiedź wymiaru) na 1 1/4 .

#15
zobacz do wątku Garego Fishera Aldka - ma w ramę wbitą redukcję a w nią zwyłe stery, mostek i wideł 1 1/8"
poza tym pojawiają się czasem na aukcjach takie widelce - Corri miał mańka II, jego kolega Marzocchiego xc600 - a to tylko ostatnie kilka miesięcy ;)
w każdym razie - na pewno łatwiej o widelec do sterów z gwintem niż ahead ;-)
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#17
redukcje to gdzieś oryginalne miałem, Aldek nawet zamawiał u mnie.

a propo Cinelli , naogladałem sie kiedyś rowerów tej firmy Matko Boska , topowe Mtb były cudne , no ten tutaj to taki z najbiedniejszych raczej , okrągłe rurki itp.
Moze mam gdzieś katalog , poszukam.
www.velotech.pl

#18
Piotr pisze:redukcje to gdzieś oryginalne miałem, Aldek nawet zamawiał u mnie.

a propo Cinelli , naogladałem sie kiedyś rowerów tej firmy Matko Boska , topowe Mtb były cudne , no ten tutaj to taki z najbiedniejszych raczej , okrągłe rurki itp.
Moze mam gdzieś katalog , poszukam.
och było by super! katalog do wglądu i redukcja do nabycia :-) nad to wybieram się niebawem z kółkami do zaplotu.... a co do "biedoty" - tu raczej się nie zgodzę ! suntor XC + amor na początku 90' raczej nie trącają półką low budżet.
cron