#91
Będzie dobrze, wybrałeś chyba najładniejszą opcję z tym osprzętem, a tutaj masz efekt ramy o podobnej kolorystyce (efekt końcowy na ostatniej stronie), z białymi oponami wygląda rewelacyjnie:

http://www.retrobike.co.uk/forum/viewtopic.php?p=958242

I pomyśleć, że ten rower, który był dla mnie codziennością, ktoś tak pieści...Chociaż mój był na stx-sie, to smaczek kolorów miał ten sam - bordo i stalowe (mniej lub bardziej wypolerowane) dodatki - sztyca , mostek , kierownica. Może Ci to pomoże w podjęciu jakiejś decyzji.

#92
dzisiaj przyszły śrubki i wyszła mi taka o to korba:

Obrazek
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#96
A mówiłem Ci, Chrzanek, że zjadą śruby... ;-) Trochę słusznie ;-) Choć zawsze to lepiej niż malowanie śrub od XTRa farbką do modeli ;-)
Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#97
Eeee.. tamto lepsze było. To trochę jak złoty łańcuch na tle tatuażu, na spoconej klacie...
Takie "umajenie". Nie wiem czemu skojarzyło mi się to też z kolorowymi, plastikowymi owijkami na kierownicę i proporczykami wiszącymi tu i ówdzie w autobusach..(prehistoria).

#99
a tu proszę, korba z założonymi ściągaczami :) Żaden pracownik sklepu rowerowego, a pytałem w trzech, nie był w stanie mi powiedzieć czy nowe ściągacze będą pasowały pod stare śruby do korby na kwadrat. Logika podpowiadała mi, że a i owszem, ale potrzebowałem pewności przed zakupem. Oto dowód:

[center]
Obrazek
[/center]
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#102
mi najbardziej przezzkadza odwrotnie przyklejony napis na prawym ramieniu, to jeszcze dzisiaj zmienie.
Śruby z napisami mnie jakoś nie rażą, po prostu śa. Są lekkie, czerwone, estetyczne i ich czerwień współgra z czerwienią sciągacza i bombowca. Te czerwone z allegro niestety już nie grają kolorystycznie.

Korba była obrabiana grubym papierem by nadać właśnie taki wygląd. Coś jak szczotkowane aluminium. Ma to wyglącać jak surowe alu, taki RAW LOOK.
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#105
cóż de gustus :) na próbę wypolerowałem kawałek korby i niestety wygląda ona jak każda inna, shimano, campa, sugino, czy cpi.... Po prostu korba. A tak, ma fakture, w dotyku jest szorstka, jak dla mnie super :)
Wygląda jak dopiero wyjęta z praski odkówka :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#107
mogloby ???
nie moglo
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#109
piaskowanie nada chropowatość, ale będzie ona jednolita... taka grzeczna....
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#111
teraz też jest chropowatość, na czyszczenie mam pomysł. Glinka, zobaczymy czy zda egzamin.
Dzięki himayer za słowa otuchy, już zacząłem tracić nadzieję :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#112
Fajny efekt daje szkiełkowanie. Faktura jest wtedy taka satynowa. Spotkałem się też z postarzaniem za pomocą wapna gaszonego. Wtedy aluminium dostaje taką fajną patynę. Chociaż na Race Face bym takich eksperymentów nie przeprowadzał :) Jeżeli chcesz szczotkowanie to widziałem kiedyś, że fachowo robi się to specjalną końcówką do wiertarki, gdzie papier ścierny umieszczony jest na pędzelkach z końskiego włosia.

#113
Szkiełkowanie odpada, korba znowu bedzie zbyt grzeczna. Próbowałem szczotkować taką końcówką, ale był duży problem z dotarciem we wszystkie miejsca. Powstawaly miejsca lepiej wyszczotkowane, inne gorzej. Dlatego zrobiłem to ręcznie...
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#114
(Marcin74) - mogłoby, mogłoby...


Jeżeli chodzi o efekt, to jest on zależny od siły uderzenia ziaren piasku i od jego wielkości. Można tylko zmatowić tak, że żaden "bród" nie wejdzie... To właśnie byłby efekt takiego "surowego odlewu".

Oczywiście myślę, że piaskowanie nowej korby (choć chyba ona nie jest nowa?) to hardcore, ale:
"Wszyscy mówili, że tak nie można, nie można! Aż przyszedł ktoś, kto o tym nie wiedział..."

#116
starlees pisze:siły uderzenia ziaren piasku i od jego wielkości
moze jakis wzor matematyczny,wiecej szczegolow :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#117
Widzisz cudzysłów corrado? Patrz post wyżej...rzeka himayerowa.

A co do piaskowania, to jest to oczywista oczywistość. Pracowałem kiedyś przy zabytkach to wiem, że piaskowaniem osiąga się różne efekty :-P .

(Więcej szczegółów? Proszę bardzo - używamy piasku kwarcowego, ostrego, siłę regulujemy między innymi odległością od materiału obrabianego, piasek powinien być czysty a zużyty wyrzucamy... :-P )
Ostatnio zmieniony 2012-03-11, 00:17 przez starlees, łącznie zmieniany 2 razy.

#118
tu by się bardziej sprawdziło korundowanie chyba, czyli korund w roli ścirniwa(?)
szanując wybór chrzanka co do efektu finalnego , wolałbym właśnie taką wyszkiełkowaną powierzchnię lub polerkę, mimo jej "popularności" :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#120
starlees pisze:Więcej szczegółów? Proszę bardzo - używamy piasku kwarcowego, ostrego, siłę regulujemy między innymi odległością od materiału obrabianego, piasek powinien być czysty a zużyty wyrzucamy... )
to sa szczegoly ????

cudzyslow tez widzialem panie polonisto artysto konserwatorze
( tym razem to nie moj babol ;-) ),chociaz w sumie to dobrze ze jest ktos kto pilnuje porzadku bo ortografia wazna rzecz i trudno sie tu sprzeczac

ps
ja tez pracowalem kiedys przy zabytkach,ale sie z tym nie obnosze
skromnosci ucza w domu nie w szkole
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie